Наївна пташка какапо

Наївна пташка какапо

Добродушні, наївні пташки з Нової Зеландії какапо, або совині папуги, абсолютно не вміють літати, до того ж, є цілковитими вегетаріанцями, зате які красені! Очей не відвести.

25 т. 0

Пір’ячко у какапо м’якеньке, немов пух, на грудях ніжно-салатове і темно-зелене на спинці. Виростають ці красунчики до 60 см у висоту.

Оскільки какапо не вміють літати, а лише планують в повітрі на метрів 20, вони добряче навчились лазити по деревах. Однак більшість із них живе на землі, вдень ховаючись в норах і вирушаючи в пошуках їжі уночі.

Сік рослин та ягоди — от чим полюбляють ласувати совині папуги.

Какапо

Подейкують, що какапо за поведінкою нагадують домашніх котиків та собак: дружелюбні, люблять спілкуватися з людьми, лащаться до хазяїна, звертаючи на себе увагу, легко звикають до нових власників.

Какапо

Нині совині папуги занесені до Червоної Книги. Великої шкоди птахам завдають хижаки (кішки, орли, криси), люди ж значно скоротили їх звичне середовище — вологі ліси.

Какапо

Дивлячись на какапо, неможливо не розчулитися. До чого ж милі та беззахисні ці пташки! Навіть коли на них нападає ворог, вони не захищаються, а, завмерши, покірно чекають удару. Очевидно, совині папуги розраховують на своє оперення, подібне за кольором на яскравий новозеландський мох.

Какапо

Новонароджений какапо важить усього 30 г. Та щоб з’явитись на світ, йому треба пережити безліч випробувань. Самка немов навмисне відкладає яйця у найнебезпечніших місцях: в ущелинах, на краю обривів, на низинах, які часто затоплюють дощі. А коли їй набридає сидіти на кладці, так незграбно вилітає з гнізда, що ненавмисно може зачепити яйце крилом або дзьобом.

Тут на допомогу потомству приходить людина. Хвацько підхопить яйце рукою (за какапо ведеться ретельне спостереження), турботливо накриє кладку ковдрою, якщо матері немає більше 20 хв.

Какапо

Для новозеландців народження нового маляти — справжнє диво. Вони настільки люблять і оберігають цих рідкісних пташок, що навіть дають їм прізвиська. А какапо, в свою чергу, вдячні людям за підтримку. Совина папуга може легенько вщипнути свого помічника за плече, немов промовляючи: «Якби не Ти, не було б нас». Такі вони, какапошки :)

Какапо

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

25 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Наївна пташка какапо

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.