Модна розмова: Історія взуття

Модна розмова: Історія взуття

Як виглядали чоботи в давнину, хто і навіщо вигадав підбори, яка країна є світовим лідером з виготовлення взуття? Про це, і не тільки, із задоволенням розповість Тобі Пустунчик.

30 т. 0

Як не крути, а взуття потрібне всім: воно захищає наші ніжки від ушкоджень і холоду та є невід'ємною частиною одягу. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд. Історія взуття дуже цікава, сповнена загадок і несподіванок. Тож приготуйся дивуватися!

Девочка в сапожках идет по лужам

Найстаріше шкіряне взуття, знайдене на сьогоднішній день, — це чарохи (вузькі туфлі з загостреними кінцями). Їх виявили у Вірменії при розкопках печери Арені в 2008 році. Археологи стверджують, що цим туфлям вже 5500 років!

Самая старая обувь в мире

Перше взуття в історії людства, на думку вчених, нагадувалао онучі з ведмежих шкур, утеплені сухою травою. Саме такі були знайдені в Ецтальські Альпах (на кордоні Італії та Австрії) на ногах муміфікованого чоловіка, який жив десь 5300 років тому.

Важко повірити, але до ХІХ століття не було лівого і правого чобота — взуття шили однаковим. І тільки потім придумали шити різні чоботи — для лівої і правої ноги.

Древние сапоги

Думав, підбори вигадала якась древня модниця? А от і ні! Появою цього елемента взуття ми завдячуємо чоловікам Середньовіччя. Вони прибивали підбори до чобіт, щоб під час верхової їзди стопа не вислизала зі стремена. А ще каблук значно збільшував ногу, і за рахунок цього людина йшла швидше. Як Ти знаєш, Середньовічні міста потопали в бруді, тому підвищення неабияк допомагало залишити ноги чистими.

 Русский император Петр III (1728-1762). Картина Георга Христофора Гроота

Каблуки на обуви для верховой езды/история каблуков

Вражає і те, що довгий час каблуки носили виключно чоловіки. І лише в ХVІІ столітті на них стали жінки, але вже виключно з естетичних міркувань.

История обуви

Взагалі, мода на каблуки прийшла в Європу з Персії у часи правління Людовика XIV.

Портреты Людовика XIV 1670 и 170 годов.

Портрети Людовика XIV 1670 і 1701 років.

Особливо популярними в часи Середньовіччя були пулени — туфлі з загостреними і загнутими догори носами, які прикрашалися бубонцями і дзвіночками. У Франції такі туфлі носила переважно знать, чим вище ранг — тим довше «ніс».

Пулены

А це сандалі з картини Яна ван Ейка «Портрет подружжя Арнольфіні» 1434 року:

Сандалии из картины Яна ван Эйка «Портрет четы Арнольфини»

Картина Яна ван Эйка «Портрет четы Арнольфини»

Ще один цікавий факт. Країна-лідер з виготовлення взуття і сама схожа на чобіт. Ти вже здогадався? Звичайно ж, це Італія! Державі з таким обрисом кордонів гріх не мати першокласних майстрів-шевців і найпрестижніших взуттєвих фірм. Може, саме тому в Італії взуття випускають більше 30 000 підприємств.

Туристическая карта Италии

І наостанок розповім Тобі одну дивовижну історію. Жили колись два брати: Адольф (Аді) і Рудольф (Руді) Дасслери. І ось в 1924 році їм спала на думку ідея створити компанію з виробництва спортивного взуття «Взуттєву фабрику братів Дасслер». Не важко передбачити, що було далі. Брати посварилися, і поділили фірму навпіл. Новим підприємствам потрібні були назви, і брати назвали їх за початковими буквами своїх імен і прізвища. Ось так і вийшли славнозвісні бренди ADIDAS (Аді Дасслера) і RUDA (Руді Дасслера), яку з часом перейменували в PUMA.

Адольф Дасслер и Руди Дасслер/ История компании ADIDAS и PUMA

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

30 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Модна розмова: Історія взуття

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.