Хто такі інопланетяни? Таємниці походження НЛО

Хто такі інопланетяни? Таємниці походження НЛО

Друже, а Ти також часто вдивляєшся у зоряне небо з надією побачити щось незвичайне? Приміром, вогні літальної тарілки… «Іще чого!» — кинеш у відповідь. Однак не таке вже це безглузде заняття. Протягом всієї історії людство намагалося зв’язатися з позаземними цивілізаціями. Чи існують інопланетяни насправді або ж це вигадка фантастів, який лист надіслали земляни космічним друзям і що отримали у відповідь?

12 т. 0

Перша зустріч з НЛО

Інопланетяни, немов боги: усі впевнені, що вони існують, але ніхто їх не бачив. Ну, майже ніхто…

24 червня 1947 року американський бізнесмен Кеннет Арнольд, пролітаючи на власному літаку над Каскадними горами, США, помітив у небі спалах від дев’яти невідомих літальних предметів.

«Я абсолютно чітко бачив їхні обриси на тлі снігу, коли вони наближалися до гори... Вони пролетіли близько 20–25 миль і зникли з поля зору. Майже три хвилини я спостерігав, як ланцюг схожих на тарілки предметів, що розтягнувся не менш, ніж на 5 миль, маневрував між високими гірськими вершинами. Вони були пласкі, як сковорідки, і, немов дзеркало, відбивали сонячні промені. Я бачив все це абсолютно ясно і чітко...»

Випадок у Каскадних горах назвали першою зареєстрованою зустріччю з НЛО. Арнольд вмить став популярним. В одному з інтерв’ю бізнесмен порівняв невідомі літальні апарати з тарілками, пущеними по воді. Так з’явився термін «літальна тарілка».

Арнольд розрахував: невідомі літальні апарати летіли зі швидкістю, що перевищувала звукову, тож це могли бути лише прибульці (він нічого не знав про літаки з надзвуковою швидкістю).

Кеннет Арнольд з відтвореним зображенням об’єкта, який чоловік бачив у небі.

Згодом на Кеннета Арнольда звалилася маса критики, а його видіння пояснювали атмосферними явищами або запуском ракет з полігону, що діяв неподалік. Насмішки та спростування дуже ранили чоловіка.

«Нехай мене називають Ейнштейном, Флешем Гордоном або просто брехуном, я ні на хвилину не засумніваюся в тому, що бачив. Але тепер, що б я не побачив у небі, хай це навіть буде літаючий у повітрі десятиповерховий будинок, я закрию очі й не звертатиму на нього жодної уваги».

Історія спостережень за НЛО

Звісно, історія Арнольда — лише піщинка в морі повідомлень про НЛО. Однак це був перший випадок, якому уфологи (дослідники, що збирають відомості про НЛО) могли більш-менш довіряти.

До і після випадку в Каскадних горах надходило безліч повідомлень про НЛО. Зі свідчень очевидців, непізнані літальні об’єкти були схожими на металеві диски, трикутники, сфери, хмарки і навіть звичайні пончики. А одна жінка запевняла, що бачила інопланетну тарілку, на якій було написано «НЛО». Такі розповіді зазвичай викликають у вчених усмішку і не є підґрунтям для подальших пошуків.

Школярі з англійського села Брод Хейвен з малюнками НЛО, яке вони бачили, 1977 рік. На думку експертів, зображення надто схожі, аби прийняти слова дітлахів за дитячі пустощі, що й спричинило масу публікацій про цей випадок у пресі.

Інша справа, коли щось надзвичайне бачать тисячі людей і їхні слова збігаються. Так було під час бельгійської хвилі НЛО, коли у різних куточках Бельгії з 29 листопада 1989 до квітня 1990 року спостерігалася ціла серія непізнаних літальних об’єктів. Пік аномальних спостережень припав на березень.

В ніч з 30 на 31 березня 1990 року радари військових зафіксували вогні невідомого трикутного об’єкта, що рухався до Туремба-Гебло (на південному заході від Брюсселя). Через 10 хвилин до нього стала наближатися інша група вогнів, які після хаотичних маневрів також сформували трикутник.

На місце вирушили два бойових літаки з метою ідентифікувати літальні об’єкти. Однак невідомі «трикутники» блискавично змінювали розташування і швидкість: то стрімко падали вниз, то підіймалися, то вислизали, даючи наздогнати себе знову. Для людини такі маневри були б смертельними.

Весь цей час (із 23:00 до 00:30) явище було видно з Землі. За оцінками вчених, 13500 людей спостерігали у небі безшумні чорні трикутники з вогнями в кутах. Близько 2600 очевидців подали письмові заяви з описом того, що бачили.

Знаменита фотографія НЛО з м. Верв’є, що 20 років вважалася оригіналом. Лише 2011 року автори зізналися: це — містифікація, що, звісно, не спростовує факту появи НЛО в Бельгії.

Ще під час Другої світової радянські та німецькі пілоти спостерігали під час боїв вогняні кулі невідомого походження. Існувала думка, що це надсекретна зброя супротивника. Однак нині такі явища пояснюють кульовими блискавками.

Наробив шуму й розуельський інцидент — ймовірне падіння непізнаного літального об’єкта неподалік м. Розуелл, штат Нью-Мехіко, у 1947 році.

Тамтешній фермер Мак Брейзел виявив неподалік свого ранчо пустир, засипаний чимось блискучим. Підійшовши ближче, чоловік побачив шматки незрозумілого матеріалу металічного кольору, що легко згинався та набирав попередньої форми. Поряд були розкидані бруски якогось легкого матеріалу (що не горів та не пошкоджувався ножем), щось схоже на шнурок та одяг з червоними узорами.

Телефону в чоловіка не було, тому до шерифа він дістався лише за кілька днів, доставивши знахідку автомобілем. По дорозі фермер встиг розповісти про НЛО на місцевій радіостанції, після чого був затриманий військовими, а радіопередача більше не вийшла в ефір. Військові дали офіційне пояснення: це не літальна тарілка, а метеозонд — безпілотний аеростат для вивчення атмосфери.

Військові демонструють журналістам уламки метеозонду.

Коли фермера відпустили, на одній з радіостанцій він розказав, як знайшов зонд. Однак потім зірвався і сказав, що це не було схоже на залишки метеозонда, які часто падали неподалік його ранчо (їх заносило з сусіднього полігону), і що більше він про такі речі говорити не збирається.

Пройшло багато років перш ніж ВВС США «розкриють» таємницю невідомих уламків. Виявляється, це були залишки повітряної кулі, що за допомогою спеціального мікрофона шпигувала за випробуванням атомних бомб Радянським Союзом. Правда це або вигадка, досі лишається загадкою.

Публікація про НЛО в «Розуел дейлі рекорд».

«Отже, НЛО — зовсім не здобуток інопланетян, а надсучасні апарати військових?» — запитаєш Ти. Але не все так просто. Деякі вчені наполягають: контакти з НЛО відбувалися протягом усієї історії людства з глибокої давнини.

Серед пірамід стародавнього міста Тікал у Гватемалі знайдено маленьку кам’яну дощечку з написом «Тут спустився вниз володар небесної сім ї». Але хто це був і який вигляд міг мати? А тепер погляньмо на стелу із Тікала, написану близько 2700 років тому.

На малюнку видно людиноподібну істоту в обладунках. Ноги обмотані трубками, руки сховані в рукавиці, посередині — шланг, що веде до якоїсь посудини. Надмірна технічність малюнків — ось що насторожило дослідників.

Фільм швейцарського кінорежисера Еріха фон Денікена розповість Тобі, ким насправді могли бути давні Боги та змусить по-новому поглянути на культурну спадщину наших попередників.

Гіпотези походження НЛО

Так довго розповідав про інопланетян, що, здається, й сам у них повірив, от лише термін «НЛО» досі Тобі не розтлумачив. Щоб розставити усі крапки над і, визначимо:

НЛО — спостереження об’єкта або світла у небі, космосі чи над землею, траєкторія, динаміка та характер свічення якого не мають логічного пояснення і є таємницею як для очевидців, так і для експертів.

НЛО, що нібито спостерігали у Нью-Джерсі 1952 року. Із архівів ЦРУ.

Дослідники досі сперечаються про природу НЛО. Британська військова розвідка назвала основні версії походження загадкових літальних апаратів:

  • Неправильне тлумачення астрономічного або метеорологічного явища . Часто за НЛО приймають Венеру, видиму з Землі через туман, або явище «хибного сонця», що виникає внаслідок заломлення променів у кристаликах льоду в атмосфері.
  • Помилкова ідентифікація сучасного літального апарата.
  • Оптична ілюзія або галюцинація.
  • Навмисне шахрайство.

Паргелій або «хибне сонце».

Більшість уфологів є прихильниками неземної версії походження НЛО та вважають невідомі літальні апарати космічними кораблями інопланетян.

Скептики пояснюють появу НЛО падінням метеорів, польотом птахів, горінням болотного газу тощо.

Є і ті, хто вірить, що НЛО подорожують у часі або виникають у паралельних світах.

Пошуки неземного життя

Міжнародна спільнота об’єдналася задля пошуку неземних цивілізацій. Заходи з пошуку контактів з інопланетним розумом отримали загальну назву проект SETI.

Проект розпочався у 1959 році зі статті «Пошуки міжзоряних цивілізацій» у міжнародному журналі «Nature». Автори доводили, що за допомогою потужної радіоапаратури земляни можуть виявити невідому цивілізацію з приблизно таким самим рівнем розвитку.

Завдання полягало у надсиланні радіосигналів у космос та очікуванні відповіді на «найбільш придатній» для міжпланетних зв’язків частоті — 1420 МГц. Однак пошуки були марні.

Коли у 1971 році за фінансування проекту береться NASA, у космос надсилають нове послання інопланетянам. Це був малюнок завбільшки 23х73 крапки. Що ж там було зашифровано?

Вчені показали на ньому розташування Сонячної системи, зобразили декілька людей та кілька хімічних формул. Повідомлення містило інформацію про форму молекули ДНК людини. Зверху — двійкова система числення. Внизу показаний радіотелескоп в Аресибо.

Зображення з кольоровим розділенням частин. Оригінальне повідомлення було чорно-білим.

Повідомлення було надіслане з величезного радіотелескопа в Аресибо, Пуерто-Рико, у напрямку до кулястого зоряного скупчення М1.

Обсерваторія Аресибо — один з найбільших радіотелескопів у світі. Діаметр його «тарілки» — 305 м.

Навіть якщо позаземні цивілізації існують, відстань до них настільки велика, що відповіді можна було очікувати не раніше, аніж за 52 166 років.

Однак «підозріле» повідомлення земляни отримали набагато раніше…

Сигнал «Вау!»

У 1977 році доктор Джеррі Ейман, працюючи на радіотелескопі «Велике вухо» в штаті Огайо, зареєстрував сигнал, що увійшов в історію під назвою «Wow!».

Послідовність літер та цифр у повідомленні здалася вченому не випадковою й нібито говорила про наявність позаземного розуму. Вражений тим, наскільки характеристики сигналу відповідають очікуваним із космосу, вчений обвів відповідну групу символів на роздруці та підписав збоку «Wow!» («Ого-го!»).

… І почалося. Одні науковці стверджували, що це всього-на-всього сигнал, відбитий від космічного сміття або комети, інші переконували, що це повідомлення з інопланетного зорельота.

Знаменитий роздрук сигналу з поміткою « Wow!» зберігається в Історичному товаристві штату Огайо.

Німецький астрофізик Себастьян фон Хорнер в одному з інтерв’ю заявив:

«Я серйозно думаю, що спроба встановлення контакту з Іншими у Всесвіті є нашою наступною великою метою. А її успіх буде означати величезний крок в еволюції людства, який можна порівняти з нашим оволодінням мовою мільйони років тому».

Оптимістичні прогнози робить й американський фізик японського походження Мітіо Каку:

«З огляду на стрімке просування програми SETI та виявлення все нових позасонячних планет, контакт з позаземним життям <...> може статися вже в цьому столітті».

Вчені запевняють: оскільки у Всесвіті сила-силенна планет, то навіть якщо мізерна частина їх придатна для життя, мільйони планет мають бути населеними. Про можливість життя в інших планетних системах свідчать і останні дослідження фізики та астрономії.

Дорогий друже! Сьогодні увечері неодмінно поглянь на зоряне небо. А раптом той далекий мерехтливий вогник угорі — зовсім не зірка, а невідомий літальний апарат, з борту якого Тобі привітно махає ручкою маленький інопланетянин, немов промовляє: «Скоро зустрінемось!..»

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

12 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Хто такі інопланетяни? Таємниці походження НЛО

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.