Неймовірні явища природи

Неймовірні явища природи

Давним-давно людина, не розуміючи походження певних явищ, наділяла природу магічними властивостями. Грози, урагани, зливи навіювали страх, розпалювали уяву та викликали нестримне бажання пояснити їх виникнення. Багато дивного, незвіданого і незрозумілого людині залишається в природі і досі.

69 т. 0

Портал Samogo.Net оприлюднив свою версію десяти найдивовижніших явищ природи. Тож давай подивимось, які природні несподіванки вражають людей у різних куточках світу! Ці незвичайні явища природи захоплюють навіть на фото!

Магнітні явища у природі. Полярне сяйво

Полярне сяйво, безумовно, має просто чарівний вигляд. Колись люди вірили, що сяйво — це танець богів. Вчені ж запевняють, що воно виникає від взаємодії заряджених частинок Сонця із магнітним полем Землі. Найбільш чіткі та мальовничі картини сяйва можна спостерігати з Лапландії та Північної Скандинавії.

Цікаві явища природи. Вогняні кулі

Природа цього загадкового явища досі не вивчена. Колись такі блискавки називали «вогняними кулями». Вони з’являлися у будинках і навіть у літаках, уявляєш? Їх поведінка непередбачувана: яскраво-червоні чи жовтогарячі кулі просочуються крізь найменші щілини в стінах або склі. Ці блискавки то завмирають у повітрі і зникають, то несуться кудись зі швидкістю 8-10 м/с.

Незвичайні явища природи. Міраж

Ти вже, мабуть, здогадався, що зображення на горизонті — це зовсім не річка і не озеро, а всього лише оптичний обман зору! Міражі — наслідок жаркого клімату. Ось такі незвичайні явища природи!

Незвичайні явища природи – фото

Це унікальне явище можна побачити на дні сухого озера Рейстрек-Плайя в Долині Смерті (США, штат Каліфорнія). Рухаючись у різних напрямах, а іноді ще й перевертаючись, камені залишають за собою сліди протяжністю в десятки кілометрів.

Веселка – неймовірне явище природи!

Іноді після дощу, коли повітря насичене вологою і світить сонце, погляд зачаровує небесна красуня-веселка. А Ти знаєш, що послідовність кольорів у будь-якої райдуги завжди однакова? Читай і запам’ятовуй: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий.

Цікаві явища природи

Таке неймовірне видовище відкривається перед нами, коли згорають метеорити, проходячи крізь атмосферу Землі. Цікаво, що завдяки космічному пилу та залишкам метеоритів маса Землі щороку збільшується на 5 млн тонн.

Незвичайні явища природи. Вогні святого Ельма

Це явище вперше помітили моряки — під час грози чи бурі на щоглах з’являлися яскраві кулі світла. Вогні святого Ельма здатні пошкодити електричні та радіопристрої.

Незвичайні явища природи. Ефект Глорії

Запаливши вогнище високо в горах, Ти можеш побачити вражаючий ефект Глорії. На низьких хмарах з’явиться Твоя тінь з яскравим ореолом навколо голови.

Незвичайні явища природи, фото. Блакитний місяць

Це фантастичне явище виникає під час високої задимленості чи вологості повітря. Так жителі Канади під час лісових пожеж спостерігали блакитний місяць протягом тижня.

Цікаві явища природи. Вогняна райдуга

Вогняна райдуга утворюється вкрай рідко. Вона виникає, коли Сонце піднімається вище 58°С над горизонтом, та на небі є перисті хмари. Їхні кристали переломлюють сонячні промені, і з’являється веселка, дуже схожа на справжнє вогнище!

Друже, а можливо, Ти знаєш про ще якісь цікаві явища природи?

Теги: Дивовижне
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

69 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Неймовірні явища природи

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.