Цікаві факти про рудоволосого непосиду Петрика П’яточкина

Цікаві факти про рудоволосого непосиду Петрика П’яточкина

«Неможливо не гасати, не плигати, не скакати…» — хто почув бешкетну пісеньку Петрика П’яточкина, ще довго її наспівує. Ще б пак: слова й мелодія у ній такі ж веселі й енергійні, як і сам виконавець. Приготуйся: зараз будемо відкривати цікаві факти про найвідомішого мультяшного фантазера й зірвиголову!

36 т. 0

У дитячій пам’яті твоїх батьків точно збереглися спогади про рудого вертлявого хлопчика Петрика П’яточкина. А чи відома історія про вухатого непосиду тобі? Якщо ти ні разу не дивився «Як Петрик П’яточкин слоників рахував», мерщій зазирни на YouTube і знай: цей мультфільм вартий того, щоби хоч одного разу відмовитися від зарубіжної анімації.

Весела історія про неслухняного, але доброго хлопчика Петрика, який уві сні потрапляє до Африки й стає вихователем слоненят, ось уже понад 30 років поспіль потрапляє до рейтингів найкращих українських мультфільмів.

Чимало упізнають у Петрикові себе. Шибеник і невгамовний пострибун: у П’яточкина енергії для бешкетства вистачає на весь день! Посмикати Наточку за волосся, розбити лампочку в їдальні, зірвати зі стіни картину: може, у Петрикові захована пружинка, думає вихователька? :)

Та хоч дорослі зазвичай беруться за голову від витівок Петрика, друзі його просто обожнюють. Адже коли з ними рудий, нудьгувати не доводиться: залучити всіх до гри чи придумати нову витівку в нього виходить якнайкраще.

І лише упізнавши у сні в одному клаповухому слоненяті себе й свою поведінку, П’яточкин стане слухняним.

Та попри бешкетство глядачі мультику обожнюють героя за його життєрадісність і невичерпну фантазію.

«Винахідник» П’яточкина — кібернетик?

Мультфільм «Як Петрик П’яточкин слоників рахував» вважається культовою стрічкою і є однією з найвідоміших робіт української анімації. Його відзняли у 1984 році на студії «Київнаукфільм». А сценарій для нього написала та й, власне, вигадала самого персонажа — дитяча письменниця Наталя Гузєєва.

Народилася «мама» Петрика П’яточкина в Києві. У рідному місті вона вступила до університету на спеціальність «Структурна лінгвістика» при факультеті кібернетики.

Для розуміння. Структурна лінгвістика (мовознавство) — це наука, що вивчає мову як складну систему, яка складається із багатьох елементів (наприклад, речення складаються зі слів, слова з літер). І за допомогою математичних формул і моделей вона намагається пояснити, які існують зв'язки між ними.

На факультеті кібернетики Наталя Гузєєва сподівалася вивчити мову тварин і застосувати знання, які вона здобула, навчаючись у математичному класі.

Після закінчення вишу Наталя Гузєєва залишилася працювати в університеті за фахом. А весь вільний час присвячувала письменництву — створювала дитячі казочки. Й одного разу принесла свої літературні твори у державну анімаційну студію «Укранімафільм». Тут на Наталю Гузєєву чекав успіх: режисеру дуже сподобалася одна з історій, і він погодився її екранізувати, щойно авторка напише сценарій.

Так розпочалася творча діяльність Наталі Гузєєвої як сценариста дитячих анімацій. А її дебютом став мультфільм «Капітошка». Так-так, історію про Вовченя, що хотіло стати злим, й веселу крапельку літнього дощу, що цього не допустила, вигадала теж вона!

А вже за чотири роки була відзнята наступна анімаційна стрічка за її сценарієм — про Петрика П’яточкина.

Ці найперші дві роботи стали знаковими для творчості Наталі Гузєєвої та принесли їй визнання й популярність.

Чому саме п’ятка?

Неможливо не гасати, не плигати, не скакати,
Не розбігтися, стрибнути, не стрибнути, наче м'яч,
Хай гукають: «Гей потише, аби як чого не вийшло!»
Та інакше, я інакше, та інакше, накше-накше
Та інакше, я інакше
Не умію, хоч заплач!

Пісенька Петрика П'яточкина якнайкраще описує свого виконавця. Зовсім не вміє хлопчик спокійно ходити :) Гасати, шмигати, носитися, стрибати, повзати — тільки так!

Якось під час інтерв'ю Наталю Гузєєву запитали, чому саме таке прізвище вона обрала для свого героя. Вона відповіла, що про п'ятку подумала випадково. А потім зрозуміла: п'ятка — це ж важлива частина тіла, а надто ж для Петрика, який, як спринтер, відштовхується нею від землі й злітає.

Історія Петрика П’яточкина: з екрану на папір

Після виходу на екрани мультфільму «Як Петрик П’яточкин слоників рахував» минуло чотири роки — і тоді Наталя Гузєєва відтворила розповідь про життєрадісного непосиду на папері й видала друком.

Але на цьому історія про П’яточкина не закінчилася. Популярність мультфільму за сценарієм Наталі Гузєєвої була шаленою, тому упродовж наступних років дитяча письменниця видала ще не одну книгу про цього героя: «Петрик П’яточкин і Дід Мороз», «Петрик П’яточкин і весела метушня», «Двадцять три образи Петрика П’яточкина», «Петрик П’яточкин і Місячна Фея»…

А от «найсвіжіший» твір Наталі Гузєєвої з головним героєм Петриком — це  «Любов та 17 страждань Петрика П’яточкина», який вийшов у 2017 році в харківсько-київському видавництві «Час майстрів».

«Любов та 17 страждань Петрика П’яточкина»: про що книга?

Петрик П’яточкин підріс, тепер він уже третьокласник, який намагається з’ясувати, що ж таке любов та чи існує вона насправді.

Несподівано для себе Петрик закохався у Катрусю — рудоволосу однокласницю з розкиданим на обличчі ластовинням-зернятками. Але ж це лише африканські бабуїни можуть ось так взяти й зізнатися: «Я тебе люблю!». А учень молодших класів — нізащо! Тому що це банально, ба навіть нерозумно, й зовсім нецікаво. Петрик П’яточкин упевнений: до цієї фрази потрібно пройти, проскакати, проповзти довгий і непростий шлях — шлях доказів.

Ілюстрації Ірини Смірнової підкреслюють атмосферу гумору й гарного настрою книги.

Петрик переконаний: він мусить сказати про свої почуття Катрусі не словами, а подвигами. Але так складно завоювати серце коханої, коли тебе переслідують журналісти-папараці, ти боїшся зрадити справжню чоловічу дружбу, змагаєшся з солістом «Токіо Готель», у повітрі знаходиться шкідливий Цеодва й усе людство перебуває під загрозою глобального потепління клімату, а батьки хочуть повести до дитячого психолога. Чи не забагато випробувань і перешкод для третьокласника?

У пориві сподівань і намагань довести своє кохання Катрусі в Петрика все виходить навпаки. І його ніхто не розуміє. Проте хлопчик нізащо не опустить рук завдяки незмінному оптимізму й фантазії та підтримці друзів.

Дуже раджу тобі разом з Петриком пройти шлях до розуміння любові, пізнати ті самі 17 страждань і переконатися: любов — це тобі не тринди-ринди…. Історія, сповнена авантюр, але така добра й весела, буде цікавою й твоїм батькам, яких змусить згадати дитинство й щиро йому усміхнутися.

Петрик-мандрівник

Петрика П’яточкина знають і за межами України. Книги про нього активно видаються у перекладі на німецьку мову. От тільки німцям вимовляти ім’я й прізвище героя важко. Тому вони назвали його по-своєму: Хуберт Хупфт. Прізвище у перекладі означає пострибун.

Знайомі з цим хлопчиком і французи: у них також існує своя версія історії про рудого бешкетника.

Крім цього, книги про Петрика П’яточкина постійно беруть участь у міжнародних виставках. Їх презентують у різних країнах світу — Німеччині, Італії, Франції...

Тепер тільки уяви, скільки історій, цікавих фактів, таємниць мають знайомі тобі й улюблені персонажі мультфільмів. І пізнавати їх не менш цікаво, ніж дивитися самі анімації, чи не так? :)

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

36 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Цікаві факти про рудоволосого непосиду Петрика П’яточкина

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.