Північне сяйво і його таємниця

Північне сяйво і його таємниця

Любий мій цікавий Друже! Маю для Тебе гарну новину: цього року випадає чудова нагода спостерігати північне сяєво у всій його красі.

24 т. 3

Особливо приємний цей факт тим, що дивовижне осяяння неба можна бачити тільки на нашій планеті. Саме атмосфера, що огортає Землю, завдяки її відповідному складу дарує нам красу грайливого світла.

Північне сяєво виникає через те, що заряджені частинки Всесвіту відправляються на Землю. На своєму шляху вони зустрічаються з атмосферою. Від взаємодії цих заряджених частинок із земною атмосферою й виникає сяйво.

Северное сияние

Северное сияние

Світло, яке ми можемо бачити на Землі, набуває різних барв. Кожну барву у тому сяєві можна пояснити переважанням у складі атмосфери тих чи інших речовин. Зелені і червоні відтінки — це кисень, що є основою повітря. Сині кольори означають, що в атмосфері багато азоту, який теж є важливою його складовою.

Северное сияние

А 2012 рік, як жоден інший, багатий на північні сяйва завдяки Його Величності Сонцю! Протягом 12 років Сонце «проходить» коло навколо своєї осі. Воно рухається, а в цей час на ньому з’являються темні плями. Ці плями впливають на магнітну активність Сонця і його здатність впливати на все, що живе на Землі. Разом із тим сонячна активність змінює склад атмосфери, підкидаючи в неї необхідні для сяйва речовини.

Северное сияние

У найближчі роки Сонце завершує своє коло. Тому вже незабаром у деяких частинах земної кулі небо може засяяти. Чому саме у деяких? А тому, що північне сяйво має таку назву не дарма: чим далі на північ, тим краще його можна розгледіти.

Северное сияние

Північне сяйво добре видно у найпівнічнішому місті Норвегії – Тромсо, у місті Кіруна, що в Швеції і в Рованьємі, що в Фінляндії. Канада й Аляска також підходять для споглядання цього дива. Найбільш цікаві північні сяєва можна спостерігати на полярних широтах, де структура і кольори постають у всій своїй неземній красі.

Северное сияние

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

24 т. 3

оцінити публікацію

Додатив замітки

Північне сяйво і його таємниця

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Hoho-avatar

Alex Ber

круто!
17-01-2017
AppleSun-avatar

Святослава Крысюкова

цікаво :D
23-11-2016
Kara-avatar

Каріна Павляк

як цікаво
23-10-2015