Аліса в країні Чудес

Аліса в країні Чудес

2 червня 1865 року вперше вийшла у світ знаменита книга Льюїса Керролла «Аліса в країні Чудес».

19 т. 0

Чарівна казка одразу припала до душі маленьким читачам, які спочатку і не здогадувались, що за звучним псевдонімом Льюїс Керролл ховається ім’я професора математики Оксфордського університету Чарльза Доджсона.

Опублікувало фантастичну історію британське видання «Макміллан». Дитяча аудиторія була в захваті.

А починалося все от як.

Під час прогулянки на човні донька колеги з Оксфордського університету, юна Аліса Лідделл попросила Чарльза Доджсона вигадати для неї та сестер Едіт і Лоріни захоплюючу історію. Чарльз з радістю погодився, подібні історії він не раз розповідав маленьким слухачам.

Цього разу він розповів сестрам цікаву історію про пригоди юної дівчинки в Підземній країні, куди вона потрапила, провалившись у нору Білого кролика. Головна героїня нагадувала саму 10-річну Алісу, а деякі інші персонажі — її сестер. Історія настільки захопила Алісу, що вона попросила Чарльза її записати.

Через деякий час, після кількох нагадувань дівчинки, вчитель нарешті подарував їй рукопис під назвою «Пригоди Аліси під землею». Дуже скоро, 1863 року на Різдво, улюблениця Чарльза Аліса отримала нову версію книги.

А вже з 2 серпня 1865 року історію змогли прочитати усі охочі — книгу надрукували. 42 чорно-білі ілюстрації художника Джона Тенніела прикрасили видання.

Згодом, через 6 років, з’явилося продовження історії — «Аліса в Задзеркаллі».

Книги Льюїса Керрола популярні в усьому світі, а перший рукопис, подарований Алісі Лідделл, і до нині зберігається у Британській Бібліотеці.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Аліса в країні Чудес

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.