Про свята у день суботній

Про свята у день суботній

Суботній день порадує усіх шанувальників футболу, адже саме 10-го грудня відзначається Всесвітній день футболу!

11 т. 0

Гра у футбол загалом має давню історію. Перша згадка про нього істориками знайдена в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. У Китаї гра мала назву Цу Чу («штовхати ногою»), а за її допомогою китайські воїни підтримували споконвіку гарну фізичну форму. Як і де виникла ця гра, мабуть, ніхто і не знає. Але існує думка, що футбол — це давня дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. Як я вже сказав, гра була дикою, а якщо точніше, то навіть трохи жорстокою, тому деталізувати не буду. У Греції ця гра мала назву «битва за м’яч».

Подякувати за сучасне свято футболу треба ООН. Для багатьох футбол — це стиль життя!

Окрім того, цього дня святкують у світі ще День Нобеля — щорічне вручення Нобелівської премії в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.

Загалом, Нобелівські премії з фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та економіки вручає лауреатам йогоВеличність Король Швеції на церемонії вручення, що проходить у річницю смерті Альфреда Нобеля. Розмір грошової премії змінюється щорічно і становить приблизно 1 мільйон доларів.

Нобелівські премії мають великий міжнародний престиж і, крім того, пропонують лауреатам значну економічну підтримку. Тож усі науковці та винахідники цього дня мають можливість на церемонії вручення отримати давно омріяну та жадану винагороду і визнання у світі за свої винаходи чи відкриття.

Футбол люблять не усі, а дехто взагалі його не сприймає, так само і Нобелівської премії не кожен прагне — і мають на це право! Кожна людина, без винятку, має права.

Як ви вже зрозуміли, День прав людини теж припадає на 10 грудня і відзначається щорічно за ініціативоюГенеральної Асамблеї ООН.

Цей день знаменує річницю прийняття Асамблеєю Загальної декларації прав людини у 1948 році. Рiвність та невiд'ємність прав людини є основою свободи, справедливостi та загального миру у світі.

Права людини повинні охоронятися силою закону. 

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Про свята у день суботній

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.