Марк Твен: хороший — не означає нудний

Марк Твен: хороший — не означає нудний

«Марк твен», – кричав своєму помічникові лоцман, аби повідомити: глибина ріки достатня для проходження судна. Англійською це означало «мірка два» – до дна Місісіпі залишається ще два сажені. Письменник Семюел Клеменс, який у своєму житті і сам устиг побувати лоцманом, обрав ці слова собі за псевдонім.

14 т. 0

Він народився там, де ріка Міссурі впадає в Місісіпі, мріяв стати матросом і любив пригоди — а ще залишив нам чудові твори, деякі з них Ти, безсумнівно, знаєш: «Пригоди Тома Сойєра», «Принц і жебрак», «Пригоди Гекльбері Фіна». А Вільям Фолкнер вважав, що Марк Твен був першим справді американським письменником, і всі інші автори з тих пір — його спадкоємці.

Марк Твен

У той час, коли Семюел Клеменс писав «Пригоди Тома Сойєра», американські діти мусили читати книги, зовсім не схожі на цю. У них хороші малюки й підлітки не могли пустувати, жваво веселитися і прагнути цікавих пригод. Чемні хлопчики дівчатка в таких дитячих книжках змальовувалися кволими, тихенькими, слухняними й побожними.

Марк Твен. Пригоди Тома Сойєра

Та книга «Пригоди Тома Сойєра» каже їм усім: «Досить!». Том — начебто й шибеник, так? Енергія б'є в нього через край, та чи відміняє це його доброту та інші чесноти? Звісно ж, ні! Бути чесним і порядним — не означає бути нудним: ось про що вперше в американській дитячій літературі гучно і впевнено заявляє Марк Твен. Щирі юні серця прагнуть знайти істину, малі бешкетники бачать у цілком буденних речах безліч чудес, а дорослі далеко не завжди мають рацію. Ось так!

Марк Твен. Пригоди Тома Сойєра

Більшість дослідників сходяться на тому, що образ Тома Марк Твен писав із самого себе. Так, у дитинстві він був таким самим кмітливим шибайголовою, та це аж ніяк не завадило йому стати чудовим літератором. До слова, читати він любив аж ніяк не менше, ніж писати! У його триповерховому будинку, виконаному у вікторіанському стилі, була розкішна бібліотека — з витонченими камінами, дерев'яним різьбленням та полицями, вщент заповненими книгами. І саме в цьому неймовірно красивому домі він написав свої найвідоміші твори.

Будинок Марка Твена у Хартфорді

А своїй доньці у цій бібліотеці Марк Твен щовечора розповідав історії. Проте правила встановлювала дівчинка: справа наліво вона викладала на скатертину різні предмети — і кожного разу список розпочинав малюнок кота, а закінчував — портрет дівчини. Історія, яку вигадував батько, мусила містити усі ці речі. Так Марк Твен відкривав перед своєю донькою безмежний світ фантазії.

Бібліотека у домі Марка Твена

«Той, хто не читає хороших книг, не має жодних переваг над людиною, що взагалі не вміє їх читати», – казав Марк Твен. Тож сьогодні неодмінно використай свою перевагу ;) 

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Марк Твен: хороший — не означає нудний

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.