Легендарний модельєр: Крістіан Діор

Легендарний модельєр: Крістіан Діор

Хто не чув про Крістіана Діора? Всесвітньовідомий француз здійснив справжню революцію у світі високої моди. Та в чому ж полягав переворот і за що не любила Діора Коко Шанель? Дізнавайся про це у добірці найцікавіших фактів про видатного модельєра.

13 т. 0

1. Діор міг би стати дипломатом, адже був студентом Вільної школи політичних наук. Та більше його приваблювало мистецтво. У 1928 році він зі своїм компаньйоном відкрив арт-галерею, де виставлялися роботи таких знаменитих художників, як Матісс і Пікассо.

2. Крістіан Діор почав свій шлях до світу моди у психологічно і фінансово складний період свого життя: аби заробити грошей, він продавав журналам свої ескізи капелюшків і суконь.

Легендарний модельєр: Крістіан Діор

3. Ми знаємо Діора перш за все як модельєра, проте до того, як заснувати будинок моди, він створив парфумерну лабораторію: сталося це у 1942 році. Парфуми Діор вважав завершальним акордом сукні й необхідним доповненням особистості жінки. Продукція Dior і сьогодні має шалену популярність.

Легендарний модельєр: Крістіан Діор

4. А ось власний будинок мод Крістіан Діор відкрив по закінченню війни — у 1946 році. І вже перша його колекція здійснила справжній переворот. Модні журнали назвали її «New Look» – «Новий вигляд». Бо й справді жінка у вбранні від Діора ставала зовсім інакшою.

5. У часи війни жінки носили одяг у сіро-коричневій гамі, що не вирізнявся складними силуетами. На це впливав дефіцит тканин і потреба в економії: тому спідниці були короткими, а крій — строгим. Війна закінчується, і Діор повертає жінці її жіночність: силует у вигляді пісочного годинника, пишні спідниці, яскраві тканини з квітковими мотивами і обов'язково — капелюшки!

Легендарний модельєр: Крістіан Діор

6. Тонка талія — неодмінна риса «New Look». Діор повернув у моду корсет — і саме за це його зненавиділа Коко Шанель, яка потратила стільки зусиль на боротьбу з цим предметом гардеробу.

7. Сучасні модні покази захоплюють так само, як і шоу, концерти й театральні вистави. Декорації, антураж, спеціально підібрана музика... Першим робити покази мод саме такими почав Крістіан Діор.

8. Сценічні образи вокальних виконавців, костюми персонажів фільмів та спектаклів — цим теж займаються модельєри. Діор працював над вбранням персонажів у фільмах Альфреда Хічкока, а ще допомагав створювати образи таким знаменитим артисткам, як Едіт Піаф і Марлен Дітріх.

Легендарний модельєр: Крістіан Діор

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

13 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Легендарний модельєр: Крістіан Діор

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.