Перший тенісний матч

Перший тенісний матч

9 липня 1877 року в передмісті Лондона відбувся перший у світі тенісний чемпіонат. Та організували його не лише для розваги місцевих жителів, які обожнювали цю гру. Проведення турніру мало і суто практичне значення…

7 432 0

Один поважний пан, Джон Волш, бажаючи на все життя записати свою дочку в члени «Всеанглійського клубу крокету і лаун-тенісу», купив тенісистам газонокосилку.

Та от біда! Через кілька років машинка зламалася, газон швидко заростав, і завзяті спортсмени не могли продовжувати гру.

Нова машинка коштувала дуже дорого — 10 фунтів — таких грошей у власників клубу не було. Аж раптом комусь на думку спала грандіозна ідея — провести в місті тенісний чемпіонат!

По цілій гінеї жертвували організаторам учасники, аби позмагатися за перемогу в турнірі. Випробувати долю 9 липня 1877 року вирішили 22 гравці.

Перемога усміхнулася Спенсеру Гору, який став першим чемпіоном Вімблдона та отримав срібний кубок спортивного журналу «Філд» і кругленьку суму — 12 гіней . «Теніс — занадто складна гра, і я не впевнений, чи стане вона дійсно популярною», — заявив тоді переможець.

А що ж організатори? Після сплати всіх необхідних податків у касі зосталось 17 гіней — набагато більше, ніж коштувала машинка. Це дозволило зробити проведення чемпіонату доброю традицією.

Нині ж турнір у Вімблдоні має шалену популярність. 8 липня 2012 року у одиночному чоловічому поєдинку перемігшвейцарець Роджер Федерер. Його призова нагорода склала 7,285,200 фунтів стерлінгів.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

7 432 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Перший тенісний матч

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.