Коли приходить весна

Коли приходить весна

Привіт, друже! Сьогодні — незвичайний день, 10 квітня православні всього світу вшановують пам'ять преподобного Іларіона Нового, що жив у 8 столітті.

8 557 0

За стародавніми переказами, Іларіон самовіддано допомагав людям і творив надзвичайні дива: зцілював хворих, відганяв злі сили, рибалкам, яким не щастило в ловлі, наповнював сіті рибою, на спраглу землю посилав дощі.

А таке незвичайне прізвисько — Новий — Іларіон отримав на Русі завдяки погоді, яка цього дня ставала зовсім теплою, по-новому весняною. Вважали, що навіть якщо сніг долежав до Іларіона, тепер він дуже швидко розтане. Тому саме час ховати санки подалі та переходити на літній вид транспорту.

Традиційно на Іларіона чистили водойми, які до цього часу вже встигли вивільнитися від криги.

А що то за жовті вогники у траві? То розпускаються перші весняні квіти — мати-й-мачуха. Цю квітку в народі дуже любили і шанували. Ось послухай легенду, пов’язану з цими дивовижними квітами.

В однієї жінки померла донька. Втративши найдорожче в житті, бідолашна мати віддала все тепло і ласку могилі померлої дочки. А от пасербиці жінки не дісталось ні крихти доброти мачухи.

Із почуттів матері і мачухи виросла квітка, листя якої завжди повернуті теплою стороною вниз, до землі, а гладенькою, холодною стороною до людей.

На Іларіона, в день, коли розцвітали перші весняні квіти, втрачав свою магічну дію Степанів вінок, який плели усією сім’єю ще 15 серпня та вішали у кутку оселі.

Люди вірили, що вінок оберігав родину від хвороб та нещасть. Від вінка відривали гілочку чи травинку і обдавали її кип’ятком — цілющий аромат квітучого лугу допомагав людині перемогти недугу.

Друже, зима цього року видалась довгою та затяжною. Тож сподіваємось, що після Іларіона погода стане насправді теплою і сонячною. Весняної нам весни!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

8 557 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Коли приходить весна

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.