Урок малювання вербових котиків. Весна на порозі!
Ранньої весни, коли вдень сонечко вже ніжно лоскоче дитячі щічки, а вночі все ще гріється під зимовою ковдрою, розцвітають пухнасті провісники тепла — вербові котики. Недарма у латиських піснях співається: «Сонце плете віночок, сидячи на вербі». Намалюй тендітну вербову гілочку, символ краси та відродження, — запроси весну до себе додому!
Верба — символ України, з давніх-давен шанований нашими предками. Слов’яни вірили, що верба священна і символізує родинне вогнище. Вербові гілочки використовували у весільних обрядах. Розганяли ними грозові хмари, зупиняли пожежу. Вербовою лозиною вперше навесні виганяли худобу на пасовище. Допомагала верба і знайти місце для копання криниці. «Де срібліє вербиця, там здорова водиця», — кажуть у народі. А раптом заболить горло — цілющий вербовий відвар умить поверне сили.
То як, навчимося малювати вербу — одне з найулюбленіших дерев українців? Пустунчик підготував для Тебе весняний майстер-клас із малювання вербових котиків.
Малюємо вербову гілочку
Живуча верба — символ краси, незламності та безперервності життя. Відрізана гілочка верби, навіть без коріння, приживається в будь-якому ґрунті. Може, тому верба така знайома і дорога серцю кожного українця.
Не міг розлучитися з нею і Великий Кобзар. По дорозі на заслання до півострова Мангишлак Шевченко прихопив з собою вербову гілочку, з якої згодом виросло пишне дерево. Місцеві назвали його Тарасовою вербою.
Частинку тієї священної верби, тендітну вербову гілочку, яку, мабуть, сотні разів у засланні тихцем зображав Тарас, ми з Тобою сьогодні навчимося малювати.
1. Спочатку намалюй ескіз вербової гілки. Наміть розташування бруньок. Легкими рухами олівця намалюй пухнасте суцвіття верби.
2. Додай тіней — заштрихуй деякі частини вербової гілочки. Зверни увагу: світло падає зверху зліва.
3. Чітко промалюй усі лінії та розфарбуй зображення акварельними фарбами. Готово!
Вербу вважають нетерплячою рослиною, адже цвіте вона ще до розпускання листя. Всі дерева стоять ще голі, а верби вже причепурилися — вкрилися росянистими срібними кульками. Лови ще один варіант малювання пухнастих вербових котиків — допитливих провісників весни:
Зверни увагу! Сережки верби розташовані не разом — одна напроти одної, а почергово.
Вчимося намалювати букет вербових котиків
Яким же було здивування археологів, коли в гробниці Тутанхамона поряд з маслиновими гілочками, пелюстками лотоса й волошками вони побачили… гірлянди з вербових листків! Безмежна любов до верби народилася так давно завдяки її цілющим властивостям. Християнська церква ввела вербу до своїх обрядів, подарувавши парафіянам Вербну неділю. Цього дня було заведено варити кашу з сережками верби, а її молоді гілочки — освячувати.
Спробуємо намалювати букетик вербових гілочок — такий, який несуть до церкви за тиждень до Великодня.
1. Плавними рухами олівця проведи п’ять дуг майже однакових розмірів.
2. Легенько, не натискаючи сильно на олівець, намалюй на гілочках бутони — нерівні овали.
3. Тепер наведи чіткі контури вербових гілочок.
4. Чи не найважливіший етап — малювання власне вербових котиків — пухнастих бруньок.
5. Розфарбуй гілочки сірим кольором. Справа на суцвіттях зроби ледь помітне штрихування.
Букетик розкішних вербових котиків, які так люблять отримувати дівчатка навесні, готовий!
Як намалювати вербу?
Любить вербу й український фольклор. У піснях та легендах плакуча верба найчастіше символізує нелегку жіночу долю, сум та дівочу тугу. Не дивно, що вербу вважають жіночим символом Світового Дерева. Ось послухай невеличку легенду про вербу…
«Жила на світі одна жінка… День вона проводила з сім'єю, а вночі перетворювалася на вербу. Аж раптом про цю таємницю дізнався її чоловік та й зрубав вербу — тоді й жінка померла. І тільки материнська любов продовжувала жити в цьому дереві. Зроблена з нього колиска заколисувала осиротілого хлопчика, а коли він підріс, то зробив собі сопілку зі старої верби. І сопілка та ніжно розмовляла з хлопчиком, як рідна мати».
Намалювати вербу дуже просто. Поглянь!
1. Спочатку потрібно схематично зобразити межі дерева.
2. Тепер наміть крону верби.
3. Зроби схематичний малюнок розгалуження крони.
4. Розділи вербове гілля на сектори.
5. Детальніше промалюй гілки дерева.
6. Легкими штрихами зроби вербу пухнастою.
7. Розфарбуй на свій розсуд. Пору року обирай сам!
Малюємо вербові котики у вазі
У селах, де копають колодязі, цікавим є звичай класти вербову дощечку, завдовжки з долоню, у відро з водою. Верба дезінфікує воду, поліпшує її смак, надає їй вербового духу.
Відчути тонкий аромат верби можна, не відходячи від комп’ютера. Намалюй весняний натюрморт: букет пухнастих котиків у вазі, і Твоя кімната наповниться п’янким запахом весни!
1. За допомогою прямих та овалів намалюй вазу.
2. Схематично зобрази вербові гілочки.
3. Додай гілочкам об’єму, потовщивши їх кривими біля намальованих раніше.
4. Намалюй пухнасті вербові котики.
5. Заштрихуй вербові гілочки та розтушуй бутони. Відблиск на вазі залиши білим.
Розмір та вигляд вази можна змінювати, як заманеться. До того ж, натюрморт може містити всього кілька гілочок верби…
…Або цілий оберемок!
Великодній натюрморт: малюємо вербові гілочки та паску
Навіть сама назва верби (лат. Verbene — священні гілочки) говорить про її особливе релігійне значення. Сухими вербовими гілочками розпалювали піч для випікання великодніх короваїв, а освяченими — лікували простуду та захищали дім від нечистої сили.
Вербові гілочки — невід’ємна складова пасхальних натюрмортів. Якщо Ти любиш малювати акварелями, дивися відео! Детальний майстер-клас розповість, як прикрасити альбом або великодню листівку рум’яною паскою та вербовими котиками.
Весняного натхнення та вдалих малюнків!
Читай також:
Урок малювання вербових котиків. Весна на порозі!
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: