Плакуча верба - дерево з легенд

Плакуча верба - дерево з легенд

Верба — рослина надзвичайно цікава. Вона викликає інтерес не лише як символ України, незвичайний біологічний вид, але і як ритуальна рослина.

65 т. 1

В попередній статті я розповідав легенду про вербу і калину, незмінні символи нашої держави. Тому зараз я хочу поговорити про цікаві характеристики і факти, які вдалося дослідити нашим біологам. А потім ми поринемо у таємниці біблійної історії і дізнаємося, чому саме цю рослину освячують напередодні Пасхи.

Верба

Отож, що ж повідомляють нам науковці:

1. зовнішній вигляд рослин цієї групи дуже різноманітний: від дерев до чагарників;

2. колір листя: від зеленого до сіро-білого;

3. листочки різноманітних форм: широкі, еліптичні, вузькі, довгі, рівненькі і зубчасті;

4. період цвітіння в одних видів на початку весни, в інших влітку;

5. навіть вбитий в землю корінець може дати коріння і прорости;

6. велика варіативність назв: верба біла, ламка, плакуча, мигдалева, червона, корзинова, чорнотал, жовтолозник, бредина, верба вухаста, чорніюча, чорницеподібна, лапландська, повзучий тальник.

Верба

Не менш цікаву інформацію надає нам християнська традиція. Ти, мабуть, чув «Вербна неділя», «освячувати вербу», а ще популярне «не я б'ю, верба б'є...» Чому ж саме верба? Не береза чи дуб, не клен чи липа, не осика чи вільха? Зацікавило? =)

Верба

Тоді читай далі! Євангельська оповідь говорить, що, коли Ісус Христос воскресив Лазаря з мертвих, багато людей повірили, що він дійсно Син Божий. На вході в Єрусалим Ісуса зустрічало багато людей. Вони встеляли дорогу пальмовим гіллям і своїм одягом, вшановуючи Його. Ось чому на згадку про цю подію навіть через багато сотень років люди несуть до церкви зелені гілочки. А оскільки в нашому природному середовищі в цей час розпускається лише верба, вкриваючись маленькими листочками, то саме вона обрана для освячення.

Верба

Відбувається це за тиждень до Великодня. І зветься він Вербною неділею. Така увага до цієї рослини пояснюється ще й тим, що вона вважається символом весни, родючості, здоров'я, радості і і життя. Крім того, рослина має магічні і лікарські властивості.В народі кажуть, що вона може зцілювати: знімати головний біль, лікувати від безпліддя, заліковувати рани, забирати негативну енергію.

Верба

Дехто стверджує, що на Русі використовували вербу для припинення бурі, граду, пожеж. Споконвіку вона захищала людей, худобу, землі від усього злого і нечистого.

Верба

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

65 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Плакуча верба - дерево з легенд

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Sasha26p-avatar

Саша Павлюк

Класс! Якраз те що потрібно для уроку.
22-11-2016