Чому неділя перед Великоднем — Вербна?

Чому неділя перед Великоднем — Вербна?

Якщо одного прекрасного весняного дня перед Великоднем Ти зустрінеш багато людей, які несуть у храми і церкви ніжні вербові букетики, це означає, що у гості прийшло світле свято — Вербна неділя...

17 т. 0

Це одне з дванадцяти головних християнських свят, коли віруючі святять вербу і приносять її додому для захисту оселі та здоров'я рідних. Але чому Вербна неділя називається саме так? Спробуємо розібратися.

Історія свята Вербна неділя

Давним-давно у євреїв була цікава традиція: коли царі або ж переможці в'їжджали до Єрусалиму, народ, тримаючи в руках пальмові гілки, зустрічав їх оваціями та радісними вигуками.

Так само, устеляючи дорогу пальмовими гілками і красивим вбранням, жителі міста зустрічали й Ісуса, але не як земного царя чи військового головнокомандувача, а як святого, що переміг смерть і гріх. З приходом Спасителя місцеве населення сподівалося на швидке звільнення від римського ярма.

Христос приїхав в місто верхи на ослові, що на Сході означало мир (в'їзд на коні сигналізував про війну). Ця знаменна подія отримала назву Вхід Господній у Єрусалим або Пальмова неділя.

Свято Вербна неділя

Оскільки в Україні пальми не ростуть, наші предки, віддаючи шану Ісусу, несли до церкви вербові гілки. Саме вони стали аналогом пальмових гілок, якими іудеї прославляли Ісуса Христа в Єрусалимі. Тому й свято стало називатися Вербною неділею.

прикмети на Вербну неділю

Особливу увагу приділяли прикметам на Вербну неділю:

  • Якщо у Вербну неділю сонячна погода — урожай буде бідним.
  • Якщо ж іде дощ — чекай багатого врожаю.
  • Вітер, який дме в цей день, переважатиме цілий рік.

Кажуть, якщо під час бурі кинути освячену вербу проти вітру — негода вщухне. А якщо увіткнути освячену гілочку в землю — верба вбереже посіви. Здавна люди свято вірять — у будинок, де є свячена верба, не потрапить блискавка.

Сила свяченої верби настільки велика, що якщо постукати її гілочками по тілу — увесь рік будеш здоровим, переконують в народі. Посадиш на Вербну неділю кімнатну рослину — швидко розбагатієш.

прикмети на Вербну неділю

А Ти збираєшся освятити вербу в цьому році? Виламай з деревця кілька гілочок, обов'язково попроси у нього за це вибачення, і разом з рідними та друзями вирушай до церкви — помолитися, освятити вербу, і, можливо, стати трішки ближчим до Господа.

Чому неділя перед Великоднем — Вербна?

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

17 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Чому неділя перед Великоднем — Вербна?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.