Чому на День Миколая розвішують шкарпетки для подарунків?

Чому на День Миколая розвішують шкарпетки для подарунків?

Ну от, досі не підготував шкарпетку для Святого Миколая… А Ти й не збирався,кажеш? Звісно, цей добродій з задоволенням лишить гостинці й під подушкою. Однак у європейців існує цікава традиція розвішувати шкарпетки над каміном або вікном, аби однієї грудневої ночі Чудотворець напевне завітав у дім.

14 т. 0

Слухай красиву легенду про звичай розвішувати барвисті шкарпетки для Миколая — чарівна історія обов’язково надихне Тебе на створення власного шедевру.

Давним-давно, коли Миколай ще був молодим юнаком, дізнався він про трьох сестер. Жили вони бідно, перебиваючись з хліба на воду. Але всі три мріяли вийти заміж. Та оскільки в хаті панували злидні, у дівчат не було навіть посагу — яке там заміжжя?..

Жаль стало Миколаю сестер. Тож діждавши ночі, він потайки пробрався на їх обійстя та вкинув у димохід три мішечки золотих монет. А в той час біля каміну висіли панчохи, які дівчата напередодні випрали та повісили сушитися. Скотившись камінною трубою вниз, монети потрапили прямісінько до панчох сестер.

Відтоді у день пам’яті Святого Миколая дітлахи вивішують над каміном яскраві шкарпетки, аби Угодник не забув порадувати їх довгожданим подаруночком. А турботливі батьки з радістю допомагають Святому втілити мрії своїх дітей.

У Європі ця традиція відома ще з ХV століття і вже давно стала різдвяною. Тож сьогодні маленькі європейці розвішують шкарпетки для різдвяного діда — Санта-Клауса, праобразом якого і є Святий Миколай.

Не біда, якщо в будинку немає каміну! Можна розвісити шкарпетки над вікном, біля печі, або сховати під ялинкою. Найсміливіші виставляють за поріг начищений черевичок. В Україні ж Миколай традиційно кладе подарунки під подушку.

Любий друже! Якщо Тобі сподобалася легенда про Миколая і Ти мрієш здивувати Святого яскравою шкарпеткою, ось Тобі готова викрійка. Сюди напевне помістяться всі-всі дарунки щедрого нічного гостя.

Сподіваюся, Ти добре поводився протягом року і одного грудневого ранку в Твоїй шкарпетці замість різочки опиниться довгожданий подарунок.

Читай також:

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Чому на День Миколая розвішують шкарпетки для подарунків?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.