Казка про новорічних чарівників

Казка про новорічних чарівників

Кожен новорічний чарівник має свою історію, свій традиційний костюм, за яким його неодмінно впізнають, свій транспорт і вірних помічників, що допомагають готувати подарунки для маленьких дітей з усіх куточків планети.

45 т. 0

Прадідом усіх Дідів Морозів з різних країн світу вважають Святого Миколая. Та нині колег нашого улюбленого Дідуся Мороза стільки, що й перелічити важко. Сьогодні я розкажу Тобі захоплюючу історію про декількох із них. Запевняю, Ти дізнаєшся багато нового та цікавого про закордонних друзів Діда Мороза.

...Та спочатку про вітчизняного чарівника.

Український Дід Мороз

Цього добродія Ти дуже добре знаєш. Це він щоразу на Новий рік приносить Тобі під ялинку чудові подарунки. Яскраво-червона шуба, підперезана поясом, довга біла борода, хутряна шапка і валянки, кришталевий посох в руках— основні атрибути українського Діда Мороза.

Їздить він на трійці коней, на лижах або ходить пішки з мішком подарунків. А живе на Північному полюсі. Навесні ж, за казкою В. Одоєвського, оселяється у колодязі, або де «і влітку холодно буває».

Снігуронька — внучка Діда Мороза, яку зліпили зі снігу. У її супроводі, або з маленьким хлопчиком — Новим Роком — Мороз відвідує кожен дім та роздає маленьким дітям подарунки.

Американський колега Діда Мороза — Санта Клаус

Американського Санту всюди супроводжує олень Рудольф-Червоний Ніс, який вміє розмовляти. Для того, щоб летіти по небу, Санта Клаусу варто лише засунути палець в ніздрю. Санта може пересуватися і на упряжі оленів.

Спустившись в дім по димоходу, американський Дід Мороз кладе свої подарунки в спеціально підготовлені шкарпетки.

Шведський друг Діда Мороза — Юль Томтен

Юль Томтен у перекладі зі шведської означає «Різдвяний гном». Мешкає він у чарівному лісі. Помічника його звуть сніговик Дасті, а біля його будинку снують малесенькі ельфи.

Італійський заступник Діда Мороза — Баббе Натале

Цей новорічний чарівник заходить до будинку через пічну трубу. За традицією, в кожному італійському домі йому залишають чашечку молока. У Баббе Натале є подруга — відьма Бефана. Вона дарує подарунки лише слухняним діткам, а бешкетники отримують лиш купку попелу чи вуглинку.

Увлін Увгун — приятель Діда Мороза з Монголії

Новий рік у Монголії — це ще й свято всіх пастухів. Тож Увліна Увгуна вважають ще й найголовнішим пастухом. У руках він тримає батіг, на поясі — сумку з кресалом. Помічницю монгольського Діда Мороза звуть Зазан Охін — Дівчинка Сніг.

Помічник Діда Мороза із Нідерландів — Синтер Клаас

Синтер Клаас припливає у Нідерланди з Іспанії на кораблі в супроводі чорношкірих слуг. У багатьох містах після прибуття Синтер Клаас урочисто проїжджає зі своєю свитою вулицями, де його зустрічає місцева влада.

Якутський колега Діда Мороза — Ехее Дьил

У цього чарівника є величезний бик. Щоосені він виходить з океану і починає відрощувати роги. Що довші роги — то сильніший мороз.

Фінський приятель Діда Мороза Йоулупуккі

Різдвяний дідусь або Різдвяний козел — саме так перекладають це ім’я з фінської мови. Він одягнений в куртку зі шкури козла, носить червону шапку та підперезаний шкіряним поясом. Мешкає разом з дружиною та цілим сімейством гномів у хатинці на високій горі.

Одзі Сан — колега з Японії

Одзі Сан привозить подарунки дітям з моря. Одягнений в симпатичний червоний кожух.

Найпопулярніший подарунок на Новий рік у Японії — Кумаде — бамбукові граблі, щоб було чим загрібати щастя. Сосну в цій країні вважають символом довголіття, саме тому нею прикрашають чи не увесь будинок.

Добродій із Бельгії — Святий Миколай

Мудрі бельгійці напевне знають: сім’я, яка приютить Святого Миколая, отримає золоте яблуко. Бельгійського Діда Мороза всюди супроводжує вірний слуга Чорний Пітер.

Узбецький Дід Мороз — Корбобо

До узбецьких дітей Корбобо приїжджає разом з внучкою на ім’я Коргиз. А привозить його надійний помічник — віслюк.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

45 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Казка про новорічних чарівників

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.