Дякуємо за Карлсона і Пеппі

Дякуємо за Карлсона і Пеппі

14 листопада 1907 року у Швеції народилася видатна дитяча письменниця — Астрід Ліндґрен.

13 т. 0

Мабуть, це ім’я Тобі добре знайоме, а ще воно нерозривно пов’язане з Твоїми улюбленими героями книжок та мультфільмів: Карлсон, Пеппі Довгапанчоха, Калле Блюмквіст та інші.

Сьогодні книги цієї письменниці перекладені більше, ніж на 85 мов у більше 100 країнах світу. А все починалося зі звичайних вигадок, які Астрід, як і багато інших мам розповідають своїм діткам, забавляючи їх.

Одна із таких усних повістей була записана в 1941 році, але у видавництві його не прийняли. Потім майбутня письменниця написала «У Бріт-Марі легшає на серці» на конкурс найкращої книги для дітей і отримала другу премію. А за рік на цей же конкурс вона подала колись відхилений рукопис — йому присудили першу премію. Так увесь світ познайомився з «Пепсі Довгоюпанчохою».

Астрід Ліндґрен за своє досить довге життя (письменниця прожила 94 роки) створила понад 40 повістей для дітей («Пеппі Довгапанчоха», «Малий і Карлсон, що живе на даху», «Міо, мій Міо», «Брати Лев'яче Серце»тощо). Не менш цінною і цікавою є серія «Книжки-малюнки». Цікаві історії з великою кількістю яскравих ілюстрацій захоплюють найменших читачів і шанувальників творів Астрід Ліндґрен досі.

Творчість шведської письмениці відзначена багатьма преміями та медалями. А з 2002 року на віть засновано премію імені Астрід Ліндґрен.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

13 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Дякуємо за Карлсона і Пеппі

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.