Історія «Бременських музикантів»

Історія «Бременських музикантів»

Друже! Ти, мабуть, дуже любиш дивитися мультики. А чи відомо Тобі, які цікаві історії ховаються за веселими екранними перипетіями? Одну з них — про «Бременських музикантів» — я Тобі сьогодні розповім.

30 т. 1

Як усе починалося…

Одного разу молоді та амбітні композитор Геннадій Гладков, поет Юрій Ентін та режисер Інеса Ковалевськазадумали створити мультфільм, та такий, щоб його не тільки дивились, але й співали цілими поколіннями.

Після бурхливих обговорень за основу мультфільму взяли казку братів Грімм «Бременські музиканти». Щоб пожвавити сюжет, окрім бездомних Кота, Пса, Осла та Півня, ввели юнака Трубадура. Та який же Трубадур без Принцеси? А в кожної принцеси є батько-король та купа охоронців. Та і злодії-розбійники тут як тут.

Ось перші замальовки героїв:

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Вірші для мюзиклу Ентіну вдалися на славу. Згадаймо лише славнозвісну гру слів «Ох рано встает охрана!», «Нам любые дороги дороги», «В королевских покоях потеряла покой!». Гадаю, Ти теж не раз весело наспівував ці слова.

Музика

А поки казка складалася, Геннадій Гладков писав музику. Що там казати, куплети новоспечених пісеньок наспівувала не лише робоча група, а ціла студія «Союзмультфільму»!

Брементські музиканти. Історія створення

Геннадій Гладков, Інеса Ковалевська, ..., Макс Жеребчевський

Для озвучення пісень запросили відомий квартет «Акорд». Запис мав відбутися в студії «Мелодія» вночі — іншого вільного часу там не знайшлось, а в рідному «Союзмультфільмі» записати музику так, як задумав композитор, просто не було технічної можливості.

В останню мить виявляється, що квартет не приїхав! Невже доведеться відмовлятись від студії, здобутої з такими труднощами? Посеред ночі вдається додзвонитись співачці Ельмірі Жерздєвій та Анатолію Горохову… Приїхали!

Анатолій Горохов

Анатолій Горохов

Партію Трубадура виконав театральний актор Олег Анофрієв. Геннадій Гладков озвучив куплети Короля. Та от дійшла черга до Атаманші. Ліричне сопрано Жерздєвої аж ніяк не підходило… Раптом Анофрієв запропонував заспівати жіночим голосом. І у нього це неперевершено вийшло!

Бременські музиканти

Анофриев и Жерздева

Олег Анофрієв і Ельміра Жерздєва

Вигадати героїв

Отож, голоси персонажі отримали. Залишилось найскладніше — вигадати їхні образи.

Художник Макс Жеребковський запропонував свій варіант.

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Режисерові образи героїв здалися невдалими. Почались нові суперечки, нові пошуки. І от робочій групі усміхнулась удача:

Образ Трубадура знайшовся серед портретів авангардних музикантів якогось зарубіжного журналу;

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Принцесу з кумедними хвостиками запропонувала Світлана Скребньова, асистент художника-постановника;плаття дівчині з модних іноземних журналів закритої бібліотеки Госкіно підібрала Інеса Ковалевська.

Бременські музиканти

Бременські музиканти

Інших персонажів вигадали доволі швидко. А коли черга дійшла до розбійників, художники розгубились… Та одного дняредактор студії Наталія Абрамова показала художникам календар з трійкою відомих коміків: Юрієм Нікуліним — Балбесом, Георгієм Віциним — Трусом та Євгенієм Моргуновим — Бувалим.

Нікулін Віцин Моргунов

Ось вони! Наші герої-розбійники!Бременські музиканти

Колір

Мультик складається з нескінченної кількості кадрів. Дуже важливо не помилитися з кольором. Саме тому всі частини тіла героїв нумерували. За кожним номером був закріплений свій колір.

Бременські музиканти

Режисерські начерки кадрів мультфільму:

Бременські музиканти

Що роблять чарівники?

Коли тексти, музика та образи персонажів готові, за справу беруться мультиплікатори. Це вони втілюють фантазії режисера в життя, примушуючи героїв рухатися.

Ніхто не дивувався, коли на коридорі студії хтось занявкає чи скорчить смішну гримасу — це просто художник входить в образ.

Лабораторія фарб на кіностудії

Лабораторія фарб на кіностудії

У кожного мультиплікатора було своє дзеркало — подивиться фахівець у нього, уявить себе вовком чи Бабою-ягою і перенесе все на папір.

Над фільмом «Бременські музиканти» працювали 16 художників-мультиплікаторів, яких сміливо можна назвати чарівниками.

Режисер згадує, як показувала Олександрові Давидову, яким має бути танець бродячих музикантів. «Пояснити це на словах просто неможливо, для цього потрібно бути балетмейстером».

Бременські музиканти

Давидов блискуче впорався із завданням. Танець вийшов навіть кращим, ніж уявляла собі Ковалевська. «…Його вміння слухати і чути музику… точно розставляти акценти у рухах, його загострене почуття екранного часу просто неперевершені!»

Бременські музиканти

Нарешті роботу над «Бременськими музикантами» було завершено.

Курйози

Підчас показу нового фільму в Казані групу супроводжував один серйозний і неговіркий чиновник з прокату. Кумедно, щокожного разу коли на екрані показували епізод з розбійниками, чоловік сором’язливо вибачався, виходив з-за куліс і йшов до глядацької зали подивитися улюблений номер. А повертався з широкою усмішкою на вустах. Важко сказати, скільки разів він дивився цей епізод.

Бременські музиканти

Р. S.

Багато подій ще сталося після того, як мультфільм зустрівся зі своїм глядачем: звільнення Ковалевської, пропозиція їй продовжити мультфільм, а після згоди жінки попрацювати над сценарієм гірка правда про те, що другий фільм про славнозвісних музикантів уже розробляється без її участі.

Бременські музиканти

Та як би там не було, а «Бременські музиканти», час від часу з’являючись на екранах, і досі змушують нас усміхнутися та з головою поринути у вир подій.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

30 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Історія «Бременських музикантів»

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Rene-avatar

Рене Бернар

шансона из мульта в озвучке Боярских http://www.youtube.com/watch?v=7g79WcOkoVA
25-11-2015