Перли світової архітектури

Сучасні архітектори безжально ламають усі попередні стереотипи краси та витонченості будівель. На зміну важким конструкціям з величними колонами та безліччю дрібних деталей приходять легкі скляні витвори, основна перевага яких — простота і практичність.
Але є в світі й такі споруди, побачивши які, просто неможливо стримати здивування. Саме про них — сьогоднішня розповідь. Ти також бажаєш побачити ці шедеври архітектури на власні очі?
Приєднуйся до віртуальної подорожі найкрасивішими будівлями світу.
1. Храм Святого Сімейства, Барселона
Саграда Фамілія — один з найбільш вражаючих нетрадиційних соборів Європи. Цілих 40 років знадобилося архітектору Антоніо Гауді на зведення цього величного шедевру в готичному стилі. Будівництво храму досі не завершене і відбувається виключно на пожертви прихожан. Перший проект будівлі представив Франсиско дель Вільяр ще у ХІІХ ст. Гауді ж значно змінив проект, і тепер храм — одне найбільш відвідуваних місць Барселони. Ще б пак! Лише в 2006 році його відвідало 2,26 млн людей.
2. Бурдж аль-Араб, Дубай
Ти не повіриш своїм очам: розкішний 60-поверховий готель у формі вітрила розташований на приватному штучному острові і стоїть у морі на відстані 280 м від берега! Хол цього готелю вважають найвищим у світі. Його висота становить 182,2 м. Бурдж аль-Араб має власний вертолітний майданчик, тож відвідати тамтешній славнозвісний ресторан «Аль-Мунтаха» можна, прямо висадившись з повітря.
Звичайних кімнат в готелі не знайти — він поділений на 202 двоповерхові номери і вважається одним з найдорожчих у світі.
3. Інститут звуку та зображення, Хілверсюм, Нідерланди
Приголомшлива будівля Інституту звуку і зображення повністю вкрита кадрами голландського телебачення. Гігантський медіа-колаж на литому склі — справа рук графічного художника Яна Друпсена. Саме він так незвично оформив фасад будівлі, завдяки якому Інститут тепер знаний у всій країні.
4. Золотий храм, Амрітсар,Індія
Давним-давно на місці храму було лісове озеро. Саме туди, вірять місцеві жителі, приходив медитувати Будда. Нині тут стоїть розкішна позолочена будівля, в якій переплелися індуїстський та мусульманський стилі. Храм відкритий 20 годин на день — з 6-ї до 20-ї, тож відвідати його Ти можеш практично в будь-який час.
5. Національний Конгрес-Хол, Бразиліа, Бразилія
Це витвір знаменитого архітектора Оскара Німейєра. Колони, величезні пандуси, дві вежі-близнючки та дивні білі конструкції на даху — дивлячись на Конгрес-Хол, немов поринаєш у світ наукової фантастики.
Всередині будівлі знаходяться дві кулеподібні зали засідань. Особливо вражає Зелена зала, названа за кольором килима та бразильського прапора, з численними скульптурами та неперевершеними полотнами бразильських художників.
6. Гугенхайм, Більбо, Іспанія
Ця будівля зі складною конструкцією свого часу зламала всі стереотипи краси і закони високого мистецтва. Незвичайний музей, спроектований Френком Гері, докорінно змінив уявлення митців про архітектуру та змусив по-новому поглянути на способи пожвавлення індустріального міста.
7. Крайслер Білдінг, Нью-Йорк
Величний Крайслер Білдінг з величезною короною з нержавіючої сталі встиг побувати найвищим хмарочосом світу в1930-1931 роках. Висота 77-поверхової будівлі становить 319 м. Спроектований архітектором Вільямом ван Аленом, Крайслер Білдінг у 1976 році отримав звання Національного історичного пам’ятника США.
Ця будівля унікальна ще й через те, що, мабуть, жодну іншу споруду на Землі не прикрашає орнамент з капота автомобіля. Гігантські орли на 61 поверсі будівлі скопійовані з моделі автомобіля Крайслера 1929 року.
8. Мон-Сен-Мішель, Нормандія, Франція
Мальовничий скелястий острів-фортеця Мон-Сен-Мішель знаходиться на північно-західному узбережжі Франції. З 1979 року входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Це єдиний острів з трьох гранітних утворень бухти Сен-Мішель, населений людьми. Місто на острові дуже древнє — існує з 709 року та нині налічує близько 80 жителів.
9. Бранденбурзький технічний університет, Котбус
Семиповерхова бібліотека технічного університету в Котбусі вражає незвичайною формою і текстурою поверхні своїх округлих стін. На матовому склі, яким вкрита споруда, вибиті рельєфні літери усіх алфавітів світу, а сама будівля схожа на гігантську амебу.
10. Музей мистецтв Нельсона-Аткінса в Канзасі.
Нещодавно до неокласичної будівлі Музею 1930-х років була приєднана нова, «легка» споруда ХХІ століття зі скла — «Корпус Блока». Творець новобудови архітектор Стівен Холл блискуче впорався з поставленим завданням і гармонічно поєднав архітектуру минулого століття з новітніми технологіями сучасності.
Особливо ефектно будівля виглядає під час заходу сонця, коли «скляні коробки» Музею пропускають крізь себе рожеві промені. Нова споруда настільки добре вписалася в краєвид парку, що аплодисменти критиків та схвалення публіки архітектору гарантовані!
11. Палац Грешема, Будапешт, Угорщина
125 мільйонів доларів знадобилося, аби повернути цю чарівну архітектурну перлину до життя. Створена Зігмондом Куіттнером, вона потрапила під обстріл в часи Другої Світової війни. Нині це розкішний готель, де збирається вся Будапештська інтелігенція.
12. Маркет Крістіан Діор, Омотесандо, Токіо
Прозора вітрина SANAA для Діор — неповторне видовище для кожного відвідувача Токіо. Маркет знаходиться в районі, де кожна окрема будівля — шедевр, проте вітрина маркету виглядає напрочуд чарівно, особливо ввечері, перетворюючись на своєрідну коробку світла.
13. Херст-тауер, Нью-Йорк
Особливістю цього хмарочоса є трикутні панелі, що створює відчуття, немов будівля обмотана міцною металевою сіткою. Споруда належить архітектору Норману Фостеру. Цікаво, що милуватися 42-поверховим будинком найкраще зблизька — трикутні мотиви роблять Херст-тауер більш привабливим, аніж удвічі вищі за нього хмарочоси.
14. Терми Вальс, Вальс, Швейцарія
Термальні басейни Терми Вальс вирізняються тим, що тут абсолютно немає відчуття часу — настільки вміло архітектори застосували денне світло. Будівля Терми Вальс — це симфонія води та стін з 6000 слоїстих плит місцевої породи. Трав’янистий дах тут чергується з маленькими віконцями, що м’яко освітлюють майданчики для купання.
15. Монастир Гніздо Тигра, Бутан
Сім годин пішки — саме стільки часу потрібно, аби дістатися Гнізда Тигра. Цей монастир розташований на висоті 800 м над Долиною Паро, яка сама знаходиться на висоті 2150 м над рівнем моря. Згідно з переказами, тут у печері медитував індійський гуру Ринпонче, який дістався на таку висоту на літаючому тигрі.
16. Нова Норвезька Опера і Балет, Осло, Норвегія
Цей будинок по праву вважають витвором мистецтва, адже він, немов підіймається з моря. Творці цього дива зовсім не прагнули створити черговий хмарочос, навпаки — будинок люб’язно показує всім свій просторий дах. Архітектори спеціально зробили багато пласких поверхонь на даху для скейтбордистів.
17. Велика Мечеть, Дженне, Малі
В одному з найстаріших міст Африки Дженне розташована вражаюча мечеть із… багнюки. Так-так. Не дивуйся. Побудували її догони — африканський народ, якому багно служило так, як і мармур римлянам. Щороку місцеві майстри прилаштовують до мечеті нові шари багна, щоб підтримати її в належному стані. Вежі мечеті увінчані страуси ними яйцями, які символізують багатство та успіх.
18. Палац Катерини І, околиці Санкт-Петербурга, Росія
Красивий палац блакитного кольору, названий на честь Катерини І, збудували у ХІІХ ст. Туристи з усіх куточків Землі приїжджають, аби побачити тут славнозвісну Янтарну кімнату, а точніше копію колись розкішно вбраної кімнати, розграбованої нацистами. Кажуть, найкраще відвідувати палац взимку, тоді можна покататися його околицями на запряжених кіньми санях.
19. Баухаус, Дессау, Німеччина
Цю будівлю спроектував архітектор Уолтер Гропіус. Баухаус — одна з ранніх версій нині банальної скляної стіни-завіси. Тут проводять безліч виставок та інших заходів.
20. Школа, збудована вручну, Рудрапур, Бангладеш
Ця на диво елегантна споруда збудована з дешевих невисокотехнологічних матеріалів — багна та бамбука. Авторами дипломованої школи є Анна Херингер та Ейк Розваг. Незважаючи на дешевизну проекту, будівля вийшла доволі симпатичною. Еге ж?
А тепер скажи, які шедеври архітектури сподобалися Тобі найбільше?
Перли світової архітектури
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: