Дивовижні українські світанки, які варто зустріти

Дивовижні українські світанки, які варто зустріти

Десять незабутніх українських світанків, зустрівши які, відчуваєш себе щасливим…

12 т. 0

Як багато втрачаєш, пропускаючи мить, коли перші промені сонця ніжно торкаються верхівок дерев, іще сонних будинків, вологої з ночі землі. У крапельках вранішньої роси, у світлі згасаючих ліхтарів народжується новий день. Де б Ти не був — високо в горах чи серед степу, в забутому Богом селі чи шумному мегаполісі — зустрінь цей день з усмішкою. Адже Ти — в прекрасній країні, де найчарівніші світанки на світі.

Світанок у полі

Спів жайворонка, запах чебрецю і тихий шепіт стиглого колосся — неймовірне щастя зустріти світанок у полі. А який п’янкий аромат свіжоскошеного сіна! Букет неймовірних пахощів на зорі дарує матінка-земля. А на горизонті вже палахкотить пожежа кольорами польових маків, тендітних волошок, бузку та соняшників.

Світанок на воді

Серед неспішного плескоту хвиль, там, небо зливається з землею, вмивається українськими водами саме Сонце. Здається, що тій блакиті нема кінця-краю. І серед цієї неозорої краси, хай лиш на кілька миттєвостей, Ти — на кордоні дня і ночі, в обіймах вранішнього сонця, на святі народження нового дня.

Світанок у культових місцях

Наші предки свято вірили у різних божеств, але, мабуть, найбільшою силою наділяли бога світла, сонця і добра, хранителя достатку і людської долі Дажбога. Стародавні святилища бережуть пам’ять про ті часи та наповнюють тіло кожного свого прихожанина життєдайною сонячною енергією. Особливо це відчувається на світанку, коли яскравий сонячний диск підіймається над горизонтом, благословляючи землю на новий день.

Світанок у старому селі

З давніх-давен і до нині селяни зберегли традицію вставати разом із сонечком, тільки-но перший серпневий промінець покличе косарів у поле або різдвяні дзвони урочисто позвуть на святкову молитву. Ранок у старому селі заворожує. Здається, ще трішки — і відкриються двері отих розмальованих глиняних хаток, що туляться одна біля одної у музеях просто неба, а з них вибіжить дітвора у сорочках-вишиванках і зчинить радісний галас...

Світанок у рідному місті

А з чого починається ранок у Твоєму місті: з гудків потягів на залізничній станції, крику чайок на узбережжі або шуму автомобільних моторів? Чи помічав Ти, наскільки прекрасні звичні Тобі місця у променях вранішнього сонця? Обери день та зроби свій ранок особливим, зустрівши світанок на даху багатоповерхівки чи балконі старої будівлі, з чашкою кави чи улюбленою книгою в руках…

Світанок на Івана Купала

На Івана Купала навіть сонце купається у воді, здавна вірили у народі. Ось чому з самого рання нею так поспішали вмитися україночки — вода цього дня ставала чарівною. Цілуючи трави першим сонячним промінням, магічний купальський світанок наділяє цілющими властивостями і зілля. Не проспи ранок наступного свята Купала: прогуляйся босоніж по мокрій траві, вмийся кришталевою росою…

Світанок у Карпатах

Карпати. Край гірських рік, полонин і віковічних лісів. Зустріти світанок над хмарами, у пухкій ковдрі ранкового туману — чи це не щастя для справжніх романтиків? Ще вночі тут блукали мавки та лісовики, а нині отой легкий туман надійно сховав їхні сліди… Чути, як неподалік шумить гірський струмок. Кажуть, якщо вмиєшся на світанку його кришталевою водою — наберешся здоров’я на цілий рік.

Світанок у степу

Немов картина славетного художника, степ на світанку цвіте палітрою кольорів. Бузковий, пурпурний, жовтогарячий… І всі вони наповнюють землю неймовірними барвами. Тиша навкруги — ніби природа завмерла на мить. Степ готується зустріти ще один спекотний день.

Світанок біля замку

Наша країна — велична і неповторна. Цю благородну велич і міць сповна відчуваєш серед мурів стародавніх замків, коли рожеве проміння неспішно запалює арки та балкони, колони та вікна ніжним світлом. Будь певен, світанок біля замку запам’ятається надовго.

Світанок у зимових горах

Світанок на засніженій вершині — казкове видовище. Поволі скидаючи білу ковдру туману, на білосніжні шапки гір розсипає рожеві іскорки заспане сонце. Вдихнувши цю дзвінку свіжість гір, мимоволі хочеться кричати на повні груди: «Еге-гей! Щастя є!»

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

12 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Дивовижні українські світанки, які варто зустріти

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.