Весняна магія тюльпанів

Весняна магія тюльпанів

І все-таки весна — найпрекрасніша пора року. Ласкаво пригріває сонечко, природа пишається розкішними зеленими шатами, весело співають пташки… А ще весна «знаменита» тим, що саме цієї пори розцвітають тендітні красені-тюльпани.

20 т. 2

Сяють вони по світу яскравими вогниками, милуючи очі перехожих, і мимоволі примушують хоча б на мить затамувати подих.

Тюльпаны

Тюльпан родом з Персії. Там квітку називали «дульбаш», або «тюрбан». Звичайно ж, тюльпани, які Ти бачиш за вікном, — це результат великих зусиль і кропіткої праці людей.

Тюльпаны

В дикій природі побачити тюльпани можна в Алтайському краї, на Кавказі, Памірі, в Китаї, де вони ростуть в первозданному вигляді. Славиться розкішними тюльпановими полями, яких не торкалась людська рука, і Тянь-Шань, Монголія, долини річок Судар’я та Амудар’я.

Тюльпаны

Дуже шанували тюльпан в Туреччині. Щороку в Стамбулі влаштовували свята на честь цієї квітки, де обирали найгарнішу дівчину. Ця красуня і ставала королевою святкової ходи.

Тюльпаны

Якось на одному з таких свят побував посол з Вени. Дуже вже сподобались йому дивовижні заморські квіти. Тож він привіз кілька цибулинок до рідного міста і висадив у Венському саду лікарських трав.

Тюльпаны

Згодом любов до тюльпанів охопила всю Європу. Особливо захоплювалися ними голландці. Коли в 1634 році квітка потрапила до їхньої країни, там розпочався справжній квітковий бум. Вулиці, площі і навіть цілі поля були всіяні тюльпанами. Голландці розводили нові сорти, які продавалися за шалені гроші.

Тюльпаны

Одну малюсіньку цибулинку цього яскравого дива продавали за карету і двох коней. Нові сорти тюльпанів коштували цілих будинків, або й маєтків. В гонитві за дивовижними квітами люди віддавали золото, цінні прикраси, стада овець та свиней. Кожен хотів мати при своєму будинку бодай маленьку клумбу заморських красенів.

Тюльпаны

Пройшли роки, і тюльпан знецінився. Та ще й досі ці квіти є символом Нідерландів. До речі, абсолютно чорний тюльпан змогли вивести саме тут — в Голландії.

Тюльпаны

Тюльпаны

Травень називають місяцем тюльпанів. Саме о цій порі стеляться вони безмежними різнобарвними килимами, навіваючи думки про прекрасне і вічне…

Тюльпаны

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

20 т. 2

оцінити публікацію

Додатив замітки

Весняна магія тюльпанів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Kara-avatar

Каріна Павляк

класний преставний мтерял ці картини казкові
29-10-2015
FuckingPerfect-avatar

Who give a fuck? Lol

Невероятно красивые картины.Спасибо за представленный материал.
06-09-2014