Інтерв’ю: юні Instagram-блогери про секрети гарного фото

Інтерв’ю: юні Instagram-блогери про секрети гарного фото

Мрієш робити гарні фото для соцмереж? Юні блогери радо діляться з тобою секретами крутих Instagram-світлин!

9 646 0

Під час творчої розмови Василина Брень, Оля Пріндин та Михайло Копит розповіли про той самий особливий момент, з якого почалася їхня любов до фото, поділилися головними секретами та лайфхаками для вдалих кадрів і порадили, в яких фоторедакторах звичайне фото зробити інстаграмним. А ще... тс-с-с: усі троє зізналися, звідки у них беруться ідеї та натхнення на ведення таких мистецьких інста-сторінок!

Василина Брень: «Головне — почати»

В Instagram Васю знайдеш за нікнеймом @v.s.l.n.b.r.n.

Із чого почалося ваше захоплення фотографією?

— Моє захоплення фотографією почалося приблизно вісім років тому, коли батьки купили перший, найпростіший фотоапарат. Після того моменту я почала дуже активно фотографувати, мені одразу сподобався цей процес, і на канікулах я постійно робила різні зйомки для друзів у соцмережі, знімала відео та фотографувала все, що бачила. Фотографування мені дуже подобалося, і я постійно цим цікавилася. Далі я дізналася про Instagram, і саме через нього я зараз ділюся своїми роботами з людьми.

Які, на вашу думку, три головні правила гарного фото в Instagram?

— Хочу сказати, що творча людина, яка має талант і бачення красивого, ніколи не буде йти за правилами і конкретно за певними пунктами, які приведуть її до хорошого результату.

__________________________________________________________________________________________

Творчість — це не гра за правилами.

__________________________________________________________________________________________

Але для того, щоб правила порушувати, з ними треба хоч трішки ознайомитися. І тільки тоді, коли ви зрозумієте всі тонкощі фотографії та заглибитеся у сам процес, тоді знайдете свій стиль і створите особисті правила. Так і в будь-якій професії.


Є типові три правила для фотографії:

  • композиція;
  • перспектива;
  • якість.

Всі деталі про них можна знайти на просторах інтернету. Вони дуже важливі, але для мене фотографія мусить мати ще один критерій, щоб отримати багато лайків та успіх.

_________________________________________________________________________________________

Головним правилом для мене є атмосфера фотографії.

_________________________________________________________________________________________

Вона має викликати в людей якісь емоції: спокою чи захоплення, радості; або навіть просто пробуджувати апетит, щоб той, хто подивився, захотів поїхати на пікнік із сім'єю.

Я дуже стараюся, щоб мої фотографії були саме такими, й дуже ціную це в профілях інших людей.

_________________________________________________________________________________________

Все має нести якусь ідею, щоб бути не просто картинкою, а реально мистецтвом.

_________________________________________________________________________________________

В Інстаграмі зараз мільйони фотографій, тому зробити щось круте — дуже цінно.

Із чого порадите почати новачкам?

— Головне — почати. Якщо це дійсно вам подобається, то ви повинні спробувати. З самого початку мене надихали різні інстаграмери і фотографи, роботи яких мене вражали.

________________________________________________________________________________________

Новачкам не потрібно сидіти день і ніч в роздумах, що ж придумати таке оригінальне і не подібне на роботи інших, бо свій стиль приходить тільки з досвідом і роботою.

________________________________________________________________________________________

Думаю, що кожна людина повинна мати приклад, на який вона хоче рівнятися, і рівень, до якого хоче дійти в тій чи іншій професії. Не передати мої відчуття, коли людина, на яку я з самого початку рівнялася, роботи якої мене надихали і нереально мотивували, підписалася на мене і тепер оцінює мої фото. Я вважаю, спочатку потрібно зрозуміти, що саме тобі подобається і що ти б хотів створювати. Дивитися на профілі людей, які вам подобаються, аналізувати їхні роботи, навіть намагатися повторювати їхні фотографії. Найчастіше саме в процесі може з'явитися нова особиста ідея. Потрібно багато практикувати і, звичайно, показувати це людям в Інстаграмі.

Які помилки найчастіше помічаєте у новачків та як їх уникнути?

— У мене був досвід у навчанні початківців у фотографії. Моя подруга попросила мене навчити її робити «предметки», і в процесі я побачила її помилки, які роблять насправді багато людей.

Найбільш поширені помилки:

1. Немає теми.

Деколи люди хочуть зробити фотографію, але поняття не мають, про що і що саме хочуть в ній показати. Спочатку потрібно придумати одну тематику, якої будуть «дотримуватися» всі предмети в кадрі. Початківці дуже часто просто беруть всі гарні речі, що в них є вдома, але забувають про те, чи підходять предмети один до одного.

2. Обробка фотографій.

Зробили красиве фото, але коли діло доходить до обробки — щось іде не так. Не перебільшуйте з ефектами: всі кольори мають бути природними. Слідкуйте за горизонтом і світлом.

3. Освітлення.

Дуже часто новачки не звертають увагу на світло, яке також дуже важливе у створені красивої фотографії.

Не фотографуйте:

  • під прямим сонячним промінням;
  • коли мало сонячного світла (вечір або дуже похмура погода);
  • під штучним світлом з лампи (якщо це не професійні лампи).

Найкраще освітлення зранку й після обіду.

Як бути, коли хочеш зробити гарне фото, але не маєш вдома багато  реквізиту?

— Коли я тільки починала фотографувати флетлеї*, я також майже нічого не мала, і навіть до сьогоднішнього дня більшість мого реквізиту я знайшла або зробила своїми руками. Я ніколи не витрачала на це багато грошей, бо вважаю це більше хобі, а не роботою, тому не бачу в цьому потреби. Все необхідне можна знайти в себе вдома, на подвір'ї, на дачі. Багато моїх фонів я знайшла саме на дачі. Також можна використовувати речі, які точно є в кожного, наприклад, дуже класно доповнюють розкладки квіти й різні рослини, вони можуть бути як живими, так і сухими. Також біла або принтована постіль, рушники, посуд, старий декор, книги і дошки. Дуже класно виглядають в кадрі різні газети, листівки, які можна легко зробити і самому. Якщо почнете займатися флетлеями, ви й самі не помітите, як швидко у вас буде з'являтися новий реквізит.

*На замітку: флетлей (у перекладі з англійської flat плоский і lay викладати, стелити) це композиція із предметів, викладених на плоскій поверхні, яку фотографують зверху. Флетлеї називають натюрмортами XXI століття.

Яке значення має обробка? У яких програмах обробляєте фото, на які функції варто звернути особливу увагу?

— Обробка фотографії відіграє дуже важливу роль, тому що вона може як покращити, так і кардинально зіпсувати картинку. Бувають різні стилі обробки, й це дуже індивідуально; кожен має свій стиль.

__________________________________________________________________________________________

Я вважаю, що найважливіше правило в обробці — це не перебільшити з ефектами, щоб не змінити природні кольори предметів і не зробити фотографію штучною.

__________________________________________________________________________________________

Свої фотографії я обробляю у двох додатках: VSCO і Snapseed. Вони мають достатньо багато функцій, які потрібні для досягнення красивої фотографії. Цікавими функціями в Snapseed є: «Точкова корекція», «Фрагменти» і «Пензель». Дуже раджу звернути на них увагу.

Де брати натхнення та оригінальні ідеї для фото?

— Натхнення потрібно черпати з усього, що нас оточує: від хорошої погоди за вікном, від людей, на яких ми підписані, друзів, подорожей, різних подій та улюбленої справи.

__________________________________________________________________________________________

Коли людина дізнається про щось нове, пізнає світ — натхнення приходить само собою. Це дає сили на творчість, нові ідеї та на крутий результат!

__________________________________________________________________________________________

Секрет вдалого кадру від Василини Брень

«Для отримання бажаного результату у фотографії я часто використовую маленькі „фішки”. А коли фотографую їжу, мені це постійно стає в пригоді, бо щоб зняти страву апетитно, треба добре постаратися. На цій фотографії я використала один секрет, а саме вертикально приклала до одного боку фотофону білу дощечку. Вона відбивала сонячне світло, яке на неї падало, і тим самим пом'якшувала тінь, яка утворилася від шматочків торта. Світло на фотографії стало рівномірним з обох боків і загалом фото дуже змінилося».

«Дуже люблю фотографії зі своїми домашніми улюбленцями. Але це не означає, що і від процесу створення я отримую таке ж задоволення. Коти в мене ще з тими характерами, тому щоб просто зловити їх у кадрі, треба добре попотіти. Цієї фотографії я добилася десь через годину кропіткої праці. Спершу я просто розставляла предмети, а далі вся справа була за моїм котом, але він у мене не те, що позувати не любить, він і на руки рідко дозволить себе взяти. Тому все би було ще довше, якби я не згадала про ковбаску: після неї результату не довелося довго чекати».

Оля Пріндин: «Треба вміти шукати і створювати шедевр з того, що є під руками»

На інста-сторінку Олі потрапиш, ввівши у пошуку @prindyn_o.

За хештегом #пріндин_профото ти знайдеш у неї багато практичних порад та навіть покрокових інструкцій зі створення й обробки фото!

Із чого почалося ваше захоплення фотографією?

— Як би це дивно не звучало, але все почалося з покупки нового (першого) фотоапарата. Зйомка за зйомкою — і все пішло само собою: фотографія тепер — невід'ємна частина життя.

Які, на вашу думку, три головні правила гарного фото в Instagram?

— Перш за все, фотографія — справжнє мистецтво, тому до неї треба підходити творчо. А отже, з настроєм і натхненням. Без цих двох складових, я впевнена, неможливо створити гарне фото. Також вважаю, що дуже важливо до деталей продумати композицію та загальний вигляд «у картинці». Цим не можна легковажити, бо інакше це зіграє з вами поганий жарт.

Щодо лайфхаків — можу порадити дотримуватися трьох основних правил :

  • чиста протерта камера перед зйомкою;
  • хороше освітлення;
  • усмішка на обличчі та в душі.

Із чого порадите почати новачкам?

— Новачкам порадила б, насамперед, багато практикуватися, вірити в себе, ніколи не боятися помилитися і йти далі!

Які помилки найчастіше помічаєте у новачків та як їх уникнути?

— Не знаю, чи можна це вважати грубою помилкою, але що особисто мені одразу впадає у вічі, то це обробка фото. У новачків вона досить інтенсивна з використанням старих фільтрів і редакторів, які віджили вже своє.

__________________________________________________________________________________________

Прогрес не стоїть на місці, і фотографія — теж. Завжди треба вивчати щось нове для себе, вчитися на помилках.

__________________________________________________________________________________________

Я б порадила новачкам взяти за приклад блогерів чи фотографів з великою аудиторією, а точніше їхні роботи та поради. Як то кажуть, мотати на вус. Особисто я так і розвиваюся у фотографії, вчуся чогось нового і черпаю натхнення.

Як бути, коли хочеш зробити гарне фото, але не маєш вдома багато реквізиту?

— Нема реквізиту — це відмовка нетворчих людей. Реквізит є завжди: колись — більше, колись — менше.

_________________________________________________________________________________________

Треба вміти шукати і створювати шедевр з того, що є під руками. У цьому і полягає мистецтво фотографії.

_________________________________________________________________________________________

А якщо ви далі плануєте займатися цим, порадила б все ж придбати декілька речей для створення композицій. Все залежить від того, що ви будете створювати.

Яке значення має обробка? У яких програмах обробляєте фото, на які функції варто звернути особливу увагу?

— Я вважаю, що обробка — це третина успішного сприйняття глядачем вашої фотографії. Адже інколи за допомогою ретуші можна врятувати зовсім безнадійне фото, а також саме вона допоможе створити той багатостраждальний «єдиний стиль в Інстаграмі».

Де брати натхнення та оригінальні ідеї для фото?

— Моє джерело натхнення — українські блогери та фотографи з гарним контентом. Наприклад, Катя Косів, Мирон Муза, Таня Пренткович, Юля Брилко. Варто лише підписатися на них — і ти щодня отримуватимеш порцію естетичного задоволення та натхнення.

_________________________________________________________________________________________

Коли моя муза зникає, я не беруся за фотоапарат і не намагаюся щось «зліпити», бо знаю, що це марно.

_________________________________________________________________________________________

Творю лише тоді, коли цього хоче душа: саме тоді результат перевершує сподівання.

Історія однієї світлини Олі Пріндин

«Не випадково хочу розповісти вам про це фото, адже воно одне з тих, коли я тільки почала займатися предметною фотографією і яким справді пишаюся. Історія його створення досить цікава, адже в той день я й не планувала нічого фотографувати. Був літній день, я відпочивала, і раптом з'явилася ідея зробити щось нове. Не маючи нічого під руками, ми з коліжанкою вийшли на подвір'я нашого будинку, назбирали різних квітів і трав, що і було моїм реквізитом. Це якраз той випадок, про який я говорила: реквізит є завжди, тільки потрібно добре шукати. Все вийшло спонтанно, але досить ефектно!»

«А це фото — вже більш нове. На ньому можете побачити мій нікнейм — своєрідний захист від зубатих плагіаторів. Це фото створювалося у звичайному ліжку, зі звичайним домашнім реквізитом, без особливих витрат. Хочу сказати, щоб усі зрозуміли одну річ: гарне фото — це не завжди дороге фото. Якщо ви по-справжньому любите цю справу, ви здатні створити геніальний витвір мистецтва за допомогою простої камери, не витративши на це ні копійки».

Михайло Копит: «Головне — якомога більше практикуватись»

Шукай Михайла в Instagram за нікнеймом @mykhailo_kopyt.

Із чого почалося ваше захоплення фотографією?

— Захоплення фотографією почалось понад рік тому. Я гортав стрічку Інстаграму, зовсім випадково натрапив на flatlay — і випав із реальності. Наступного дня вирішив спробувати сам створити таку красу. Ну, а далі пішло-поїхало.

Які, на вашу думку, три головні правила гарного фото в Instagram?

— Важко виділити саме три правила. Гадаю, ці є ключовими:

  • природність (неважливо — «предметка» це чи портрет);
  • гармонія кольорів/світла/тіней;
  • робити все з любов'ю та щирістю.

Із чого порадите почати новачкам?

__________________________________________________________________________________________

Новачкам раджу не намагатися зробити фото, як «у того модного блогера», і просто бути собою, знайти власний стиль. Повірте: це найбільше цінується.

__________________________________________________________________________________________

Які помилки найчастіше помічаєте у новачків та як їх уникнути?

— На мою думку, найбільша помилка початківців — це те, що після декількох невдалих кадрів всі розчаровано закидають діло, типу «це не моє». З власного досвіду кажу: НІКОЛИ не здавайтесь! Кожен інстаграмер через це пройшов і, по суті, розвиток не припиняється ніколи.

__________________________________________________________________________________________

Головне — якомога більше практикуватись, і тоді все буде!

__________________________________________________________________________________________

Як бути, коли хочеш зробити гарне фото, але не маєш вдома багато реквізиту?

— Впевнений, у кожного вдома є достатньо реквізиту, навіть якщо вам так не здається. Для тієї самої «предметки» потрібно небагато: фон (стіл, підлога, підвіконня, власне фотофон і т. д.) та певні речі (книги, кава, посуд, одяг/аксесуари, різні деталі). Також я весь час намагаюсь на фото покласти якісь рослини/квіти — це робить фото більш живим.

Яке значення має обробка? У яких програмах обробляєте фото, на які функції варто звернути особливу увагу?

— Варто пам'ятати одну річ: гарне фото потребує мінімуму обробки. Важливо витримати межу між «пересвічене» та «надто темне». Якщо тут все пройшло добре, то йдемо далі.

Я обробляю у двох програмах: VSCO (обираю фільтр та регулюю температуру фото) та Snapseed (тут працюю над світлом/тінями). Рідше використовую Facetune та Afterlight — усе залежить від концепції самого фото.

Де брати натхнення та оригінальні ідеї для фото?

— Найбільшими джерелами натхнення для мене є Instagram та Pinterest. У Pinterest вводите в пошук, наприклад, «flatlay», «flowers» і т. д. «Залипнете» ви там надовго! В Instagram я шукаю людей у «Пропозиціях» та за хештегами. Щодня знаходжу чудові профілі, де є багато краси.

Всім бажаю багато натхнення та творчих успіхів! Ніколи не зупиняйтесь і працюйте над собою щодня!

Флетлей покроково від Михайла Копита

«Спершу обираю фон для фото (тут мій улюблений — дерев'яний). Потім виділяю два головних компоненти (акцент має бути саме на них)».

«Тут додаю ще кілька речей. Вони мають гарно доповнити фото. Розставляю все приблизно так, як має бути в кінцевому варіанті».

«А тут я розставляю улюблені деталі! Саме завдяки невеличким, але настільки атмосферним дрібницям зникають небажані пусті ділянки на фото».

«Ось і все. Реквізиту тут використано мінімум — квіти з саду, ножиці, мотузка, знайдені вдома».

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 646 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Інтерв’ю: юні Instagram-блогери про секрети гарного фото

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.