Малюємо голуба — символ миру й любові
Привіт-привіт, друже! Дай вгадаю: Ти не раз бачив біля свого будинку голуба, але його ніяк не вдавалося відтворити на папері? Забудь! Я підготував немало схем: тепер Ти точно знатимеш, як легко намалювати цього птаха!
Здавна голуб вважається символом миру, любові й ніжності. Тому люди турботливо ставляться до цих пернатих. Якщо Ти мешкаєш у місті, то, мабуть, не раз спостерігав, як зграї сизих голубів злітаються на хлібні крихти, які їм приносять люди.
А ще Ти, безумовно, чув, що голуби — прекрасні листоноші. Засновником першої офіційної поштової служби був єгипетський султан Нур ад-Дин, що створив так звану мережу «голубиних башт». Проте сьогодні, з розвитком технологій, такий вид зв'язку втратив популярність.
Тепер поштових голубів називають спортивними. Ці птахи можуть здолати понад 1000 км, розвиваючи швидкість до 140 км/год. Завдяки таким неймовірним умінням у 1818 році в Бельгії відкрили перше товариство голубиного спорту. Нині в Західній Європі «голубині перегони» — надзвичайно популярне заняття. Птахи беруть участь в олімпіадах: на лапку голуба встановлюють мікрочіп і він фіксує час, протягом якого «спортсмен» долітає до заданої точки й повертається до господаря.
Знаю-знаю, Тобі вже не терпиться намалювати такого дивовижного й загадкового птаха!
Як намалювати голуба олівцем крок за кроком
На відміну від сільської місцевості, голуби у місті — не рідкість: вони кружляють над головою, сидять на балконах, підвіконнях, «гуляють» по тротуарах.
Цих птахів називають урбаністами, оскільки вони чудово пристосувалися до тутешнього життя: не бояться шуму й не вибагливі до їжі.
Хочеш намалювати такого голуба? Я готовий Тебе навчити: у мене є для цього покрокова схема.
1. Ближче до лівого краю аркуша намалюй невеликий овал — це голова голуба.
2. Трохи нижче і лівіше намалюй тулуб птаха. Зобрази його у формі великого овалу.
3. Щоб намалювати шию, з'єднай голову й тулуб лініями. Хоч шия голуба й коротка, проте дуже рухлива! Ось коли трапиться Тобі нагода побачити цього птаха, обов'язково поспостерігай, як він спритно збирає їжу і як чистить пір'ячко на спинці й хвості.
4. Хвіст у голуба середньої довжини. Намалюй його у вигляді ось такої неправильної геометричної фігури, як на схемі.
5. Цей етап найлегший: малюємо короткий дзьоб і лапки.
6. Поки що наш голуб — це лише набір фігур, але кілька штрихів — і птиця почне «оживати».
Візьми гумку й зітри зайві лінії. Намалюй крило: воно має бути великим і майже повністю закривати тулуб.
7. Лапки голуба мають по чотири пальчики: три з них направлені вперед, а один — назад. Так і малюй!
8.Додаймо об'єму лапкам і намалюймо кігті. Вони у голуба довгі, гострі й дещо загнуті. Також зобрази пір'я на хвості птаха.
9. Найцікавіше — створити малюнок на крилі: лінії мають бути плавними, але не обов'язково ідеально рівними.
10. Останні деталі — очко й наддзьобок.
Ох, це було не так вже й легко! Але я вірю, що Ти впорався і запам'ятав, як намалювати голуба :)
Як намалювати маленького голуба олівцем
Українці здавна вірили, що голуб приносить успіх і щастя. Вони зображували птаха на печі, вишивали цей символ на рушниках. Люди були переконані, що голуб у хаті віщує добрі звістки.
Посели у своєму альбомі маленького голуба — й Тобі гарантовано усміхнеться фортуна :)
1. Намалюй два невеликі кола: це буде основа голови й тулуба голубеняти. Не страшно, якщо фігурки будуть не ідеальними, але постарайся, щоб вони були приблизно однакового розміру. Якщо сумніваєшся, чи вийдуть у Тебе красиві круги, скористайся циркулем.
2. Тепер, коли в Тебе є каркас, почнемо малювати деталі. Спочатку сформуй контур голови пташеняти, провівши лінію аж до шиї. Намалюй дзьоб і проведи від нього лінію до шиї та тулуба. Також намалюй око.
3. Малюємо широко розправлені крила голубеняти. Уважно придивись до малюнка — й Ти зрозумієш, що вони ніби підняті вгору. Так ми створимо враження, що пташеня летить.
Крила дозволяється малювати по-різному: кінчики пір'я можуть бути різко загостреними або ж такими, як на схемі, — заокругленими.
4. Малюємо лапки. Під час польоту птах підгинає їх під себе: дивись, як це показано на малюнку.
5. Ти вже майже завершив — залишилося лише намалювати красивий хвіст! Тільки стеж, аби він гармоніював з крилами: зроби пір'я заокругленим або загостреним. Зверни увагу, що верхня лінія хвоста сполучається з крилом, а нижня — знаходиться ніби за ніжкою.
6. Зітри зайві лінії, наведи контури. Малюнок маленького голубеняти готовий!
Малюємо голуба-спортсмена у польоті
Ти вже знаєш і можеш розповісти своїм друзям, що голуби — прекрасні літуни. Вони не лише швидкі — ці птахи справно маневрують. Швидші за голуба лише яструб і ластівка. Проте вони не вражають такою пам'яттю, як повітряний спортсмен: відомий випадок, що навіть через десятки років голуб повертався додому.
Я дуже хочу намалювати разом з Тобою голуба у польоті!
1. Малюємо маленьку голову й більший за неї у кілька разів тулуб.
2. З'єднуємо овали за допомогою ось таких дещо вигнутих ліній. Також малюємо хвіст.
3. На черзі — гострий дзьобик птаха. Також намалюй дві лінії — це основа крил.
4. Двома дугоподібними лініями окресли крила. Намалюй лапки: Ти ж пам'ятаєш, що при польоті птах їх підгинає?
5. Ось уже й останній крок: залишилося лише стерти зайві лінії та зобразити пір'я на крилах і хвостику голуба.
Як намалювати голуба, що летить «метеликом»
Така цікава манера польоту голуба називається «метелик». Максимально широко розправивши хвіст, пташка гальмує рух уперед і ширяє на місці. Це — дивовижно! Іноді при такому польоті голуб розпускає хвіст на 180° — майже як павич.
Хочеш намалювати саме такого голуба? Повторюй за мною!
1. Окресли контури тулуба, хвоста й крил птаха.
2. Намалюй голівку й око.
3. Тепер малюємо красивий загострений дзьобик.
4. Починай наводити контури й намалюй одну лапку.
5. Найвідповідальніший момент — намалювати широко розправлені крила птаха, що ширяє десь у небесній блакиті.
6. Додай трохи пушку на крила й грудку.
7. Щоб нарешті наш голуб і справді став схожим на метелика, намалюймо красивий хвіст. І не забудь про другу лапку.
Невже скажеш, що було складно? :)
Як намалювати голуба миру
Друже, чи випадало Тобі чути вислів «голуб миру»? Так називалася емблема першого Всесвітнього конгресу прихильників миру. На ній був зображений голуб з гілочкою оливи у дзьобі. Автор малюнка — знаменитий іспанський художник Пабло Пікассо.
За однією з біблійних легенд, Бог послав на Землю води Всесвітнього потопу і допоміг врятуватися у благословенному ковчегові лише праведному чоловіку Ною та його родині. Через 150 днів Бог зупинив потоп. Щоб перевірити, чи справді вода зійшла з землі, Ной випустив з ковчега голуба, який через деякий час повернувся з гілочкою оливи у дзьобі. З тих пір цей птах вважається символом Божого прощення і спокою.
Я дуже хочу повторити досвід Пікассо і намалювати голуба миру. А Ти? :)
Спробуй тепер впоратися без моїх підказок!
Такий малюнок може стати чудовим подарунком до Міжнародного дня миру, який щорічно відзначають 21 вересня.
Намалювати голуба олівцем — це легко! А от розфарбувати пернатого друга — справа непроста, погодься... Уперше намалювавши цього птаха, я ніяк не міг зрозуміти, якого ж кольору він буде. Біля будинків ми звикли бачити голубів сіро-блакитного забарвлення із синюватими переливами. Але виявляється, що серед 300 порід є птахи не лише із сизою барвою. Пір'я голуба може бути вишневим, коричневим, червоним, рижим, жовтим, рожевим, попелястим, бузковим, білим...
Найкраще розмальовувати голуба фарбами: лише так можна показати красиві переливи в його забарвленні.
Читай також:
Малюємо голуба — символ миру й любові
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: