З Новим роком!

З Новим роком!

Привіт, друзі! От і дочекалися ми з вами найзагадковішого та найвеселішого свята — Нового року!

11 т. 0

А чи знаєте ви, що новорічне свято — найдревніше зі всіх існуючих? Розкопуючи давньоєгипетські піраміди,археологи знайшли посудину, на якій було написано «Початок нового року». В Древньому Єгипті Новий рік святкували в кінці вересня, коли розливалася річка Ніл.

А от древні римляни довгий час (ще до нашої ери) святкували Новий рік на початку березня, даруючи одне одному подарунки та бажаючи щастя й удачі в новому році . Лише, коли Юлій Цезар ввів новий календар, датою зустрічі Нового року став перший день січня.

У Древньому Вавілоні Новий рік зустрічали весною. На час новорічного свята місцевий цар покидав місто. Тожпростий люд веселився та міг робити, що заманеться. Коли через кілька днів ж цар урочисто повертався в місто, народ в той же час брався за роботу.

Кельти, що проживали на території сучасних Франції та Англії, святкували Новий рік в кінці жовтня. Свято називалося Samhain від «summer's end» — кінець літа. До новорічного вечора кельти прикрашали оселі омелою, щоб захистити дім від злих духів.

В середньовічній Англії новий рік починався в березні. Та якось стався цікавий випадок. Коли парламент у 1752 році вирішив перенести свято на 1 січня, можновладці зіткнулися з жіночою опозицією. Обурені жінки заявили спікеру, що парламент не має права зробити жінок настільки днів старшими, на що спікер нібито заявив: «Ось він — класичний приклад жіночої логіки!»

У давнину Новий рік пов’язували з весною — початком відродження природи та очікуванням нового врожаю. Томуна Русі Новорічне свято відзначали 1 березня.

Лише в 1699 році Петро I, повернувшись із подорожі Європою, наказав святкувати Новий рік 1 січня:

«… с сего числа перестать дурить головы людям и считать Новый год повсеместно с первого января. А в знак доброго начинания и веселья поздравить друг друга с Новым годом, желая в делах благополучия и в семье благоденствия. В честь Нового года учинять украшения из елей, детей забавлять, на санках катать с гор…»

Ось така історія Нового року.

Друзі! Вітаю вас із новорічними святами! Нехай з новим 2013-м роком у ваші домівки завітають щастя, здоров’я, радість та благополуччя. Не забудьте увечері загадати бажання, адже сьогодні саме та чарівна ніч, коли збуваються всі заповітні мрії.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

З Новим роком!

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.