Сніговик-рекордсмен

Сніговик-рекордсмен

Як приємно, весело та захоплююче ліпити з друзями симпатичного сніговичка, закутувати його шарфом, прикрашати обличчя морквинкою, калиновими кетягами та вуглинками! Гадаю, Ти також в захваті від такої зимової розваги.

12 т. 0

Та сьогодні я розкажу Тобі не про звичайних сніговиків на наших подвір’ях, а про сніговиків-рекордсменів, відомих на весь світ завдяки своїм вражаючим розмірам.

Готовий дізнатися цікаві подробиці з біографії найвідоміших сніговиків планети? Тоді читай далі.

Найбільший у світі сніговик зліпили в місті Бетель (США) у 2008 році. Висота його становила 37 м 20 см, а вага — 6 тисяч тонн снігу! Руками служили дві дев’ятиметрові канадські ялини.

Прикрасили Снігову Бабу гігантською червоною шапкою (обхват голови — майже 15 м) та шарфом довжиною 40 м. Шию снігового велетня прикрашав 23-кілограмовий кулон-сніжинка зі слюди діаметром майже 2 м. Війки йому замінили лижі.

Цілих дві неділі знадобилося майстрам, щоб збудувати таке снігове диво. Назвали його Олімпійською Сніговою Бабою. Сніговик цілісінький і неушкоджений простояв усю зиму, і розтанув лише в середині червня 2009-го.

Ще одного снігового велетня — найбільшого в Європі — зліпили в місті Гальтюр на схилі гірськолижного курорту вАвстрії. Висота цього сніговика сягала 16 м 70 см.

А щоб роздивитися наступного героя моєї статті, Тобі знадобиться мікроскоп. Як Ти вже здогадався, мова йтиме пронайменшого в світі сніговичка.

Така незвичайна ідея створити мікроскопічну Снігову Бабу спала на думку британському вченому Девіду Коксу із Лондонської Національної фізичної лабораторії. Його сніговик у 5 разів тонший від людського волоска. Розмір його куль із крихітних кружечків олова становить 0,01 мм. Очі та усмішку сніговичку Девід випалив сфокусованим іонним променем. Іони він використав і щоб приєднати сніговику носик із платини.

У блакитному світлі сніговик виглядає просто чарівно, немов із дитячої уяви, проте він створювався із застосуваннямпередових наукових технологій.

Жителі Москви (Росія) поряд з маєтком Діда Мороза в Кузьмінському парку щороку проводять конкурс «Парад сніговиків». І нехай ті сніговики ростом зі звичайну людину, зате їх кількість просто вражає.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

12 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Сніговик-рекордсмен

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.