Як з'явилася «Книга рекордів Гіннеса»

Як з'явилася «Книга рекордів Гіннеса»

Відома на всю планету «Книга рекордів Гіннеса» нині видається 40-ма мовами світу і продається у більш ніж 100 країнах. Щорічний тираж її перевищує 80 мільйонів екземплярів.

13 т. 0

Та мало хто знає, як з’явилося на світ таке популярне сьогодні видання, і що вперше воно вийшло 27 серпня 1955 року!

…Був далекий 1951 рік. У Вексфорді, на одній із світських вечірок виникла жартівлива суперечка мисливців про те, яка пташка швидше літає: шотландська куріпка чи золотиста сивка. Після повернення додому натхненному палкою суперечкою серу Г’ю Біверу раптом захотілося видати книгу про всілякі чудернацькі рекорди.

Чоловік вирішив назвати її «Гіннес», на честь стародавнього родового імені сера Г’ю. Готуючи книгу до друку, він створив навіть особливе агентство, що реєструвало цікаві, неординарні рекорди. Над книгою працювали власники одного з інформаційних агентств брати Норріс та Росс Макуіртерам. Вони зібрали безліч інформації про різноманітні досягнення, а також заручилися свідченнями багатьох експертів, авторитетних фахівців на рахунок їх правдивості.

Тож 27 серпня 1955 року в світ вийшла перша книга «Гіннеса», наклад якої становив 198 сторінок. Видання мало напрочуд детальну назву: «Книга найвищих ступенів. Про найвище і найнижче, найбільше, найменше, найшвидше, найстаріше, найновіше, найгучніше, найгарячіше, найхолодніше, найсильніше». Наступні її випуски стали називатися «Книгами рекордів Гіннеса» і практично відразу ж очолили списки вітчизняних та світових бестселерів.

Відтоді книга щороку відображає дивовижні, унікальні, а іноді просто смішні людські досягнення та незвичайні природні явища. Приміром, 14 вересня 2009 року в Нью-Йорку Леслі Типтон поставила неймовірний рекорд: всього лише за 5, 43 секунди вона залізла у валізу.

Або ще одне досягнення: австралійська вівчарка Світ Пі пройшла 10 сходинок зверху вниз, головою вперед, зі склянкою на носі, в якій містилося 140 г води. Сталося це 5 січня 2008 року у Вердені, Німеччина.

А які рекорди найбільше вразили Тебе?

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

13 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Як з'явилася «Книга рекордів Гіннеса»

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.