Дмитрик у Країні Синіх Троянд

Дмитрик у Країні Синіх Троянд

Дивовижна країна, де простуду лікують теплими малюнками, а чарівний трамвай здійснює мрії іменинників. Це Дивувандія! Та що коли Бажальний трамвай потрапить до рук негідників? Поспішай на допомогу працелюбам разом з Дмитриком Метелком — от-от іменини в найбільшого лежня країни — Короля Байдика.

4 787 0

Як, ти нічого не знаєш про Дивувандію та її незвичайних мешканців? Терміново знайомся з фантастичною новинкою видавництва «Час Майстрів». Це розповідь про Дмитрика Метелка. Малюк байдужий до уроків і не любить прибирати в кімнаті, однак має багату уяву та добре серце.

Хлопчик знаходить у шафі робота Кібрика й залюбки вчить нового друга малювати. Так на світ з’являється кремезний капітан Медіан. Дружна компанія на чарівному кораблі-жуйковозі вирушає до Дивувандії — Країни Синіх Троянд…

У цій неймовірній країні є місто працелюбів та Королівство ледарів, де править Його Величність Байдик Лежень.

Жителі Бамбаламська завзято працюють: орють землю й вирощують хліб. А нероби з Ледарська сонно позіхають серед купи сміття й засмальцьованих подушок. Навіть кури несуться тут раз на рік, а кравці не соромляться шити вбрання з дірками!

Це отвір для вентиляції, — пояснив кравець. — Аби тіло Вашої Величності провітрювалось…

Потім Байдик покликав свого… перукаря. Цирульник посадив короля в крісло й улесливо спитав:

Яку зачіску бажаєте цього року — ледачурку чи байдиківочку?

На щастя, в Ледарську є Кисільне озеро, яке рятує нероб від голоду.

«І ось уже багато-багато років ледарі їдять вишневий кисіль. Тільки кисіль! Тричі на день! Ви уявляєте, як він їм обрид? Деякі ледарі стали навіть піратами, аби його не їсти.»

Дивовижі та пригоди чекають юнгу Метелка на кожному кроці. Де ж як не в Дивувандії побачиш стільки нісенітниць? Чого тільки вартий кролик, що об’їдає слова!

«Посадив Коренеплід ТЮЛЬПАН. Кролик відгриз задню половину — й від тюльпана лишився ТЮЛЬ. Тюль, погодьтеся, корисна річ для фіранок, але Коренеплід дуже розгнівався…»

У Дивувандії все перевернулось із ніг на голову. Осел Іполіт декламує вірші, крокодил-ліфтер катає в зубах пасажирів, Бабуся Грибуся спритно лазить по деревах. А Сорока-Білобока фотографує усіх для свого видання. Оце так кумедія, скажеш ти! І лише Кібрику не до сміху — роботи перегоряють від нісенітниць!

Поки Дмитрик знайомиться з бамбаламцями, у Байдика виникає підступний задум: викрасти Сталевара та поневолити працелюбів. Без інструментів бамбаламцям ніяк! Цю брудну справу він доручає своїм вірним слугам — ледарським поліцейським-піратам.

Колоритні особи! Горлохват, Нехлюй, Дурношльоп, Нахаба — автор втілив у них всі негативні якості. Лише таким спаде на думку напнути вітрила на пожежну машину та здати на металобрухт лікарняне Ліжко. Неодмінно познайомся з цими героями — лайливі, недбалі та ще й забобонні, вони напевне змусять тебе сміятися вголос.

«Сонце вже сіло, і в сутінках пірати не розгледіли, що чорна кішка, яка перебігла їм дорогу, насправді є кроликом. А Пушок ще й нявкнув:

Няв! Няв!

Забобонні пірати спустили вітрило, й пожежна машина зупинилась.

Провалитися мені на цьому місці! — вилаявся Горлохват. — Далі їхати не можна.

Спіткає нещастя, — запевнив Мерзотель…

Я знаю один прийом, — сказав Нехлюй. — Ми всі маємо потриматися за чорний ґудзик — і тоді кіт не рахується!

Так давайте сюди ґудзика! — загорлав Байдик.»

Юнга Метелко прагне завадити негідникам. На Дмитрика та його друзів чекає бій у Посудних горах, погоня та заточення в Тюремній вежі. Чи вдасться Дмитрику перехитрити підступного Байдика та його винахідливого помічника Мерзотеля? Злий мудрець вже «годує» Кібрика нісенітницями!

Квадрат круглий!!!

У голові Кібрика голосно заклацало, з неї повалив сірий дим, зелені очі замиготіли і погасли…

Книга Леоніда Сапожнікова пронизана тонким гумором та іронією. Разом з читачами автор сміється як з маленьких дитячих грішків: ліні, надмірної любові до солодкого та незнання дорожніх правил — так і з цілком дорослих звичок:

«Доктор любив говорити віршами, але після того, як пірати дихнули на нього тютюном, вірші в нього більш не виходили.»

Дмитрику доведеться зіткнутися з цікавими, а іноді й страшними випробуваннями. Юнгу викрадуть пірати і мало не з’їдять миші принцеси Невмії. Його оштрафує суворий Автоінспектор. Дмитрик навіть захворіє!Та дивуванська Бабуся Грибуся, яка пильно стежить за подіями з Дерева Добрих Справ, будь-якої миті готова допомогти.

Дивовижні герої Країни Синіх Троянд занурять тебе у вигаданий світ, де не діють закони фізики та летять шкереберть земні правила. Вулицями тамтешнього Бамбаламська їздить Бажальний Трамвай, що здійснює мрії іменинників. Як розпорядиться своїм бажанням Дмитрик і що загадає Байдик Лежень у День свого народження?

«Дмитрик у Країні Синіх Троянд» — оновлена, українська версія історії, якою зачитувалися ще твої батьки. Насичений сюжет, дотепні віршики та дивні оголошення допоможуть тобі зрозуміти маленьку істину: аби отримати бажане, не потрібно чекати Трамваю Бажань, куди краще просто діяти!

А чудові ілюстрації Ксенії Скоморохової стануть надійним путівником по Дивувандії.

Прочитай фантастичну повість про боротьбу працелюбства з ледачістю разом з рідними. І «провалитись мені на цьому місці», якщо тобі не сподобається!

Читай також:

Теги: Книги
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

4 787 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Дмитрик у Країні Синіх Троянд

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.