Як читають українці?

Як читають українці?

8 вересня — Міжнародний день грамотності. А як Ти розумієш слово «грамотність»? У широкому сенсі це освіченість, вміння критично мислити й аналізувати інформацію. У вужчому — вміння читати і писати. А ще ми дуже часто називаємо грамотними тих людей, які пишуть без помилок.

9 219 0

Об'єднує всі ці визначення, безсумнівно, читання. Чим більше Ти читаєш, тим краще розумієш світ навколо, тим цікавіші ідеї спадають Тобі на думку, і тим грамотніше Ти пишеш.

А ось пригадай, скільки книг Ти прочитав за останній місяць? Сподіваюся, Твоя відповідь мене не розчарує! Бо ж виявляється, що українці читають дуже мало, а дехто й не читає взагалі.

Так, дослідження 2012 року показало, що книжки люблять тільки 26 % старшокласників. А опитування, проведене в 2013 році, виявило, що половина українців узагалі не читає книг! 38 % українців кажуть, що на читання у них немає часу. А серед тих, хто читає, тільки 17, 7 % робить це майже щодня. Книги українською мовою читає тільки чверть респондентів.

86,7 % опитаних відповіли, що люблять читати паперові книжки, 10,4 % – електронні, а 2,1 % обирають аудіокниги. Перевагу українці надають історичним творам, детективам та любовним романам.

Дослідження також показали, що українці витрачають на книги набагато менше, ніж мешканці інших європейських держав. Наприклад, середньостатистичний німець протягом року купує книг на 119 євро! А ось українець витрачає в 40 разів менше. У Фінляндії, яка вважається першою за освіченістю країною відповідно до рейтингів ЮНЕСКО, громадянин у середньому купує книжок на 105 євро.Звісно, порівнюючи ці показники, варто пам'ятати, що в Україні зовсім інші заробітні плати і ціни на книжки. Та все ж це дослідження показує, що книга — далеко не найперша у списку українського покупця.

Думаю, Ти погодишся, що українцям треба чимпошвидше виправляти цю невтішну статистику! А почати можеш із себе — спробуй почитати книгу перед сном замість того, щоб сидіти в соцмережах, і Ти побачиш, яким спокійним, затишним і захоплюючим може стати звичайний вечір. А потім поділися з друзями цим своїм спостереженням і прочитаною книгою. Не забудьте після цього зібратися за чашкою чаю з тістечками і обговорити свої враження. Я гарантую, що це буде дуже цікаво — можливо, після цього ви навіть захочете створити власний книжковий клуб!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 219 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Як читають українці?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.