Свято Водохреща

Свято Водохреща

Ось і підходять до свого завершення Святки, зимові свята. Фіналом усіх святкувань можна вважати Водохреща. Цей день дуже особливий, починаючи з вечері 18 січня і закінчуючи купанням в ополонці.

12 т. 0

Готують у переддень свята «голодну» кутю, усі страви повинні бути пісні. Важливо, щоб на столі їх була непарна кількість.

Якщо на багатий вечір або ж на Святвечір господар запрошував мороз до оселі, то тепер його виганяють, на ньогосваряться, грякаючи посудом і галасуючи. Така традиція на Житомирщині, а от в деяких інших регіонах України«проганяють кутю».

В народі кажуть, що у ніч на 19 січня відкривається небо, небесна брама. І якщо щиро-щиро чогось забажати, цеобов’язково здійсниться, Бог неодмінно почує Твоє бажання.

Ну, і яке ж Водохреща без купання в ополонці. Лише найвідважніші можуть наважатися в лютий мороз зануритися в холоднючу воду. Вважають, що таким чином можна очиститися від гріхів, заздрості і поганих думок. Вода у цей день має незвичайні цілющі властивості вод з ріки Йордан. Здавна в цей день такою водою освячували оселю, проганяючи все зле і нечисте і з домівки, і з власної душі. Освячену воду можна зберігати дуже довго – вона не псується і не втрачає своїх властивостей.

Я бажаю, щоб у Твоєму домі в цей день і весь рік панувало добро, світло, щастя, радість і гарний настрій!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

12 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Свято Водохреща

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.