Замовкніть, будь ласка, або Як винайшли карамельні тростини?

Замовкніть, будь ласка, або Як винайшли карамельні тростини?

Улюблені дитячі солодощі, від яких так і віє духом Різдва. Звісно ж, це карамельні тростини. Солодкі різдвяні палички не лише приємні на смак, але й приховують грандіозну історію своєї появи на світ.

8 679 0

Традиційно карамельні тростини — білі з червоними смугами та мають смак перцевої м’яти або кориці. Щороку у світі виготовляють майже два мільярди солодких тростин, і левова частка їх продається за чотири тижні до Різдва.

Сучасні карамелі строкаті та мають найрізноманітніші смаки. Ними прикрашають ялинки, різдвяні вінки та імбирні будиночки. Але чому карамельні тростини так люблять дорослі та діти? І кому спало на думку вигадати незвичайні льодяники?

Рятівний винахід

Легенда розповідає: якось напередодні Різдва 1670 року хормейстер Кельнського собору в Німеччині відчув, що втомився від постійного галасу дітей. Малюки добряче заважали йому під час проповіді. Саме в той час, коли потрібно було висловити подяку Господу. Ще б пак! Для малечі довга різдвяна служба — ще те випробування.

Тоді хормейстер звернувся до місцевого кондитера з проханням зробити для діток якійсь солодкі палички, які б захопили їх, аби малі не заважали богослужінню.

Однак у той час ніхто не пригощав дітей цукерками під час проповіді. Щоб виправдати нову й досить незвичну традицію, хормейстер попрохав кондитера виготовити палички у формі посоха пастуха. У такий спосіб він хотів нагадати малечі про пастухів, що першими прийшли вклонитися немовляті Ісусу.

Конфеты в виде посоха пастуха

Перші цукрові тростини були білого кольору, що символізувало безгрішне життя Ісуса. Саме такими карамельні цукерки зображені на листівках ХІХ століття.

Слава про німецькі льодяники ширилася Європою, і з часом карамельні тростини почали дарувати дітлахам на Різдво. Масове виробництво карамельних тростин почалося 1844 року. Відтоді вони й набули характерного м’ятного присмаку та червоних смужок.

Карамельные конфеты

Історія карамельної тростини. Альтернативна версія

За іншою версією, карамельні тростини виникли як різновид ранніх новорічних іграшок. Гачок на верхівках цукерок давав можливість прикрасити ними ялинку.

В США популярна «комерційна» легенда, нібито солодкі різдвяні палички винайшов виробник цукерок з Індіани у 1880-х. Чоловік мізкував, як можна передати сенс Різдва в одній цукерці. І придумав! Аби виділити власні солодощі з-поміж інших, під час їхнього створення він використав ряд християнських символів.

Білий колір символізував чистоту й безгрішність Ісуса Христа, три тонкі червоні смужки — Святу Трійцю. А широка червона смуга означала кров, яку Ісус пролив за людство. Згин тростини відсилав до пастухів, що прийшли привітати народження Ісуса. Варто було перевернути тростину догори ногами — і вона перетворювалась на літеру «J», з якої починається ім’я Ісуса (Jesus).

История карамельной конфеты

Цукерки з ароматом Різдва. Апетитні факти про карамельні тростини

Та легенди легендами, а фактів ще ніхто не відміняв.

  • Насправді перша історична згадка про цукрові тростини в США з’явилася в 1847 році. Пов’язана вона з іменем іммігранта з Німеччини Августа Імгарда, який у штаті Огайо прикрасив новорічну ялинку паперовими гірляндами, печивом, позолоченими горіхами та карамельними тростинами.
  • У США солодкі палички стали настільки популярними, що американці навіть День карамельної тростини вигадали. Святкують його щороку 26 листопада.
  • Історія свідчить: європейці напевне знали про карамельні тростини ще в середині ХІХ століття. Перший кулінарний рецепт різдвяних «смугастиків», що зберігся до нашого часу, з’явився 1844 року в кулінарній книзі «The Complete Confectioner, Pastry-cook, and Baker», що вийшла в Англії.
  • На різдвяних ярмарках досі влаштовують змагання кондитерів, котрі виготовляють різдвяні цукерки найрізноманітніших смаків та розмірів. Довжина найбільшої карамельної тростини становить 15, 5 м.

Рождественские карамельные конфеты

Карамельні тростини — найбільш продавані різдвяні ласощі в світі. Від початку своєї появи вони настільки полюбилися людям, що одразу стали солодким різдвяним бестселером. Іграшки, які можна з’їсти, — геніальний винахід, чи не так?

А які твої улюблені різдвяні смаколики?

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

8 679 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Замовкніть, будь ласка, або Як винайшли карамельні тростини?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.