Дива Католицького Різдва

Дива Католицького Різдва

Ледь чутно стукає до нас у двері Католицьке Різдво, у віконце заглядає, разом з першою зірочкою в небі ступає на поріг.

19 т. 0

Сьогоднішній вечір не схожий на інші, він — особливий, адже саме в ніч з 24 на 25 грудня західні християни святкуютьнародження Ісуса Христа.

Різдво — тихе, сімейне свято, але водночас веселе та гамірне. На Святвечір до будинку з’їжджається вся родина, щоб зібратися за одним столом у тісному сімейному колі.

Святкова вечеря традиційно складається з 12 пісних страв, що символізують 12 минулих та 12 майбутніх місяців. Головною «смачною героїнею» вечора є, звичайно ж, кутя — варена пшениця з медом. Перша є символом вічності та райського багатства, другий — безмежного щастя святих у небі.

З давніх-давен і донині у католиків зберігся цікавий звичай — ламати облатку (прісний хліб з фігурним малюнком, символ тіла Христа). А відбувається це так:

Як тільки на небі з’являється перша зірочка, при світлі свічок довкола святкового столу родина співає колядку, молиться, а потім хазяїн сім’ї вітає усіх з Різдвом. Після цього святковими привітаннями обмінюються всі члени родини, відламуючи при цьому один в одного шматочок облатки. Так рідні виражають свою любов та примирення.

Поглянь! Одне місце за святковим столом порожнє, тільки шматочок облатки прикрашає тарілку. Виявляється, це старий добрий звичай залишати вільне місце для гостя (бідняка, сироти), що може раптово завітати до будинку. Посадивши його за стіл, говорив Христос, ми приймаємо до себе в дім самого Ісуса.

Британці дотримуються цікавої традиції — готувати на Святвечір різдвяний пиріг та прикрашати його ялиновими гілочками. Та ласощі ці зовсім непрості — у пиріг кладуть різні предмети, кожен з яких має своє тлумачення. Якщо Тобі попадеться шматочок з обручкою — це до весілля, з маленькою підковою — на удачу, з монетою — до багатства.

В американців, німців та англійців символом Різдва є індичка.

Святвечір триває… Посеред будинку сяє красуня-ялинка, символ життя, родючості, уособлення райського достатку. А під її розкішним віттям чекають свого зіркового часу подарунки.

Закінчується трапеза веселими колядками про Різдво Христове.

Гобелен «Коляда». Автор — Ольга Пілюгіна.

Кажуть, на Різдво ніхто не має почуватися ображеним, забутим, покинутим. Тож господарі, пам’ятаючи, що Ісус народився у хліві серед худоби, цього дня намагалися якнайкраще догодити свійським тваринам, вдосталь годуючи їх запашною їжею. Кожен має радіти святу!

Тихо згасає ніч, по будинках, лісах, дорогах та луках сонною імлою розливається ранок, а з ним нечувані дива та невимовна благодать спускаються з небес. Все навколо світиться щастям. Ісус Христос народився!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Дива Католицького Різдва

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.