Свята мучениця Тетяна з Риму
Два дні Тетяну мучили та катували, били залізними палицями і кинули в цирк до голодного лева. Але дикий звір лише спокійно ліг і почав лизати її ноги. А після мук на тілі у святої не лишилось жодної рани, її обличчя було чистим та повним радості.
Рим на початку нашої ери
Такою була кара за те, що Тетяна прийняла християнство. На початку третього століття нашої ери, у часи життя святої мучениці, офіційною релігією в Римській імперії було язичництво. Римляни вірили у давніх грецьких богів Зевса, Аполлона, Діану та інших. Християнство, яке тоді тільки з'явилось, було під забороною аж до 313 року, коли імператор Костянтин Великий зробив його на нетривалий час державною релігією Риму.
Четьї-мінеї або життя Тетяни
Самі ж християни проводили свої служіння в підземних катакомбах та переховувались, оскільки влада Риму карала перших вірян тортурами та смертю. Тому, коли стало відомо, що Тетяна, донька римського консула, прийняла християнство, її одразу ж схопили і повели, як жертву, до храму Аполлона.
Але як тільки Тетяна, помолившись, переступила через поріг храму, стався землетрус. Статуя Аполлона впала і розбилась на шматки. Так говориться в четьї-мінеї — давніх книгах про життя святих, що виникли у Візантії в 9 столітті.
Далі у книзі йдеться, що Тетяну два дні катували — різали бритвами, але це ніяк не шкодило дівчині, а з її тіла замість крові текло запашне молоко. Били залізними прутами, обрізали коси й виколювали очі — але вона все одно лишалась бачити, а її обличчя сяяло радістю та милосердям.
Воля та сила духу
В українській четьї-мінеї Дмитра Туптала говориться: “Світлом в стражданні твоєму засіяла, страстотерпице, кров'ю твоєю помережана, і як червона голубка до небес злетіла, Тетяно. Там же й моли за тих, хто шанує тебе.”
Це означає, що за свою витримку і мужність Тетяна заслужила стати святою. Її сильна віра допомогла перенести страшні знущання та створити чуда.
Зв'язок Тетяниного дня зі студентами
День вшанування святої Тетяни з Риму, тобто Тетянин день, припадає на 25 січня за новим календарем. В Російській імперії з 1755 року в цей день святкували також відкриття Московського університету, тому він став і неформально днем студентства.
В Україні цей день не вважається офіційним святом, а студенти воліють святкувати міжнародний день студентства 17 листопада.
Свята мучениця Тетяна з Риму
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Слота Божена-Марія-(Христина)