Видатний хімік

Видатний хімік

Михайло Васильович Ломоносов — один із перших російських вчених світової величини. Чим він тільки не цікавився, в якій тільки сфері не зробив корисних відкриттів! Та все ж найбільший внесок Ломоносов зробив у розвиток хімії.

15 т. 0

Це завдяки йому в Росії почали будувати першу хімічну лабораторію: адже вчений справедливо вважав, що науку необхідно поєднувати з практикою. Ломоносов казав: «Вивчення хімії має подвійну мету: одна — це вдосконалення природничих наук. Друга — примноження життєвих благ».

Учений був переконаний: хімічні досліди потрібно поєднувати з фізичними, адже це дозволяє відкрити багато нових явищ, які допомагають покращити життя. Він навіть виокремив нову науку — фізичну хімію.

Михайло Ломоносов – видатний хімік

Ти ж, звісно, знаєш про те, що всі речовини складаються з молекул, а ті, у свою чергу, з атомів? Попередницею тих положень, про які Ти читаєш у підручнику з хімії, була корпускулярно-кінетична теорія тепла — видатне досягнення Михайла Ломоносова. У своїх роботах учений стверджував, що усе складається з корпускул — молекул, а вони діляться на ще менші елементи.

Михайло Ломоносов у своїй лабораторії

Крім того, саме Ломоносов сформулював закон збереження маси речовин і руху, згідно з яким усі зміни в природі відбуваються так: якщо до чогось щось додалося, то це відніметься від чогось іншого. Ось як це ілюструє сам науковець: «...скільки годин я витрачаю на сон, стільки ж я забираю у неспання».

А ще Михайло Ломоносов розробив технологію варіння кольорового скла, з якого згодом почали виготовляти красивий посуд і декоративні вироби! А для цього він провів у своїй лабораторії понад 4000 дослідів. Уявляєш?

Михайло Ломоносов – автор технології варіння кольорового скла

Це — тільки маленька частинка досягнень цієї цілеспрямованої людини. Завдяки Михайлу Ломоносову хімія стала серйозною наукою і поповнилася цілим списком видатних відкриттів.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Видатний хімік

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.