День міста в Вінниці: музичний, солодкий, феєричний!
У першу суботу вересня свій День народження святкує місто, що знаходиться на березі Південного Бугу за 200 км від столиці. Красива, музична і завжди привітна — це все Вінниця!
За традицією, у День міста веселощі тут проводяться на головних площах та вулицях. У 2015 році, коли Вінниця відсвяткувала свій 652-й День народження, було навіть відзнято кліп на пісню «Ми — вінничани», слова якої написала вінницька співачка Оксана Славна.
Це не дивно, адже Вінниця — справді музичне місто. «Сірожине пірожине», «Олені», «Вчителька» — Ти чув якусь із цих пісень? Якщо так, то вже, мабуть, згадав, що її виконавець — запальний і веселий «Тік». Фронтмен цього гурту Віктор Бронюк народився на Вінничині, а у 2015 став почесним жителем міста.
Про Вінницю лідер гурту говорить так: «Не буду нікого ні в чому переконувати чи хвалити свою малу батьківщину. У Вінницю потрібно просто приїхати і побачити на власні очі. Окрім відомого "3D-відеофонтану", є ще Музей імені Миколи Пирогова, ставка Гітлера "Вервольф", красива архітектура і привітні люди».
Вінницький диво-водограй
З 2011 року місто Вінниця стало вдвічі популярнішим серед туристичних груп та звичайних проїжджих відвідувачів із фотоапаратами. Запитуєш, чому? Бо саме тоді відбулося урочисте відкриття перлини Південного Бугу — фонтану Roshen. На відкритті були присутні 70 тис. відвідувачів, а сама церемонія транслювалася на кількох телеканалах.
Ця незвичайна конструкція побудована поблизу острова Кемпа (Фестивального).
Це найбільший у Європі плавучий світломузичний фонтан! Його унікальність — «зимувальна технологія». Завдяки їй конструкцію опускають під лід на зимовий період.
Розліт струменю фонтана — 140 метрів, а висота — 64 м. Цей водограй не схожий на інші ще й тим, що використовує воду «живої» ріки, тоді як більшість фонтанних систем монтуються у штучних басейнах.
На фонтані демонструють відео у форматі 3D. Для цього існує лазерний проектор з екраном, що складається із водно-повітряної суміші, розподіленої по всій довжині фонтану.
Вінницький диво-фонтан працює у різних режимах: можна дивитися статичне денне шоу з музикою чи без, вечірнє шоу зі світловими ефектами, синхронізацією музики, проектора, лазера.
Звичайно ж, найкраще спостерігати за фонтаном увечері, зручно вмостившись на набережній Рошен. З неї також добре видно Вінницьку кондитерську фабрику Roshen.
Та не обов'язково їхати у Вінницю, щоб побачити диво-фонтан, адже біля нього встановлена веб-камера, що дозволяє дивитися шоу-програму через інтернет.
Куди ще можна піти у Вінниці?
Одна із частин міста Вінниці має соковиту смачну назву Вишеньки. Тут на 90 гектарах розмістився великий Парк Дружби Народів, а неподалік — Вишенські озера — улюблене місце відпочинку вінничан.
Та чи не найбільше люблять містяни відпочивати в Центральному міському парку Вінниці. Це — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Один із символів Вінниці — арка біля центрального входу до парку.
Вінниця — місто музичних фестивалів. З 1993 року тут щорічно у Вінницькій філармонії проводиться Міжнародний музичний фестиваль класичної музики імені П. І. Чайковського та Н. Ф. Фон Мекк. У ньому беруть участь професійні колективи та виконавці України й зарубіжжя.Обов'язкова умова участі — виконання творів Петра Чайковського та композиторів епохи романтизму XIX століття.
У Вінниці функціонує близько 10 музеїв. Один із найвідоміших — Національний музей-садиба талановитого хірурга, вченого та педагога Миколи Пирогова.
Ух! Мені вже захотілося у Вінницю, а Тобі?
Читай також:
День міста в Вінниці: музичний, солодкий, феєричний!
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: