День міста в Вінниці: музичний, солодкий, феєричний!

Веселе святкування дня міста Вінниця

У першу суботу вересня свій День народження святкує місто, що знаходиться на березі Південного Бугу за 200 км від столиці. Красива, музична і завжди привітна — це все Вінниця!

14 т. 0

За традицією, у День міста веселощі тут проводяться на головних площах та вулицях. У 2015 році, коли Вінниця відсвяткувала свій 652-й День народження, було навіть відзнято кліп на пісню «Ми — вінничани», слова якої написала вінницька співачка Оксана Славна.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 1

Це не дивно, адже Вінниця — справді музичне місто. «Сірожине пірожине», «Олені», «Вчителька» — Ти чув якусь із цих пісень? Якщо так, то вже, мабуть, згадав, що її виконавець — запальний і веселий «Тік». Фронтмен цього гурту Віктор Бронюк народився на Вінничині, а у 2015 став почесним жителем міста.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 2

Про Вінницю лідер гурту говорить так: «Не буду нікого ні в чому переконувати чи хвалити свою малу батьківщину. У Вінницю потрібно просто приїхати і побачити на власні очі. Окрім відомого "3D-відеофонтану", є ще Музей імені Миколи Пирогова, ставка Гітлера "Вервольф", красива архітектура і привітні люди».

Вінницький диво-водограй

З 2011 року місто Вінниця стало вдвічі популярнішим серед туристичних груп та звичайних проїжджих відвідувачів із фотоапаратами. Запитуєш, чому? Бо саме тоді відбулося урочисте відкриття перлини Південного Бугу — фонтану Roshen. На відкритті були присутні 70 тис. відвідувачів, а сама церемонія транслювалася на кількох телеканалах.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 3

Ця незвичайна конструкція побудована поблизу острова Кемпа (Фестивального).

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 4

Це найбільший у Європі плавучий світломузичний фонтан! Його унікальність — «зимувальна технологія». Завдяки їй конструкцію опускають під лід на зимовий період.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 5

Розліт струменю фонтана — 140 метрів, а висота — 64 м. Цей водограй не схожий на інші ще й тим, що використовує воду «живої» ріки, тоді як більшість фонтанних систем монтуються у штучних басейнах.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 6

На фонтані демонструють відео у форматі 3D. Для цього існує лазерний проектор з екраном, що складається із водно-повітряної суміші, розподіленої по всій довжині фонтану.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 7

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 8

Вінницький диво-фонтан працює у різних режимах: можна дивитися статичне денне шоу з музикою чи без, вечірнє шоу зі світловими ефектами, синхронізацією музики, проектора, лазера.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 9

Звичайно ж, найкраще спостерігати за фонтаном увечері, зручно вмостившись на набережній Рошен. З неї також добре видно Вінницьку кондитерську фабрику Roshen.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 10

Та не обов'язково їхати у Вінницю, щоб побачити диво-фонтан, адже біля нього встановлена веб-камера, що дозволяє дивитися шоу-програму через інтернет.

Куди ще можна піти у Вінниці?

Одна із частин міста Вінниці має соковиту смачну назву Вишеньки. Тут на 90 гектарах розмістився великий Парк Дружби Народів, а неподалік — Вишенські озера — улюблене місце відпочинку вінничан.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 11

Та чи не найбільше люблять містяни відпочивати в Центральному міському парку Вінниці. Це — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 12

Один із символів Вінниці — арка біля центрального входу до парку.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 13

Вінниця — місто музичних фестивалів. З 1993 року тут щорічно у Вінницькій філармонії проводиться Міжнародний музичний фестиваль класичної музики імені П. І. Чайковського та Н. Ф. Фон Мекк. У ньому беруть участь професійні колективи та виконавці України й зарубіжжя.Обов'язкова умова участі — виконання творів Петра Чайковського та композиторів епохи романтизму XIX століття.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 14

У Вінниці функціонує близько 10 музеїв. Один із найвідоміших — Національний музей-садиба талановитого хірурга, вченого та педагога Миколи Пирогова.

День міста Вінниця. Цікаві та визначні місця Вінниці, фото 15

Ух! Мені вже захотілося у Вінницю, а Тобі?

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

День міста в Вінниці: музичний, солодкий, феєричний!

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.