Серед морської стихії

Серед морської стихії

Друже, чи любиш Ти відпочивати на морському узбережжі: купатися серед теплих блакитних хвиль, ніжитися в променях спекотного сонця? Впевнений, що так.

11 т. 0

А чи знаєш Ти, що в останній тиждень вересня людство відзначає Всесвітній день моря? Свято не має конкретного дня, кожна країна обирає його самостійно в один з останніх днів вересня.

День моря запровадила Міжнародна морська організація ще в 1978 році. Головна мета — розповісти про неймовірні морські багатства та їх користь для людей, донести важливість раціонального використання ресурсів моря, а також пояснити, що кожен з нас може зробити для їх збереження.

В День моря влаштовують фестивалі, тематичні вечори, організовують святкову ходу на захист підводного світу, а також прибирають місцеві пляжі. Долучитися до святкування Всесвітнього дня моря можеш і Ти, друже.

А поки що, користуючись нагодою, розповім Тобі декілька цікавих фатів про моря та їх мешканців. Згода?

Чи відомо Тобі, що Саргасове море не має берегів? Ще б пак, адже воно повністю оточене Атлантичним океаном.

Виявляється, якщо прикласти до вуха мушлю, відчуєш не шум моря, як всі ми звикли вважати, а шум крові у наших судинах.

Найбрудніше море на Землі — Середземне. Кожен кілометр квадратний дна цього моря всіяний 1900 різноманітними предметами людської життєдіяльності.

А яке ж море у світі найчистіше? Найстараннішим чемпіоном чистоти є Море Уеддела в Антарктиді.

В ковтку морської води містяться тисячі зоопланктону, сотні тисяч фітопланктону та мільйони бактерій. Тож перед тим, як набрати в рот морської водички, добре подумай!

Води Балтійського моря містять найбільшу кількість золота серед інших морських вод. Вміст благородного металу в Балтійському морі втричі перевищує його вміст в Північному морі.

Філіппінське море — найглибше в світі, а Жовте — наймілкіше.

Нині названо та класифіковано 199 146 морських істот. Ще від 750 тисяч до 25 мільйонів жителів морів залишаються невивченими.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Серед морської стихії

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.