Куди піти у Львові, якщо Ти — дитина

Двогодинна поїздка Львовом у пошуках чергової пам’ятки — і Ти вже мирно спиш на задньому сидінні. Не цього разу! Читай про найцікавіші місця Львова та клич до екрана батьків — розкажи їм нарешті, куди піти у Львові з дитиною!
Львів — місто, де оживає казка. Потрапивши сюди одного разу, неодмінно захочеш повернутися ще. Стародавні собори та ратуші, таємничі вежі та позеленілі від часу пам’ятники — колоритне місто Лева захоплює з першого кроку, лишень торкнешся старанно вимощеної та ще мокрої від дощу бруківки — він тут також частенький гість. Не дарма місцеві жартують: «У Львові дощ і вже давно — з 1256 року».
Порохова вежа
При в’їзді до міста Тебе зустріне збудована у 1556 році Порохова вежа. У воєнні часи будівля слугувала укріпленням та сховищем пороху, а в мирний час тут зберігали зерно.
Товщина стін вежі — три метри, а вхід охороняють два леви з білого мармуру ХІХ ст. Саме вони мають найбільшу мистецьку вартість серед усіх левів міста, а їх у Львові, тільки уяви собі, близько 4,5 тисяч! Подейкують, що сплячі красені Порохової вежі здійснюють бажання. Тож не проґав можливості стати між ними та загадати своє.
Диво-потяг
Перевтілитися у маленького ельфа, зануритися у світ львівських легенд та архітектури можна, курсуючи вузенькими вуличками у казковому диво-потязі. Чи то вікна у ньому зачаровані, чи аудіоказка настільки захоплює, але юні туристи жадібно роздивляються кожну пам’ятку старого міста.
Цікавий маршрут неодмінно сподобається і Тобі. Тож міркуючи над тим, що подивитися у Львові, заплануй екскурсію «Пригоди львівських ельфів», що звичайно починається з площі Ринок. Відмінне рішення, якщо бажаєш побачити головні родзинки старого міста екстерном.
Бернардинський собор
Мабуть, найрозкішніше місце Львова. Споруду будували з 1600 по 1630 рік на місці її дерев’яної попередниці з ХV ст. Перша служба у храмі відбулася 13 грудня 1611-го. Звідси й назва собору — церква Святого Андрія Первозванного.
Зліва від храму стоїть колодязь, оповитий численними легендами. Всередину запрошують металеві двері ХVІІ ст. Інтер’єр споруди вражає ще більше, ніж фасад, прикрашений скульптурами святих ордену бернардинів. Стародавні розписи, красива мармурова підлога, різьблені дерев’яні вівтарі змусять затамувати подих і на довго залишаться у Твоїй пам’яті.
Монастир будували як фортифікаційну споруду, тож не дивно, що польська шляхта перед походами завжди освячувала тут свою зброю.
Вежа Корнякта
Львів — місто, де завмирає час. Перенестися на кілька століть назад та помилуватися панорамою Львова із 66-метрової висоти можна, піднявшись на найвищу вежу старого міста. Дзвіниця, зведена у ХVІ ст., носить ім’я свого фундатора Костянтина Корнякта — одного з найбагатших тогочасних купців.
Найдзвінкіша пам’ятка вежі — велетенський дзвін «Кирило» вагою 6, 5 т і діаметром 2 м. Однак дістануться до нього лиш найсміливіші. Круті сходи, хиткі драбини, вузькі проходи — вочевидь, будівельники зовсім не розраховували, що колись сюди водитимуть туристів.
Мелодія дзвонів лунає тут ще з часів Середньовіччя. Найперший дзвін підіймали цікаво — за допомогою волів. Виявляється, віл ніколи не поступиться назад. Не зможе тягти — стоятиме, а от назад — ні кроку. Так, допрягаючи волів, «Кирила» підняли на самий верх Успенської церкви, а його точна копія (дзвін довелося переплавляти після пожежі) і досі звіщає львів’ян про початок богослужінь.
Будинок вчених
Архітектурна перлина Львова — колишнє Шляхетське казино. Це одна з найвідоміших пам’яток львівського необароко. Розкішні дубові сходи (весільний подарунок одному з членів клубу) — улюблене місце для весільних фотосесій. А скільки фільмів та кліпів знімалось тут!
Свій неповторний колорит і настрій будівля передає своїм відвідувачам. Ти можеш завітати до Білої зали з чорним роялем, де свого часу грав один з Моцартів; помилуватися шовковими шпалерами Червоної зали або зайти до спокійної Бежевої. Є тут і картинні галереї, і сад для прогулянок, і славнозвісна бібліотека.
Львівські замки — подорожуємо з дітьми
Відчути себе хоробрим лицарем або маленькою принцесою Софією можна, відвідавши один із львівських замків. У селищі Олесько розташований найстаріший замок Західної України, перша згадка про який датується 1327 роком.
А місто Золочів здивує оборонною фортецею з двох частин: Китайського та Великого плаців. Це нині тут розташовані музеї східної культури та історії замку. Проте кілька століть тому споруду використовували як казарму або катівню.
Надзвичайно цікавими експонатами Золочівського замку є камені з зашифрованими написами XIV—XV ст. Камені привезли сюди з околиці Золочева — села Новосілки. Існує легенда, що камінь з отвором здійснює бажання — варто лише засунути в нього палець і швиденько покрутити.
Найромантичніший Свірзький, Підгорецький з привидами або Жовківський, де карбували монети, — кожна споруда «Золотої підкови Львівщини» по-своєму вразить і запам’ятається.
Стрийський парк
Влаштовують сніданок на природі, насолоджуються співом пташок, прогулюються вздовж лебединого озера або катаються на велосипедах — так відпочивають у Стрийському парку місцеві. Бажаєш приєднатися?
Найгарніший та один із найстаріших парків Львова займає близько 52 га. Розташований у Софіївці Галицького району. Об’єднує понад 200 видів дерев і рослин. Тут ростуть і магнолія, і червоний дуб, і тюльпанове дерево. А ще — сосна веймутова, гінкго дволопатеве, японський бузок, маньчжурська аралія.
Однак улюблене місце всіх дітей — музичний фонтан «Івасик-Телесик».
Стрийський парк може похизуватися власною оранжереєю та дитячою залізницею. У вихідні між станціями «Паркова» та «Сонячна» вузькоколійкою мчить потяг «Вітерець», даруючи радість як дітлахам, так і їхнім батькам.
«Юрашки» — львівська майстерня пряників
Спробувати Львів на смак та привезти рідним унікальний солодкий гостинець можна, відвідавши майстерню пряників «Юрашки» у Львові.
Горнятко смачної кави, дружня атмосфера та майстер-клас із розпису медових пряників — тут напевне сподобається і дітям, і дорослим. А як Тобі ідея відсвяткувати День народження в компанії улюблених казкових героїв? У «Юрашках» можливо все, адже це справжній пряниковий будиночок з чарівними дивами і найсмачніше місце, куди можна піти з дитиною у Львові.
Стародавні підземелля Львова
Вважаєш, що Ти вже побачив достатньо і Тебе вже нічим не здивувати? Помиляєшся! Бо є ще стокілометрове підземне місто, спокійне, тихе і повне загадок. Блукаючи львівськими підземеллями, Ти не раз відчуєш, як мурахи бігатимуть по спині, а може, навіть познайомишся з місцевими привидами.
Сьогодні можна прогулятися такими львівськими підземеллями:
- Домініканського собору (ХІІІ ст.),
- Єзуїтського собору (ХІV і ХVІІ ст.),
- Аптеки-музею (ХV ст.),
- Преображенської церкви (ХVІІІ та ХІХ ст.) та ін.
Побувати під землею можуть і відвідувачі деяких кав’ярень. «Львівська копальня кави», приміром, пропонує любителям екстриму спуск у шахту, де охочі з задоволенням вип’ють бразильської кави, а «на десерт» ще й почитають відбірну українську літературу.
Інші цікаві місця Львова для дітей та дорослих
От чого Ти точно ніде в Україні не побачиш, то це пам’ятник рюкзаку. Незвичайну скульптуру встановили у внутрішньому дворику географічного факультету університету імені Івана Франка на вул. Дорошенка, 41.
А тепер перенесемося до німецького Кельну та його знаменитого готичного собору… Жартую! Шматочок Європи — величні гострі шпилі, високі колони та багате оформлення екстер’єру — можна побачити у Львові, відвідавши неоготичну церкву Святих Ольги і Єлизавети на Привокзальній.
Гуляючи містом, неодмінно зайди до Львівської майстерні шоколаду. А ще зроби селфі з «живими пам’ятниками» або дівчатами у яскравих сукнях, які продають квіти і солодощі. Такі фото завжди викликатимуть усмішку та навіюватимуть теплі спогади про Львів.
Відпочити від навали львівських пам’яток та чудес у затишному кафе чи ресторані Тобі теж не вдасться. Приміром, на фасаді «Дому легенд» живе справжнісінький дракон, а ресторан «Тартак» вразить маленьких відвідувачів казковою залою, схожою на чарівний замок.
Куди піти у Львові взимку
Передріздвяний Львів — це щось неймовірне. Святкові ярмарки, яскраві ілюмінації, дитячий вертеп і театралізовані вуличні дійства — на кожному кроці Тебе підстерігає неповторна зимова казка.
Та, мабуть, найколоритніше місце Львова — Музей народної архітектури та побуту. На 36,5 га землі туляться одна до одної унікальні дерев’яні хати (найстаріша збудована у 1749 році). Їх інтер’єр відтворює побут жителів різних регіонів західноукраїнських земель минулих століть.
Це один з найбільших музеїв просто неба у Європі. Тут Ти зможеш приєднатися до ватаги веселих колядників, поласувати пампушками та узваром, побачити виставку чудернацьких різдвяних зірок, виготовлених руками львівських майстрів.
А чого тільки коштує Свято пампуха! Смаколики з медом, шоколадом, курагою та маком — пампухів на будь-який смак та гаманець під час фестивалю так багато, що місцеві радять приїжджим одягати штани на резинці. :)
Приїжджай на Різдво до Львова і побачиш, як святкують зимові свята львів’яни. От хто насправді вміє веселитися!
Читай також:
Куди піти у Львові, якщо Ти — дитина
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: