Таємниці Антарктиди

Таємниці Антарктиди

Антарктида знаходиться на самісінькому півдні Землі. Центр Антарктиди і південний полюс практично збігаються. Що ще варто знати про цей материк? Мабуть, те, що його площа сягає майже 14 107 000 км?. А омивається водами трьох океанів: Тихого, Атлантичного та Індійського.

73 т. 0

Які ж таємниці приховує ця снігова пустеля? Маючи лише чотири основні елементи: вода, лід, сніг та скелі — вона просто вражає багатством таємниць та загадок.

Ось кілька із них.

1. Полярні ведмеді в Антарктиді? Це неможливо!

Пінгвіни в Антарктиді

Коли запитуєш когось, де живуть білі ведмеді, найчастіше звучить відповідь: «В Антарктиді!» На жаль, змушений Тебе засмутити, але на цьому материку білі ведмедики не водяться.( Більшу його частину населяють пінгвіни.

2. Річки в Антарктиді

Таємниці Антарктиди - річки

Це не вигадка. Онікс — річка, що, так би мовити, функціонує лише два місяці на рік під час антарктичного літа. Довжини Онікса — 40 кілометрів.

3. Антарктида — найсухіше місце на Землі

Таємниці Антарктиди - клімат

У це важко повірити, але це справді так. Навіть у найспекотніших пустелях світу випадає більше опадів, аніж на цьому материку. 10 сантиметрів опадів — середньорічний показник опадів.)

4. Земля без людей

Таємниці Антарктиди - населення

Населення Євразії більше 4,8 мільярди людей, Африки — близько 1 мільярда, а от назвати хоча б якесь число для Антарктиди ми не можемо. Бо постійного населення там немає, лише вчені, дослідники і туристи.

5. А хто ж власник?

Цікаві факти про Антарктиду - материк без уряду

А ніхто! Уяви собі, що на Землі є більше 14 мільйонів квадратних кілометрів, які не належать нікому. А претендентів було багато! Сьогодні Антарктида має статус єдиного регіону на Землі, що не керується урядом жодної із країн світу.

6. Сховище метеоритів

Цікаві факти про Антарктиду - метеорити

Метеорити, що потрапляють на цей материк, зберігаються просто відмінно. Так, вдалося зберегти і дослідити метеорити з Марса.

7. Котра година? А Тобі яка потрібна?)

Цікаві факти про Антарктиду - часовий пояс

Це не жарт, в Антарктиді кожен живе за своїм часом (своєї країни). Оскільки тут часові пояси сходяться воєдино, то пройти їх усі за кілька секунд — цілком реально!

8. Антарктида — земля імператорська

Тварини Антарктиди

В Антарктиді Ти зможеш зустріти справжнього представника імператорської родини пінгвінів. Імператорські пінгвіни мешкають лише тут. Крім них, тут проживає ще 5 різновидів цих тварин.

Пінгвіни досить дружелюбні, а тому не проти поділитися територією із ще однією істотою — безкрилою мошкою Belgica antarctica. Дуже суворий антарктичний клімат не дає їй можливості літати.

9. Найбільша крижинка

Цікаві факти про Антарктиду - айсберг

Насправді це айсберг під назвою В-15. Його довжина — 295 кілометрів, ширина — близько 37 кілометрів. За своєї площею він трохи більший від острова Ямайка. Вага — 3 мільярди тонн.

Цікаві факти про Антарктиду - айсберг В-15

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

73 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Таємниці Антарктиди

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.