Хто такі перфекціоністи?

Хто такі перфекціоністи?

Якщо Ти раптом опинишся у кімнаті, де ідеально складені книги на столі, іграшки на поличках вишикувалися в ряд по зросту, а квіти на вікнах слухняно дивляться в один бік, не сумнівайся — Ти потрапив у гості до перфекціоніста. Хто ж такі ці загадкові люди? Зараз розповім.

65 т. 0

Перфекціоніст — це…

«Все або нічого!» — кажуть перфекціоністи, намагаючись довести будь-яку справу до ідеалу. Контрольна робота чи переїзд, прибирання чи звичайний сніданок — усе має бути взірцевим, бездоганним… таким, що комар носа не підточить!

То хто ж такі ці легендарні перфекціоністи? Читай далі — і неодмінно дізнаєшся!

Перфекціоніст — це людина, яка у всьому прагне досконалості. Виконати доручене завдання «на трієчку» — не для нього, адже зробити щось гірше від інших — нижче його гідності.

Перфекціоністів хвалять і люблять, адже вони як ніхто знають, як краще, правильніше та красивіше.

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 1

Ідеально!

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 2

Квіткова гармонія

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 3

Коли все по поличках

Перфекціонізм — це…

Всепоглинаюча пристрасть до досконалості, неперевершеності та ідеальної гармонії і є перфекціонізмом. Походить слово від англійського «perfect» (ідеальний). У розумних межах ця риса прекрасна, адже перфекціоністи — організовані, відповідальні, надійні люди. Але живеться їм, чесно кажучи, не надто солодко. Учень-перфекціоніст по десять разів переписує домашнє завдання, господиня цілими днями прибирає чистий будинок, а винахідник роками вдосконалює власний прилад, який давно вже міг би працювати.

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 4

Перфекціоніст переїздить

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 5

Ідеальна колекція

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 6

В гостях у перфекціоніста

Психологи кажуть, що перфекціоністи зазвичай не звертаються за допомогою, це, на їхню думку, ознака слабкості. Такі люди бояться захворіти, або кудись поїхати, адже краще за них їхню роботу ніхто не виконає. Постійне хвилювання, перевірка власних дій «на правильність», страх припуститися помилки — ось риси, притаманні затятому перфекціоністу. Почути критику на свою адресу означає тижнями картати себе за погано виконане завдання.

Ось чому в психології перфекціонізм поряд зі звичайною характеристикою людини часто називають невротичним відхиленням, що виявляється у надмірній педантичності, концентрації на помилках, завищеній вимогливості до оточуючих та відвертому переконанні в тому, що все у світі повинно бути ідеальним.

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 7

Мені судилося придбати саме ці ваги!

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 8

Геніально!

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 9

Перфекціоніст на природі

Звідки береться перфекціонізм та як з ним боротись?

Часто перфекціонізм закладається у свідомості людини ще змалку, коли батьки підсвідомо дарують своїй дитині любов лише за її досягнення. Звідси страх зробити помилку, отримати двійку, або програти олімпіаду з англійської, завдання якої «Марійці виконати — раз плюнути».

Компенсуючи відчуття неповноцінності, людина створює недосяжний ідеал себе, якому з усіх сил намагається відповідати.

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 10

Простий збіг? Не думаю!

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 11

Ідеальний місяць

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 12

Роки гри в Тетріс не минули дарма

Якщо Ти помітив у своїй поведінці ознаки перфекціонізму, не хвилюйся: з ним можна боротися!

1. Став перед собою реальні цілі. Пам’ятай: не надто досконала робота, виконана сьогодні — краще, ніж ідеальна, яка відкладається на невизначений термін.

2. Вмостися зручно на стілець та подумай, що змушує Тебе виконувати завдання годинами тоді, коли з ними можна впоратися за хвилину? Зазвичай, це страх («Я панічно боюся виконати роботу неправильно», «Мені соромно не виконати обіцянки, хоч завдання мені, здається, не під силу»).

Якщо почати виконувати завдання все ж не вдається, уяви, що буде, якщо Ти зробиш його не ідеально. Зазвичай, нічого реально страшного вигадати не вдається.

3.Критика — це інтерес до Твоєї роботи. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. А критика на Твою адресу — це віра у те, що Ти можеш виконати роботу краще.

4. Розділяй головне і другорядне. Вчасно виконане завдання — теж характеристика якості. Не потрібно зациклюватися на дрібницях. Перед початком роботи подумай, скільки часу Ти готовий на неї використати, і постарайся будь-що вкластися в цей термін.

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 13

Ідеальна сніжка

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 14

Вони немов створені одне для одного!

Перфекцеонізм - це. Рай перфекціоніста, фото 15

Сніданок перфекціоніста

Сподіваюся, я допоміг Тобі розширити лексичний запас. Ще більше цікавого про модні, але незнайомі багатьом слова, читай тут:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

65 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Хто такі перфекціоністи?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.