Найдивніші гроші планети

Найдивніші гроші планети

Друже, виявляється, такі звичні для нас гроші — це не завжди паперові банкноти і металеві монети. Багато країн використовують замість них зовсім інші матеріали.

31 т. 0

Здавалося б, часи намистинок і дзеркал в якості грошових купюр вже давно в минулому, та чи так це насправді?

Камені раї

У райському куточку Тихого океану, на острові Яп у Мікронезії, місцеві жителі в якості грошей використовують величезні кам’яні диски з отвором посередині. Їх діаметр коливається в межах 1,5-6 м. Цінність такої купюри визначається її розміром, а також тим, скільки людей постраждало під час перевезення каменю.

Справа в тому, що на рідному острові таких каменів немає, тому місцевим доводиться пливти в каное на сусідній острів Палау, де кам'яних дисків поки що чимало, і доставляти «грошенята» додому.

Камни раи

Мешканці Палау спостерігають за цим процесом іронічно, радіючи, що у них є своя валюта і їм не доводиться так напружуватись, аби її добути.

Камни раи

Долари Діснея

Це улюблені купюри всіх дітей. Використовуються вони лише в тематичних парках Діснея, курортах та круїзних кораблях. Цінність долара Діснея, створеного ще в 1987 році, прирівнюють до вартості долара США.

Долар Диснея

Монети Африки: гроші кіссі

Деякі народи Західної Африки аж до ХХ ст. користувалися скрученими залізними паличками довжиною 33-36 см. Їх називали кіссі-пенні і часто використовували під час поховальних церемоній.

Деньги кисси

Очевидно, такі гроші не були надто цінними, адже часто використовувались зв’язками. Корова, наприклад, коштувала 100 зв'язок по 20 прутиків.

Найбільша монета світу

До 2011 року найбільшою монетою в світі була канадська монета вартістю 1 мільйон канадських доларів. Важить вона 100 кг і на 99,9 % створена з чистого золота.

Самая большая монета до 2011 года

Та в жовтні 2011 австралійці перевершили канадців. Гігантська австралійська монета, випущена монетним двором Парта, важить більше тонни. Товщина золотої красуні — 12 см, діаметр сягає 80 см.

Самая большая монета

Найменша в світі монета

Срібний четвертак Тара Віджаянагара в Індії є найменшою монетою на Землі. Діаметр крихітної монети — 4 мм, а важить вона усього 1,7 г.

Самая маленькая монета

Дивовижні гроші Сомалі

У Сомалі замість монет використовують ось такі геометричні фігури конуса (вода), кулі (земля), піраміди (вогонь), циліндра (дерево) і куба (метал).

Геометричные деньги Сомали

Славиться ця країна й іншими незвичайними монетами у формі авто, гітар та мотоциклів.

Деньги Сомали

Рідкісні монети з волокна

Через війну в 1944-1945 роках у Японії стрімко зменшились запаси металу. Тож деякі монети виготовляли з червоного і коричневого матеріалу, схожого на картон.

Монеты из волокон

Дерев’яні гроші

В місті Мус-Джо в Канаді після Першої світової війни використовували…дерев’яні гроші. В той час метал був такою рідкістю, що в містах випускали гроші із найдоступніших матеріалів, у тому числі і з дерев’яних дощечок.

Деревянные деньги

Монета, що розмовляє

На монгольській монеті вартістю 500 тугриків, де зображений американський президент Джон Кеннеді, є маленька кнопка. Натиснувши на неї, можна почути історичну фразу президента: «Я пишаюся тим, що я берлінець!»

Говорящая монета

Монета зі святою водою

В одній з найменших країн світу — державі Палау в 2007 році випустили незвичайну монету. Це срібний долар іззображенням Діви Марії з маленьким флаконом святої води зі святого місця в Лурді, Франція.

Монета со святой водой

Космічні гроші

Ці круглі монети з надміцного пластику зображають планети Сонячної системи. Такі дивні гроші виготовили в Національному космічному центрі і Університеті Лестер спеціально для космічних туристів.

Космические деньги

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

31 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Найдивніші гроші планети

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.