Три секрети, як не відкладати справи на потім

Три секрети, як не відкладати справи на потім

Дванадцята ночі, завтра важлива контрольна, а Ти тільки починаєш готуватися? Настрій стає все гіршим, з'являється паніка, хочеться спати... Як же Тобі вдалося дотягти до останнього моменту? А головне — як уникати подібних ситуацій у майбутньому?

16 т. 2

У житті кожного з нас постійно трапляються труднощі, які доводиться долати, і складні завдання, які необхідно вирішувати. Шлях до успіху — нелегкий. Тим більше, що на ньому нас підстерігають лінощі та страх.

Як перестати відкладати справи на потім

Лінощі переконують: «Якщо Ти не хочеш читати цю книгу — не читай! Життя має бути приємним!». Страх має інший аргумент: «А раптом Твій твір не сподобається вчителю? То для чого взагалі починати?».

Ти слухаєш їх — і відкладаєш найважливіші завдання на потім. А в останню мить із жахом розумієш, що їх усе одно доведеться робити — із сумом, втомою і панікою. Прокрастинація (відкладання на потім) – величезна проблема сучасної молоді. Та я підкажу, як із нею боротися ;)

Проковтни жабу

Я вже розповідав, як планувати свій день ефективно і правильно. Планування розпочинається із визначення пріоритетів — найважливіших і найтерміновіших справ. Зажди, дай вгадаю — якраз їх і не хочеться робити. І замість того, щоб готуватися до контрольної, Ти прибираєш у кімнаті або навіть пишеш твір на післязавтра... А в цей час думка про контрольну неприємно нагадує про себе.

Як перестати відкладати справи на потім

Наступного разу не відкладай неприємну справу на потім — вона все одно псуватиме Тобі настрій, аж поки Ти її не зробиш. «Проковтни жабу» одразу — і решту дня вже не потрібно буде хвилюватися! Підготуйся до контрольної — а потім зможеш гуляти, відпочивати або спокійно займатися тим, що приносить Тобі натхнення.

Правило 20 хвилин

Уяви ситуацію: Ти добре знаєш, що для того, аби гарно скласти іспит, потрібно прочитати важливу книгу. Читати потрібно щодня — аби встигнути закінчити. Але зараз так не хочеться! І ніяк не виходить налаштуватися...

поради як перестати відкладати справи на потім

Тут Тобі допоможе правило 20 хвилин. Якщо Ти зовсім-зовсім не хочеш щось робити, може, все ж вдасться трішечки потерпіти? Почитай тільки 20 хвилин — адже це небагато. Цей спосіб точно допоможе:

  • За 20 хвилин Ти встигнеш опрацювати частину книги. Щодня потрошку — і маленькими кроками Ти наблизишся до мети!
  • А в найкращому випадку – Ти «втягнешся», захопишся книгою, і читатимеш набагато довше, ніж планувалося.


Нагороди себе

Подолання труднощів і лінощів — справа, гідна винагороди! Тож перед тим, як сідати за написання довгого твору чи вивчення величезного вірша, подумай, чим потішиш себе, коли впораєшся з завданням. З'їси смачне тістечко чи подивишся улюблений мультик?

поради як перестати відкладати справи на потім

На цьому фото — жартівлива ілюстрація правила з винагородами: прочитуєш частину тексту — можеш з'їсти солодкого ведмедика!

Виконуючи завдання, Ти знатимеш: чим швидше впораєшся з ним — тим ближче Ти до смачного десерту чи улюбленого заняття! А це — непогана мотивація, чи не так? ;)

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

16 т. 2

оцінити публікацію

Додатив замітки

Три секрети, як не відкладати справи на потім

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

sonecha-avatar

Софія

ха-ха
11-11-2022
Maria_Bogarko3334-avatar

Маша Богатько

класно
13-02-2016