Зупини сміття — врятуй світ!
Друже, ти любиш страшні історії? Мабуть, немає нічого страшнішого від масштабів забруднення нашої планети. Щороку людство виробляє гігантську купу сміття заввишки 3 км. Та зупинити цунамі відходів можна, якщо ставитися до них відповідально. Знайомся з цікавою екологічною книгою, створеною в українській Верховині, яка спонукає: «Сортуй сміття — врятуй світ!»
Якщо ліси — це легені Землі, то карпатські ліси — легені України, де так приємно відпочивати всією родиною. Проте з кожним роком у гірських селищах з’являються нові стихійні звалища, що загрожують здоров’ю людей і тварин. Сміття, яке потрапляє в річки та ліси, лишається там на довгі роки, забруднюючи усе довкола небезпечними для життя речовинами.
Зберегти природу Карпат чистою від побутових відходів, а повітря — свіжим та безпечним — у наших силах, переконані в громадській організації «Зелене серце Карпат» на Івано-Франківщині. І починати варто з дитинства.
Знайомся! Це Яніна Лучейко — очільниця проєкту «Верховина сортує сміття». Разом з командою активістів Яніна створила чудову екологічну книжечку для дітей «Врятуй світ». Пустунчик у захваті від неї, тому з задоволенням розповідає про екопосібник і тобі.
Книжечка переносить нас до карпатського лісу, занурює у тамтешні водойми, запрошує прогулятися зеленими луками, які мали б процвітати… Якби не купи сміття, які залишають необачні туристи або місцеві жителі!
Гортаючи сторінки книги, ти дізнаєшся про різні види сміття та його вплив на здоров’я людини і світ.
Чи замислювався ти, що відбувається зі склом, гумою, пластиком, які опиняються в лісі? А в річці? На сторінках своєї книжки Яніна Лучейко розповідає про небезпечні пригоди тварин, що можуть потрапити у сміттєву пастку, і закликає турбуватися про природу рідного краю.
Книга захоплює з першого рядочка. Тут не тільки наочно показано шкоду від спалювання та накопичення сміття у природі, але й цікаво та легко описано, як розпочати сортувати відходи вдома. Адже чиста країна починається з кожного із нас!
Зелений посібник буде цікавим дошкільнятам та учням молодшої школи. Однак і дорослі знайдуть для себе чимало корисного. Книжечка навчає, як правильно компостувати сміття, та порушує актуальну проблему утилізації особливо небезпечних відходів: батарейок, термометрів, ртутних ламп. Як гадаєш, їх можна викидати на смітник?
Авторка спонукає маленьких читачів замислитися над важливістю сортування відходів. Будь певен, на тебе чекають нові відкриття! Чи знаєш ти, що сміття не можна спалювати? Які речовини утворюються під час горіння пластику? Куди осідає хвороботворний дим та як потрапляє до організму людини? Про це та більше ти дізнаєшся з книги Яніни Лучейко — не сумнівайся, вона надихне тебе розпочати свою боротьбу з побутовим сміттям.
«За рік одна людина в середньому виробляє 270 кг сміття. Це близько 1 м3», — шокує книжечка.
Але ж багато речей, які щодня потрапляють на сміттєзвалище, насправді цінна вторинна сировина. Розглядаючи цікаві ілюстрації книжки, ти здивуєшся, скільки речей можна відправити на переробку!
З використаних повторно матеріалів виготовляють не лише папір, скляний посуд та металеві деталі, але й… лавочки. Декілька таких вже прикрашають вулиці Верховини. Ще один привід відвідати це мальовниче гірське селище! Верховина — перша з карпатських селищ, де активно впроваджують сортування сміття серед населення.
Знайомлячись із книгою, можна не тільки здобувати корисні знання, але й малювати та гратися. Цікаві логічні завдання і лабіринти зроблять читання ще більш захопливим! Уважно роздивись яскраво-зелені сторінки, і ти неодмінно помітиш, яким речам зовсім не місце у лісі. А як тобі ідея врятувати пластикові пляшки від сміттєзвалища?
Книжечка прекрасно мотивує та відкриває нові можливості для творчості — сортування сміття не тільки робить світ навколо красивішим, але й надихає на нові ідеї та задуми.
«Кожен з нас може стати рятівником світу. Варто лиш спробувати, і ти зрозумієш, що це у твоїх силах. Все починається з тебе», — пише авторка екопосібника «Врятуй світ».
Впевнений, після знайомства з цією неймовірною книгою ти ніколи не лишиш сміття на березі річки чи в лісі. І нізащо не викинеш термометр чи батарейку в смітник.
Нині книжечка Яніни Лучейко перебуває у друці. Завдяки активістам і небайдужим вдалося назбирати достатню суму для видання 3000 копій зеленого посібника. Яніна з колегами подарують книжки дітям Верховинського району, аби поширити корисні знання про сортування сміття та запобігти утворенню стихійних звалищ у майбутньому.
А ще зовсім скоро книжечку використовуватимуть як навчальний посібник у молодших школах Верховини.
«Ми віримо, що знання допоможуть кожному зберегти здоров'я і природу», — кажуть автори посібника.
Підтримати видання книжечки та інші екологічні проєкти громадської організації «Зелене серце Карпат» можна в Facebook-спільноті «Верховина сортує сміття».
Не будь байдужим — розкажи про книжечку батькам та поділися інформацією з друзями. Разом ми зможемо врятувати світ від сміття!
Читай також:
Зупини сміття — врятуй світ!
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: