Навчання майбутнього: яким воно буде?

Навчання майбутнього: яким воно буде?

Перше вересня недарма називають Днем знань — адже саме в цей день починається новий навчальний рік у школах та університетах. Клас, дошка, вчитель, учні за партами — чи не такі в Тебе асоціації зі здобуттям знань? Однак у ХХІ столітті світ стрімко змінюється, і вже скоро процес навчання може бути зовсім інакшим.

22 т. 0

Навчання як гра

Старий добрий вислів «гризти граніт науки» може стати недійсним! Науковці передбачають, що в майбутньому отримання нових знань нагадуватиме захопливу гру — із різними рівнями складності, елементами змагання та нагородами. Перші кроки до навчання, яке приносить невимовне задоволення, робляться вже сьогодні! Нещодавно один вчитель із Атланти прославився тим, що запропонував використовувати гру “Angry Birds” як навчальний посібник із фізики.

Навчання майбутнього. Навчання як гра

Навчання як стиль життя

Оскільки життя змінюється неймовірними темпами, людині потрібно постійно оновлювати свої знання. Німецький професор Август-Вільгельм Шеер вважає, що в майбутньому університети пропонуватимуть пожиттєвий контракт на навчання. І як тільки у сфері, в якій працює людина, з'являтиметься щось новеньке, виш одразу запрошуватиме її детально вивчити ще один предмет.

Навчання як стиль життя

Соціолог Ентоні Гідденс переконаний, що з плином часу у світі ставатиме дедалі більше університетів «третього віку». Це будуть спеціальні навчальні заклади для людей літнього віку, які прагнуть іти в ногу з часом. Погодься, було б чудово, якби, приміром, Твоя бабуся відвідувала такий університет — тоді вона подружилася б із комп'ютером, планшетом та Інтернетом набагато швидше і побачила б, що це зовсім не страшно.

Університет третього віку

Віртуальне навчання

Сьогоднішній школяр чи студент здобуває знання переважно в класі чи аудиторії від вчителя чи викладача. Однак у майбутньому людина отримуватиме основний масив знань із мережі та за допомогою різноманітних ґаджетів. Відомий американський фізик Мічіо Кайку впевнений, що освіта майбутнього вже не буде базуватися на запам'ятовуванні. Потрібну інформацію буде легко миттєво знайти в мережі, а людина матиме більше часу на те, аби аналізувати факти. Тож, на думку Мічіо Кайку, звичною формою навчання буде дистанційна освіта. Вже зараз дуже популярними стають онлайн-університети, які пропонують багато цікавих безкоштовних курсів.

Віртуальне навчання

«Вік живи — вік учись», — каже народна мудрість, і сьогодні це актуально як ніколи. Сподіваюся, що з кожним роком Ти здобуватимеш нові знання все цікавішими та приємнішими способами!

День знань. Навчання майбутнього

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

22 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Навчання майбутнього: яким воно буде?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.