Як правильно розпоряджатися кишеньковими грошима?
Очі розбігаються, коли заходиш до магазину з яскравими іграшками, або різноманітними солодощами. Все таке красиве та апетитне! Здається, якби міг — одним махом змів би все з вітрини. Та от біда — кишенькових грошей вистачає лише на щось одне…
Чи потрібні кишенькові гроші дітям? Як ефективно розпоряджатися грошима та не витрачати кошти дарма? Про економне поводження з Твоїм особистим бюджетом — сьогоднішня розмова.
Що таке кишенькові гроші та звідки вони беруться?
Кишенькові гроші — це ті, які мама і тато виділяють на Твої потреби: покупку шоколадки, чи соку в шкільній їдальні, книги, або плакату Твого улюбленого співака.
Як не сумно це звучить, але купувати все і одразу — тільки тому, що хочеться — не варто, адже гроші в родині не з’являються від помаху чарівної палички. Сімейний бюджет щомісяця поповнюється завдяки тому, що Твої батьки справно ходять на роботу та отримують заробітну плату. Саме з неї і виділяються зазвичай кишенькові гроші для Тебе.
Загальноприйнятою нормою вважається, якщо кишенькових грошей вистачає на придбання їжі, коли Ти не вдома, проїзд, одне тістечко (батончик, шоколадку, морозиво — обирай сам) в день та на книгу, журнал або іграшку в тиждень. Старшим дітям прийнято давати гроші і на розваги — кіно, комп’ютерний клуб тощо.
Якщо Ти захочеш витратити всі кишенькові гроші на солодощі та, приміром, наклейки з популярними казковими героями, що ж — це Твоя особиста справа. Та що, коли відкласти частину з них на екскурсію до якогось визначного місця, або на новий фотоапарат? Гадаю, батьки з радістю підтримають Твою ініціативу та допоможуть Тобі назбирати необхідну суму.
Чудово, якщо кишенькові гроші підуть на хобі. Це допоможе Тобі досягти успіху в справі, яка Тебе цікавить. Може, Ти захоплюєшся футболом? Тоді найкращим подарунком для Тебе буде новий м’яч. А, можливо, Ти давно хотів навчитися плести вироби з бісеру, або резинок? Вітрини спеціалізованих магазинів рясніють яскравими наборами для плетіння.
Спробуй щоразу, коли Тобі дають кишенькові гроші, розраховувати, що саме Тобі потрібно буде за них купити. Поділи всю суму на кількість днів та постарайся витрачати стільки, скільки запланував. Звичайно, завжди можна попросити грошей у батьків, але на багато краще навчитися розпоряджатися власним бюджетом самостійно. Пам’ятаєш, як це робив маленький Кевін із фільму «Сам вдома»?
Як назбирати гроші дітям або Чи можу я заробити?
Відмінний спосіб збільшити кількість кишенькових грошей — підзаробити. Роздавання листівок, вигулювання собак, мийка авто, нагляд за дітьми, допомога сусідам по господарству — варіантів безліч. Врешті-решт, заробити гроші можна, займаючись улюбленою справою, як от виготовленням та продажем саморобок — а чому б і ні?
Спробувавши себе у якості самостійного працівника з визначеним колом обов’язків та чітким розпорядком дня, Ти й не помітиш, наскільки дбайливіше станеш поводитися з кишеньковими грошима.
Офіційно влаштуватися на тимчасову роботу можна з 14-ти років. Найкраще це робити під час осінніх, чи літніх канікул — тоді додаткові навантаження не заважатимуть Твоєму навчанню — а це нині — найвищий пріоритет. Прекрасно, якщо частину першого заробітку Ти витратиш не лише на себе, але й зробиш приємне рідним, приміром, купивши торт для всієї сім’ї.
Як правильно витратити подаровані гроші?
Якщо Тобі подарували значну суму грошей, не поспішай витрачати їх прямо тут і зараз. Можливо, Ти давно мріяв про новий планшет, або хочеш придбати велосипед, чи мольберт для малювання? А може, не один місяць плануєш похід у музей, чи бажаєш відвідувати театральний гурток? Або й взагалі — втомився просити батьків купити цуценя? Гарненько подумай, як витратити гроші з найбільшою користю для себе та рідних, аби й пам’ять про цінний дарунок залишилась, і емоції отримати незабутні.
Чудова ідея — створити власну скарбничку, яку Ти регулярно поповнюватимеш «зайвими» кишеньковими грошима. У такий спосіб цілком ймовірно, що через деякий час Тобі вдасться назбирати потрібну суму на омріяну річ.
Чим раніше Ти навчишся контролювати свої витрати, дбайливо ставитись до подарованих та зароблених грошей, тим ощадливішим станеш у майбутньому. А відтак зможеш організувати навіть власний бізнес, адже, як сказала одна дотепна 12-річна дівчинка, вихованка відомої бізнес-школи: «Краще вміти розумно витрачати гроші, займаючись власною прибутковою справою, аніж вийти заміж за мільйонера.»
Читай також:
Як правильно розпоряджатися кишеньковими грошима?
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Єва Волошина