Винахідливі податки

Винахідливі податки

Чого тільки не вигадають наші можновладці, аби збільшити доходи в державну казну! Жителі середньовічної Голландії, приміром, платили податок на вікна. Мешканці Вірменії на початку ХХ ст. сплачували податок на пилюку, а в Республіці Гвінея і досі існує податок на мир.

14 т. 62

2 липня Україна святкує День працівника податкової служби. Тож, користуючись нагодою, хотів би розповісти Тобі про найдивніші податки, які сплачували або і досі платять люди в різних куточках світу.

Фантазії можновладців, які придумують ці податки, немає меж. І прочитавши матеріал, Ти неодмінно в цьому переконаєшся.

Податок на цукерки

Винахідливі податки

Цукерки люблять усі, проте американці взялися за них з особливою пристрастю. Ось чому в 2009 році влада штатуІллінойс обіклала цукерки більшим податком, ніж будь-який інший продукт у штаті. Проте «все, що містить борошно, або потребує охолодження» цукеркою не є. Тому нині у сфері кондитерських виробів велика плутанина, адже щоразу потрібно розбиратися: вважається кондитерський виріб цукеркою, чи ні.

Податок на бездітність

Винахідливі податки

Колись в СРСР був запроваджений незвичайний податок — на бездітність. Холостяки та подружні пари зобов’язані були платити гроші тільки за те, що у них немає дітей.

Податок на тату і пірсинг

Винахідливі податки

Такий дивний податок за кожне татуювання змушені платити жителі штату Арканзас, США. Розмір цього податку —6% від суми послуги.

Податок на баню та бороду

Винахідливі податки

В Росії за часів Петра І чоловіків, які не хотіли голитися, змушували платити податок на бороду. А ті, хто слідкував за особистою гігієною та любив чистоту, сплачували податок на баню.

Податок на пончики

Винахідливі податки

Ще один дивний податок — на пончики — ввели у Нью-Йорку в 2010 році. Хочеш купити пончиків у кафе та з’їсти їх там — плати податок. Якщо ж їстимеш ці солодощі деінде, податок не стягуватиметься.

Податок на тінь

Винахідливі податки

Власники кав’ярень, магазинів та кафе у Венеції змушені платити лише за те, що тінь від їхніх парасольок та наметів падає на муніципальну землю, тобто ту, що знаходиться у володінні та розпорядженні влади.

Гіпсовий податок

Винахідливі податки

Щороку в Австрійських Альпах під час гірськолижних спусків травмуються близько 150 тис. людей. Їхнє лікування дорого обходиться бюджету країни. Саме тому і був введений гіпсовий податок, який любителі екстріму сплачують при кожному гірськолижному спуску.

Податок на цивільний шлюб

Винахідливі податки

Такий податок існує в місті Тяньцзінь у Китаї. Пари, що проживають разом, але офіційно не одружені, сплачують 1000 юанів на рік.

Податок на вуха

Винахідливі податки

А це, мабуть, найвинахідливіший та найбезглуздіший податок, який тільки можна собі уявити. На початку ХХ ст. уряд Тибету для створення регулярної армії ввів тимчасовий податок на вуха. Звичайно ж, відрізати вуха не хотів ніхто, тому необхідна сума була зібрана якнайшвидше, і Тибет створив регулярну армію.

Теги: Дивовижне
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

14 т. 62

оцінити публікацію

Додатив замітки

Винахідливі податки

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

nana150178-avatar

Наталья Остаповська

Цукерки
22-12-2014
iruna-avatar

ірина котовська

Цукерки
16-12-2014
11111111-avatar

Наталя Повх

Цукерки
16-12-2014
PUSTUNCHIK-avatar

Пустунчик Слоник

Друзі, свої відповіді-коментарі на друге завдання вже не приймаються. Просимо переходити до наступного завдання.
16-12-2014
Pozitiv2012-avatar

Дарья Филипская

Цукерки
16-12-2014
Показати попередні(57)