Винахідливі податки
Чого тільки не вигадають наші можновладці, аби збільшити доходи в державну казну! Жителі середньовічної Голландії, приміром, платили податок на вікна. Мешканці Вірменії на початку ХХ ст. сплачували податок на пилюку, а в Республіці Гвінея і досі існує податок на мир.
2 липня Україна святкує День працівника податкової служби. Тож, користуючись нагодою, хотів би розповісти Тобі про найдивніші податки, які сплачували або і досі платять люди в різних куточках світу.
Фантазії можновладців, які придумують ці податки, немає меж. І прочитавши матеріал, Ти неодмінно в цьому переконаєшся.
Податок на цукерки
Цукерки люблять усі, проте американці взялися за них з особливою пристрастю. Ось чому в 2009 році влада штатуІллінойс обіклала цукерки більшим податком, ніж будь-який інший продукт у штаті. Проте «все, що містить борошно, або потребує охолодження» цукеркою не є. Тому нині у сфері кондитерських виробів велика плутанина, адже щоразу потрібно розбиратися: вважається кондитерський виріб цукеркою, чи ні.
Податок на бездітність
Колись в СРСР був запроваджений незвичайний податок — на бездітність. Холостяки та подружні пари зобов’язані були платити гроші тільки за те, що у них немає дітей.
Податок на тату і пірсинг
Такий дивний податок за кожне татуювання змушені платити жителі штату Арканзас, США. Розмір цього податку —6% від суми послуги.
Податок на баню та бороду
В Росії за часів Петра І чоловіків, які не хотіли голитися, змушували платити податок на бороду. А ті, хто слідкував за особистою гігієною та любив чистоту, сплачували податок на баню.
Податок на пончики
Ще один дивний податок — на пончики — ввели у Нью-Йорку в 2010 році. Хочеш купити пончиків у кафе та з’їсти їх там — плати податок. Якщо ж їстимеш ці солодощі деінде, податок не стягуватиметься.
Податок на тінь
Власники кав’ярень, магазинів та кафе у Венеції змушені платити лише за те, що тінь від їхніх парасольок та наметів падає на муніципальну землю, тобто ту, що знаходиться у володінні та розпорядженні влади.
Гіпсовий податок
Щороку в Австрійських Альпах під час гірськолижних спусків травмуються близько 150 тис. людей. Їхнє лікування дорого обходиться бюджету країни. Саме тому і був введений гіпсовий податок, який любителі екстріму сплачують при кожному гірськолижному спуску.
Податок на цивільний шлюб
Такий податок існує в місті Тяньцзінь у Китаї. Пари, що проживають разом, але офіційно не одружені, сплачують 1000 юанів на рік.
Податок на вуха
А це, мабуть, найвинахідливіший та найбезглуздіший податок, який тільки можна собі уявити. На початку ХХ ст. уряд Тибету для створення регулярної армії ввів тимчасовий податок на вуха. Звичайно ж, відрізати вуха не хотів ніхто, тому необхідна сума була зібрана якнайшвидше, і Тибет створив регулярну армію.
Винахідливі податки
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі:
Наталья Остаповська
ірина котовська
Наталя Повх
Пустунчик Слоник
Дарья Филипская