Перевершити Ейфелеву вежу

Перевершити Ейфелеву вежу

Американці довго думали, щоб його таке зробити, аби перевершити славнозвісний витвір французів — Ейфелеву вежу. І… сталося!

15 т. 0

21 червня 1893 року на Всесвітній колумбійській виставці в Чикаго світ побачив нову, незвичайну конструкцію — знамените оглядове колесо. А подарував його людству тоді ще нікому невідомий інженер Джордж Ферріс. Колесо мало діаметр 75 м, важило 2000 тонн та оберталося завдяки дії двох парових машин.

Перевершити Ейфелеву вежу

Кожна із 36-ти кабінок для пасажирів колеса була розміром з автобус і мала 20 сидячих та 40 стоячих місць. Тому і не дивно, що один оберт колеса займав 20 хвилин. Колесо було вищим за будь-який хмарочос того часу, хоч і набагато нижчим від Ейфелевої вежі.

Перевершити Ейфелеву вежу

За іронією долі, колеса Ферріса могло б і не бути. Організатори Всесвітньої виставки вважали його ідею абсурдною. Тому молодому винахіднику довелося самому шукати кошти на створення залізного гіганта. Загалом, Ферріс витратив на створення колеса 250 000 доларів.

Перевершити Ейфелеву вежу

Винахід Ферріса мав колосальний успіх. За час проведення виставки на залізному велетні проїхались 1,5 млн людей, принісши організаторам майже 730 000 доларів!

Теги: Дивовижне
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Перевершити Ейфелеву вежу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.