Незвичайні квіти світу

Незвичайні квіти світу

Друже, Ти, мабуть, не раз милувався красою квітів, вдихав їхній приємний аромат і насолоджувався святковою атмосферою, якою вони наповнюють дім.

95 т. 0

У світі є й такі квіточки, зовнішній вигляд яких дивує навіть бувалих знавців флори нашої планети. Саме про незвичайні квіти — моя сьогоднішня розповідь.

Червона камелія

Вона не така вже й екзотична на вигляд, проте унікальна. І все тому, що це – найрідкісніша квітка у світі! Червона камелія росте тільки у двох місцях на Землі – у теплиці у Великобританії і в саду у Новій Зеландії. До речі, батьківщина цієї квітки – Китай, а привіз її до Великобританії Джон Міддлеміст у 1854 році. Таким чином він, як виявилося, врятував червону камелію від зникнення – потім у Китаї ці квіти безжалісно знищили.

Червона камелія – найрідкісніша квітка у світі

Венерина пастка (мухоловка)

Ця дивовижна квітка-комахоїд здобуває їжу за допомогою спеціальних капканів. Тільки-но муха або інша комаха сяде на пахучий капкан, а він раз — і закриється менше, ніж за 1 секунду!

Найдивніші квіти планети. Венерина пастка.

Завдяки оригінальному вигляду і незвичайним властивостям квітка стала об’єктом різних мультфільмів та комп’ютерних ігор.

Рідкісні квіти планети. Венерина пастка.

Вражаюча рафлезія арнольді

Ця незвичайна рослина-паразит має найбільші квіти у світі. Діаметр їх іноді може сягати 1-го метра, а вага — 4-6 кілограм. І це в той час, коли рослина не має ані стебла, ані листків із корінням! Зовні квітка рафлезії схожа на качан капусти і дуже красива, коли повністю розцвіте, чого не скажеш про її запах.

Незвичайні квіти – фото. Рафлезія арнольді

Квітка росте вздовж доріжок слонів. Розтоптуючи квітку, слони переносять її насіння на своїх ногах.

Аморфофалус

Розміри цієї квітки з сімейства лілій просто вражаючі! З величезних пелюсток виходить гігантський качан. Квітка має неприємний запах, але її незвичний аромат приваблює комах, які й обпилюють квітку.

Найдивніші квіти планети. Аморфофалус

Живе рослина близько 40 років. За цей час аморфофалус квітне лише кілька разів. Відкрив диво-квітку один флорентійський учений на о. Суматра у 1878 році.

Незвичайні квіти планети. Аморфофалус

Вельвічія

Учені припускають, що ця рослина може жити від 400 до 1500 років! Відкрив дивну квітку португальський ботанік Фрідріх Вельвіч у 1860 році. Вчений помітив її в кам’янистих пустелях тропічної Південної Америки.

Найбільш рідкісні квіти у світі. Вельвічія

Вельвічія має всього два листки шириною до 20 см, які стеляться землею завдовжки в 1 метр. Її суцвіття дуже схоже на шишки.

Вольфія

Квіти вольфії є найменшими у світі і не перевищують розміри голівки сірника. Вольфія росте у Північній і Західній Америці. Рослинка складається зі стеблинки, схожої на кулю, діаметром від 0,3 до 2 міліметрів. Кульки вольфії вільно плавають по воді, споживаючи розчинені в ній живильні речовини. Коріння та листя вольфія не має. Цвіте дуже рідко.

Найрідкісніші квіти світу. Вольфія

Аронник звичайний

Величний аронник виростає до 90 сантиметрів заввишки, а листя рослини сягає 20 сантиметрів у довжину. Аронник звичайний має м’ясисте стебло, вкрите коричневими плямками, що надає поверхні рослини вигляду зміїної шкіри.

Найдивніші квіти планети. Аронник звичайний

Щоліта на кожному стеблі розцвітають квіти, що досягають у довжину 45 сантиметрів. Забарвлення суцвіть викликає захоплення: зовні квітка блідо-зелена, з середини — темно-багряна.

Незвичайні квіти – фото. Аронник звичайний

Дракея

Це орхідея, яка росте в Австралії і постійно розпускається в ті 6 тижнів, коли вилуплюється і живе самець певного виду оси, який і обпилює цю квітку.

Незвичайні квіти – фото. Дракея

Ось такі дивовижні рідкісні квіти! А яка з них вразила Тебе найбільше?

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

95 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Незвичайні квіти світу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.