Олімпійські талісмани
І все-таки сучасні дизайнери — неймовірні фантазери! А олімпійські талісмани — їх дивакуваті витвори — якнайкраще тому підтвердження! Покликані відображати культуру і традиції країн-господарів Олімпіад, вони дивують і зацікавлюють, розчулюють і змушують усміхнутися.
Читай далі і неодмінно переконаєшся в цьому на власні очі!
Ведмежатко, Москва, Росія
Усміхнене ведмежатко «Мішка» — талісман Олімпійських ігор 1980 року, що проходили у Москві. Вигадав цього симпатичного персонажа дитячий ілюстратор Віктор Чижиков. «Мішка», Михайло Потапович — традиційні прізвиська ведмедя у Росії. Організатори Олімпіади-80 обрали у якості символу саме цю тваринку за притаманні їй силу, наполегливість та мужність.
Під час церемонії закриття Олімпіади велетенське гумове ведмежатко під звуки пісні у виконанні Лева Лещенка на повітряних кулях відлетіло в небо. Видовище було настільки зворушливим, що глядачі і учасники не могли втриматися від сліз.
Фува, Пекін, Китай
Китайці створили для Олімпійських ігор-2008 не один, а цілих п’ять талісманів. Діти успіху Бей- бей, Цзін-цзін, Хуань-хуань, Ін-ін і Ні-ні втілюють в собі рибу, панду, вогонь, антилопу Тибету і ластівку. Костюми «хлопчиків щастя» забарвлені в кольори олімпійських кілець. П’ятірка нерозлучних друзів Фува символізують також воду, вогонь, дерево, землю і повітря.
Дітей успіху вибрали з понад 600 варіантів, надісланих зі всього світу. Знавці китайської мови стверджують: ієрогліфи, з яких складаються імена хлопчиків-символів, разом складають фразу «Ласкаво просимо в Пекін!».
Сніговик, Інсбрук, Австрія
Коли Австрія приймала зимню Олімпіаду 1976 року, перед організаторами змагань у місті Інсбрук постала проблема виготовлення талісмана. Який же символ якнайкраще відобразить країну та її холодний клімат? Звичайно ж, сніговик у тірольському капелюсі. За задумом авторів, сніговик представляв девіз зимньої Олімпіади «Ігри простоти», а також говорив про простоту і відкритість австрійського народу.
Хайді і Хоуді, Калгарі, Канада
Талісмани Зимньої Олімпіади 1988 року в Калгарі — полярні ведмеді Хайді і Хоуді. Їх імена — похідні від слова «Привіт» англійськими діалектами. Ведмежата-ковбої покликані були виражати гостинність Західної Канади.
Вибрати імена привітним ведмежатам було нелегкою справою, організатори обирали аж з семи тисяч варіантів. За легендою Хайді і Хоуді — нерозлучні брат і сестра.
Гномик Маджик, Альбервіль, Франція
Кумедний зоряний чоловічок став талісманом Олімпіади 1992 року в французькому місті Альбервілі. Маджик — цевираження заповітних мрій та прагнення іти вперед, до зірок.
Зворушливий талісман — маленьке нагадування учасникам і глядачам Олімпіади, що ігри — це не лише оцінки та суворі правила, а ще одна сходинка до самовдосконалення та досягнення нечуваних висот.
Хокон і Крістін, Ліллехаммер, Норвегія
Символи Олімпійських ігор 1994 року в норвезькому місті Ліллехаммері. Одягнуті в національні костюми вікінгів, Хокон і Крістін виглядають дуже милими і дружелюбними, чого не скажеш про вікінгів, яких у легендах здавна зображали жорстокими і брутальними. Це перші талісмани-люди в історії Олімпійських ігор.
Іззі, Атланта, США
Цей дивний персонаж створили для Олімпійських ігор 1996 року в Атланті, штат Джорджія. Цікаво те, що він аж ніяк не виражає культуру американців та не має жодного логічного пояснення. Проте це перший олімпійський талісман, створений за допомогою комп’ютера.
Автори цього дивака ніяк не могли вигадати йому ім’я, тому фіолетовий «Іззі» з олімпійськими кільцями на хвості з’явився на світ простим скороченням питання: «Що це?» (What is it?). Згодом символ Олімпіади в Атланті назвали провальним.
Феб і Афіна, Афіни, Греція
Символи Олімпіади 2004 року в Греції Феб і Афіна — точні копії знайдених під час розкопок древньогрецьких ляльок VII ст. до н. е. За легендою, вони брат і сестра. А назвали ляльок на честь стародавніх грецьких богів Аполлона (Феба), бога світла, і Афіни, богині мудрості.
Неве і Гліц, Турин, Італія
Здатність води набувати різноманітних форм надихнула португальського художника Педро Альбукерке на створення незвичайних талісманів Олімпіади в Турині. Дівчинка-Неве символізує сніг, замість голови у нього величезна сніжка. А хлопчик-Гліц — це лід, голова у нього квадратної форми. Разом вони символізують два атрибути Зимньої Олімпіади в Турині, без яких змагання б не відбулися.
Мига і Куатчі, Ванкувер, Канада
Не втомлююсь дивуватися витіюватим персонажам Олімпійських ігор, що їх створює нестримна фантазія дизайнерів. Мига і Куатчі стали талісманами Олімпіади 2010 у Ванкувері. Уяви собі, ці персонажі навіть мають власну біографію.
Міга — морська ведмедиця — любить кататися на сноуборді (посередині ззаду). Куатчі — снігова людина, має камеру,полюбляє мандрувати і мріє стати відомим хокеїстом (справа). Крім них дизайнери вигадали ще і дивну істоту Мук-Мук(найменший всередині фото) та духа тварин Сумі (зліва).
Персонажів створили на основі канадських казок, а вибирали зі 177 робіт професійних дизайнерів.
Венлок і Мандевіль, Лондон, Англія
Одноокі Венлок і Мандевіль — це краплі, що символізують промислову революцію в Лондоні, проте, чесно кажучи, вони більше нагадують прибульців. Мач Венлок — назва містечка, змагання в якому у XIX надихнули П’єра де Кубертена на відродження Олімпійських ігор у 1896 році. Стоук Мандевіль — госпіталь, де в 1948 році провели перші ігри для спортсменів з обмеженими можливостями.
Олімпійські талісмани
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: