Його барвисте пір’ячко переливається на сонці та грає усіма барвами веселки. Фотографу зустріти таку пташку за щастя — фотокартки з тоді особливо прекрасні.
Забарвлення кубинського тоді — це щось неймовірне! Верхня частина тулуба пташки зеленого кольору, шия — червона посередині та синього кольору з боків. Біленьке черевце з червоними плямами, жовті знизу крильця та червоно-оранжевий дзьоб — немов на карнавал зібралася пташка.
Мешкає екзотичний птах лише на Великих Антильських островах Карибського моря — Кубі, Гаїті, Ямайці та Пуерто-Ріко.
Найкращими ласощами для тоді є бджоли, оси, жучки і метелики, яких він ловить прямо на льоту.
Пара тоді годує своє потомство близько 140 разів на день. Один тоді за день з’їдає кілька тисяч комах загальною масою 60-65 % від маси самого птаха. Тож недарма кубинського тоді вважають найбільш ненажерливою пташкою в світі. :)
Та незважаючи на безмежну любов до їжі, тоді виростає лише до 11 см завбільшки.
Гніздитися тоді полюбляють в норах урвищ, в ущелинах і на гірських схилах, вириваючи своїми дзьобами нору завдовжки від 10 до 60 см.
Звуки кубинського тоді схожі на дзвінке і швидке тріщання. Цей птах надто довірливий, а тому його легко спіймати навіть звичайним сачком.
Тоді настільки красивий, що його зображення прикрашає навіть монети та марки. В 1996 році на Кубі випустили монету номіналом в 1 песо, де на одній зі сторін гордо красується тоді.
...А згодом і марки з птахом-веселкою вийшли.
Кубинський красень
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: