Ілон Маск. Мрії, що стають реальністю

Ілон Маск. Мрії, що стають реальністю

На початку 2018-го планета здригнулась від повідомлення: на борту космічної ракети до Марсу прямує авто з манекеном та музикою в салоні. Так людство дізналось ім’я винахідника, мільярдера зі списку Forbes Ілона Маска. Але хто цей божевільний?

12 т. 0

Ілон Маск — людина-ракета, інженер та винахідник родом із ПАР. Він — засновник і власник американської компанії SpaceX, що будує космічну техніку. А ще він — затятий мрійник, адже всерйоз захопився колонізацією (заселенням) Марса.

Ім'я Ілона Маска знають у всьому світі — це він той відчайдух, котрому вдалося створити надпотужну ракету Falcon Heavy 9 та викликати фурор на Землі. Однак чому її запуск наробив стільки шуму?

Топ-3 факти про ракету Falcon Heavy 9

Увесь світ спостерігав за онлайн-трансляцією запуску Falcon Heavy 9 із самого космосу. Ще б пак, не щодня побачиш таку дивину!

  • Ілон Маск запустив ракету разом із капсулою, в якій знаходився його особистий автомобіль — електричний спорткар. За кермом сидів манекен на ім’я Starman у шлемі, а в салоні грала пісня Девіда Боуї «Space Oddity».

    Запуск був успішним, ракета вивела авто у відкритий космос. І нині автомобіль з відкритим верхом самостійно борознить космічні простори, прямуючи до орбіти Марса.

Бажаєш побачити, як це було? Шукай трансляцію запуску в Мережі або дивись ролик, який напередодні опублікувала SpaceX.

Але навіщо Ілону запускати машину на орбіту Марса? Відповідь проста: коли перші космічні туристи з захопленням оглядатимуть поверхню Червоної планети, у нього там вже буде власне авто!

Жарти-жартами, та насправді метою було продемонструвати, що ракета може запускати корисні вантажі до орбіти Марса.

  • Falcon Heavy 9 — найпотужніша та найважча ракета-носій у світі.  На низьку навколоземну орбіту вона здатна підняти 64т корисного вантажу (приміром, супутник). А це більше, ніж літак Boeing 737 разом з пасажирами, екіпажем, багажем та паливом.

    До Марса долетить трохи менше — 17 т. На Плутон ракета доставить лише 3,5 т — близько двох спорткарів Маска.

    Жодна інша ракета-носій не може виводити на орбіту такі вантажі. Не дивно, що назва ракети з англійської перекладається як «сокіл важкий».

Літак Boeing 737.

  • Та найцікавіше попереду. Після того, як ракета виконає свою місію, вона здатна повернутись на спеціально облаштований майданчик на Землі й може бути використана повторно!

Розгінні блоки Falcon Heavy 9 повертаються на Землю.

Запуск Falcon Heavy 9 приніс своєму розробнику шалену популярність. Та як Ілону Маску вдалося досягти всього того, що він має?

Ілон Маск: «Я думаю, що звичайні люди можуть обирати бути незвичайними»

Ілон Маск — геніальна людина, яка за сім років змогла із прибиральника стати знаменитим мільярдером. Ілона на кожному кроці чекали невдачі, але працелюбство, цілеспрямованість і талант допомогли йому досягти фантастичних результатів. І тим, хто спостерігає за успіхами Маска, легко повірити у здійсненність навіть такої його фантастичної мрії як заселення Марса.

В Ілона Маска було тяжке дитинство, що пройшло в Південній Африці. У школі хлопець був типовим ботаном, якому важко було знайти спільну мову з однолітками. З нього знущалися, а одного разу навіть скинули зі східців. Проте це не заважало Ілону й далі наполегливо вчитися, проводячи з книгами понад десять годин на день. Особливо хлопець цікавився науковою літературою.

Хоча в Ілона й не було справжніх друзів, але був брат, який розділяв його захоплення. Вони годинами розмовляли про майбутнє енергетики та людства загалом.

Ілон(зліва) та Кімбел Маски разом із молодшою сестрою на ім’я Тоска ( в центрі ) біля свого будинку в ПАР .

Уже в 10-річному віці, щойно Ілону придбали комп’ютер, він навчився програмувати. А через два роки юний винахідник за 500 доларів продав свою першу відеогру.  Це була стрілялка, в якій головний герой обстрілював ряди інопланетян, — схоже, думки про космос вже тоді не давали спокою Ілону.

На виручені кошти хлопчик купує… акції фармацевтичної компанії, які згодом продає за кілька тисяч доларів. Цих коштів вистачило, аби у 17 років покинути ПАР та перебратися до Канади.

У 18 років Ілон Маск вступив до коледжу в Онтаріо. Саме там завдяки своїй наполегливості він отримав можливість пройти стажування у банку. Перевівшись згодом у Пенсильванський університет, він отримав науковий ступінь у галузі економіки та фізики. А вступивши до аспірантури Стендфордського університету, залишив навчання на другий день.

Студентські роки Ілона Маска.

У часи студентства Ілон заробляв на життя тим, що у власній кімнаті в гуртожитку лагодив і продавав комп'ютери, працював прибиральником, носив землю в котельню.  І навіть тепер, коли Ілон Маск — вже відомий мільярдер, він не соромиться цих фактів своєї біографії та з повагою ставиться до будь-якої роботи.

______________________________________________________________________________________

«Навчаючись у коледжі, я просто подумав: цікаво, а що вплине на майбутнє людства на глобальному рівні? Щось підказувало: це будуть інтернет, альтернативні джерела енергії, колонізація інших планет, розвиток генетики і штучний інтелект.»

­­­­­­­­­­­­______________________________________________________________________________________

Зараз Маск працює по 100 годин на тиждень. Він обожнює комікс «Люди Ікс» та навіть назвав деяке обладнання іменами улюблених героїв. А головний персонаж фільму «Залізна людина» був створений за образом Ілона Маска. Цікаво, що у другій частині фільму Маск зіграв самого себе.

Маск і його проекти

Ілон Маск — людина, чиї дитячі мрії здійснюються. Звичайно, він докладає до цього максимум зусиль. Він встигає все і всюди. Познайомимось із його найбільшими проектами, що наблизили Маска до здійснення його космічної мрії?

Платіжна система PayPal

PayPal — найуспішніша в світі система грошових переказів за допомогою електронної пошти. Сьогодні нею користуються понад 230 млн людей — це найпоширеніший спосіб оплати товарів в Інтернеті.

Ілон Маск — один із засновників цієї системи і навіть деякий час був головним директором. Основна мета, яку переслідував Ілон, — зменшити час доставки грошових переказів від двох тижнів до кількох хвилин.

Головний виконавчий директор Пітер Тіль та засновник PayPal Ілон Маск в штаб-квартирі компанії в Пало-Альто, США, 2000 рік.

Tesla як спосіб зберігання електричної енергії

Ілон Маск — головний дизайнер, голова ради директорів та генеральний директор Tesla. Ця американська компанія виробляє екологічно чисті автомобілі.

Саме такий 6 лютого 2018-го вирушив на орбіту Марса. Це був електричний спорткар Tesla Roadster кольору стиглої вишні — особисте авто Ілона Маска.

І хоч батареї автомобіля без підзарядки працюють лише 12 годин, Маск стверджує: у космосі апарат може літати мільярди років.

Зараз у пустелі штату Невада Tesla будує новий завод для задоволення зростаючого попиту на електромобілі та іншу продукцію.

SpaceX

SpaceX — підприємство Ілона Маска, яке виробляє космічну техніку. Компанія стала першою у світі, що конструює та відправляє у космос ракети, які повертаються.

Окрім космічної техніки компанія Ілона також розробляє спеціальні скафандри разом з NASA.

______________________________________________________________________________________

«Найбільша помилка, яку я робив — і намагаюся виправити її зараз — це надто багато уваги приділяти талантам людини і недостатньо — її особистості. Насправді добре серце — це важливо. По-справжньому важливо. І я помилявся, думаючи, що справа тільки у звивинах.»

______________________________________________________________________________________

Майбутнє з Ілоном Маском

Колонізація Марса

Ще у 14-річному віці Ілон зрозумів, що місія його життя — врятувати людство.

Недарма зараз він активно працює над, здавалося б, нереальним завданням — колонізацією Марса. Задум наступний: виготовити космічний корабель, який міг би доставляти людей на Червону планету.

Уперше втілити амбітну ідею в життя Маск планує 2019–2022 року. До Марса діставатимуться за півтора року.

______________________________________________________________________________________

«Не заздрю першопрохідцеві, який ступить на Марс. У нас не буде можливості повернути його на Землю. У договорі ця деталь прописана дрібним шрифтом. Тож якщо збираєтеся вмирати, Марс — непоганий вибір», — жартує винахідник.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­______________________________________________________________________________________

Раніше Маск заявляв, що останні дні свого життя планує провести на цій планеті. Чоловік жодного разу не був у космосі і розраховує відправитися на орбіту Землі у найближчі 4–5 років.

Школа Ілона Маска

Ілон Маск має 5 синів. Для них чоловік створив спеціальну школу AdAstra («До зірок»). Там немає розділення на класи — діти вивчають предмети у міру своїх можливостей, а не за віком. Наразі у цій школі навчаються всього 14 учнів — його власні діти та діти співробітників зі SpaceX.

На думку Маска, сам принцип навчання в традиційних школах абсолютно неправильний, а в його власному закладі діти жаліються хіба що на занадто довгі канікули.

Потяг, швидший за літак!

Ще одна мегаідея Ілона — запустити вакуумний пасажирський потяг, швидший за літак! За планами проекту Hyperloop, на висоті 20 м над землею побудують трубопровід. Ним будуть переміщуватися спеціальні капсули завдовжки 30 м.

Суперпотяг рухатиметься зі швидкістю 480–1220 км/год. Договір на будівництво такої надсучасної дороги вже підписала Словаччина.

Космічний туризм

До фантастичних планів Маска входять також високошвидкісний інтернет у будь-якій точці планети та космічні подорожі. Вартість поїздки для космічних туристів Ілон Маск прагне знизити до 500 тисяч доларів.

Разом з першими колонізаторами, запевняє Ілон, потрібно відправити на Марс машини для вироблення кисню та метану, а також багато іншого корисного обладнання. Як от матеріали для будівництва прозорих куполів. Згодом їх накачуватимуть киснем, щоб створити звичну людині атмосферу. Щоразу кількість обладнання зменшуватимуть, звільняючи місце для більшої кількості людей.

Ілон Маск — людина, яка на власному досвіді показала, що підкорити космос можна навіть, працюючи прибиральником. Його, здавалося б, нереальні задумки з часом стають реальністю.

Все це здається казкою? Ні. Адже це — наше майбутнє і в цьому житті можливо все!

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

12 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Ілон Маск. Мрії, що стають реальністю

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.